آلات موسیقی

بهترین مارک آکاردئون +۳ مدل بهترین آکاردئون

best-accordion

آکاردئون یک ساز بادی شستی‌دار ،با سطح مورب متحرک در دو طرف و بدنه فانوسی است. آکاردئون یک ابزار موسیقی قابل حمل است که بدنه‌اش از یک کیس با کلیدهایی شبیه کلیدهای پیانو در دو طرف و یک کیس باس که این دو قسمت مجزا را به هم وصل می‌کند، تشکیل شده است.  این ساز را نوازنده بین دو دست خود می‌گیرد که در میانهٔ آن، مجاری هوایی قرار دارند که با باز و بسته شدنشان توسط نوازنده صدا تولید می‌شود.

اگر شما هم قصد خرید بهترین آکاردئون را دارید با سوالاتی مانند بهترین آکاردئون چیست؟ کدام آکاردئون خوبه ؟پیش از خرید بهترین آکاردئون به چه مواردی  باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین آکاردئون را به همراه لیستی از بهترین آکاردئون ها به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین آکاردئون با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید . هم اکنون این فرصت را از دست ندهید( قیمت ساز آکاردئون ) و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود ،تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

راهنمای خرید بهترین آکاردئون

به علت تنوع بالای این محصول در بازار و همچنین تولید کنندگان آن،هنگام خرید کاربر را دچار سردرگمی میکند. از این رو راهنمای جامعی برای خرید بهترین آکاردئون برای شما آماده کرده ایم.پس تا انتها با ما همراه باشید.

تقسیم بندی آکاردئون

آکاردئون ها  در دو نوع تقسیم بندی می شوند.

 • آکاردئون تک کنشی:

در یک آکاردئون تک کنشی، برای طیف وسیعی از بیش از دو اکتاو ۱۰ دکمه و معمولا برای دست چپ دو کلید کافی است ،یکی برای نت باس و دیگری برای یک آکورد.

 • آکاردئون دو کنشی :

در آکاردئون‌های دو کنشی، زبانه‌های هر دو قسمت برای نت‌های مشابه تنظیم شده اند. آکاردئون پیانو جزء این نوع است که برای دست راست هم یک صفحه کلید به سبک پیانو دارد.

اجزا ثابت آکاردئون:

 • بلو:

بلو آکاردئون همان صفحه پیچ‌دار است که با باز و بسته کردن آن صدا تولید می‌شود. به عبارتی دو سمت بلو در دستان نوازنده قرار می‌گیرد و با حرکت آن صدا ایجاد می‌شود.

 • بدنه:

بدنه آکاردئون چوبی است. بدنه درواقع شامل دو جعبه چوبی است که توسط بلو به هم متصل شده‌اند. بدنه آکاردئون محل قرارگیری دکمه‌های دست راست و چپ می‌باشد. در بدنه آکاردئون پنجره‌های مشبکی وجود دارد که باعث تسهیل عبور هوا می‌شوند. معمولاً پنجره سمت راست آکاردئون بزرگ‌تر می‌باشد و برای نواختن نت استفاده می‌شود پنجره سمت چپ نیز برای همراهی آهنگ است.

 • مکانیسم پالت:

پالت نیز یکی از قطعات دیگر است که از طریق جریان هوا باعث نواختن نت می‌شود. بخش‌های متغیر ساختمان‌ساز آکاردئون نیز عبارت‌اند از:

 1. سیستم دستی راست‌دست
 2. سیستم دستی چپ‌دست
 3. سوئیچ و رنگ رید
 4. تیپ‌های کرومیک و پیانو
 5. استرپ

انواع آکاردئون

۱.آکوردئون دیاتونیک:

آکاردئون دیاتونیک دارای یک، دو یا سه ردیف دکمه هستند  و هر ردیف برای یک گام خاص کوک می‌شود و تنها نت‌های آن گام خاص را دارد. آکاردئون‌های دیاتونیک عموماً دو یا چهار دکمه سمت چپ دارند، که نت‌های باس و/یا آکورد را که در گام یکسانی از دکمه‌های ملودی کوک می‌شوند.هر دکمه یک نت متفاوت را می‌نوازد که بستگی به باز شدن (منبسط شدن) یا بسته شدن (منقبض شدن) قسمت ارتجاعی دارد. این ساز به دلیل صدای قوی خروجی، سادگی، وزن کم و هزینه کم؛ مکرراً توسط بسیاری از گروه‌های فولک و رقص استفاده می‌شوند.

 • دیاتونیک یک ردیفه:

آکاردئون دیاتونیک یک ردیفه، ملودیون دارای یک ردیف ده دکمه ای به عنوان کیبورد است.این نوع آکاردئون دارای بیست نت است که ده تا برای مکش هوا به سمت داخل (فشرده شدن قسمت ارتجاعی) و ده تا برای مکش به سمت خارج (باز شدن قسمت ارتجاعی) استفاده می شود.

 • دیاتونیک دو ردیفه:

منشاء آکاردئون های دو ردیفه دیاتونیک همانند دیگر آکاردئون‌ها که همزمان با این نوع اکاردئون‌ها در نقاط مختلف دنیا پدید آمدند، مشخص نیست. برای افزایش محدوده صدایی و سازگاری (همخوانی) این نوع از انواع آکاردئون با سایر سازها، یک ردیف دکمه دیگر به کیبورد (صفحه کلید) اضافه شد.

 • آکاردئون دیاتونیک ایتالیایی:

این آکاردئون دارای دو ردیف دکمه است که ردیف دوم یک فاصله چهارم درست، بالای ردیف اول است. یک ردیف سوم partial اضافه معمولاً شامل پنج تا شش دکمه اکسیدنتال که همان دیزها و بمول های  مرتبط می باشند.

 • آکاردئون‌های دیاتونیک سه ردیفه:

این آکاردئون مشابه با آکاردئون‌های دو ردیفه هستند که ردیف سوم یا یک نیم‌پرده بالاتر از ردیف اصلی است. آکاردئون‌هایی تا دوازده نت باس نیز وجود دارند. علاوه بر این آکاردئون‌های دیاتونیک چهار و پنج ردیفه دیاتونیک نیز وجود دارند، که از همین الگو تبعیت می‌کنند.

۲.آکاردئون کروماتیک:

آکاردئون‌های کروماتیک دارای سه تا پنج ردیف دکمه در سمت ملودی ساز دارند. برخلاف آکاردئون دیاتونیک، این دکمه‌ها روی نت معینی کوک می‌شوند، بدون در نظر گرفتن اینکه دکمه‌ها فشرده می‌شوند یا کشیده می‌شوند.آکاردئون‌های کروماتیک در هر گامی قابل نواختن می باشند، حداقل برای هر نت استاندارد یک دکمه دارند، چه طبیعی natural، تند sharp یا مسطح flat باشد. سمت چپ ساز انواع مختلف آکوردها را دربر دارد.

۳.آکاردئون‌های پیانو:

این نوع  شناخته ترین نوع از انواع آکاردئون ها در بین عموم مردم هستند سمت راست این ساز بطور ساده یک کیبورد پیانو است و همانند کیبورد پیانو کار می کند. سمت چپ مابین هشت تا ۱۲۰ دکمه آکورد دارد.

۴.اورگانتو:

این نوع ساز در ایتالیا یافت می‌شود، این ساز دارای بیست و چهار دکمه تربل صدای زیر و دوازده دکمه باس – صدای بم دارد. رایج‌ترین نوع از انواع آکاردئون دو دکمه باس و یک ردیف ده‌ تایی از دکمه‌های تربل دارد. یک ردیف دوم با سه یا چهار دکمه، انگشت‌گذاری‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. هر نت دارای  سه زبانه است، دو زبانه در مجموعه وسط  با یک ترمولو کوک می‌شود و سومی یک اکتاو پائین‌تر است.

 1. آکاردئون های هلیکون:

آکاردئون هلیکون پس از توبای هلیکون به این نام خوانده شدند، اولین بار هزاران سال قبل مورد استفاده قرار گرفتند. این نوع آکاردئون‌ها نت‌های با زیر و بمی پائین را همانند یک توبا دوباره تولید می‌کنند.زبانه‌های باس هلیکون هستند که به نت‌های باس این نوع از انواع آکاردئون صدای ویژه توبا را می‌بخشند.در اغلب موارد زبانه‌های هلیکون پائین، به یک صفحه جداگانه از جنس دوراآلومینیوم (نوعی آلیاژ آلومینیوم- مس) نصب می‌شوند.

۶.آکاردئون شاند:

این نوع  آکاردئون توسط نوازنده اسکاتلندی آکاردئون، جیمی شاند ساخته شد. سه ردیف دیاتونیک نیم تن (semi tone) در کیبورد سمت راست و ۹۶ سیستم استاندارد در سمت چپ وجود دارد. ردیف‌های سمت راست نت‌ها را در جهات مختلف مکش و دمش هوا  تغییر می‌دهند ولی نت‌های باس سمت چپ این کار را نمی‌کنند.

 نکاتی هنگام خرید آکاردئون

۱.توجه به وزن و ابعاد آکاردئون:

یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید آکاردئون ،توجه به وزن و ابعاد آکاردئون است که حتماً باید در هنگام خرید بررسی شود. آکاردئون دارای اندازه‌های مختلفی است. ازآنجایی‌که این ساز دارای وزن سنگینی است بهتر است مدل‌های سبک آن را خریداری نمایید. هرگز برای کودکان آکاردئون بزرگسال خرید نکنید چراکه کار نواختن را سخت و دشوار خواهد کرد.

۲.بررسی ساختار فانوس آکاردئون:

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام خرید آکاردئون به آن توجه داشته باشید. بررسی ساختار فانوس آکاردئون می‌باشد. فانوس آکاردئون کار دم و بازدم هوا را انجام می‌دهد. اگر فانوس سوراخ و درز داشته باشد هوا به بیرون انتقال‌یافته و صدادهی ساز دچار مشکل خواهد شد.

۳.چک کردن دکمه‌های باس و آکورد:

دکمه‌های باس و آکورد در سمت چپ پنجره این ساز قرار دارند. این دکمه‌ها جهت ایجاد صدای نت مورداستفاده قرار می‌گیرند. بهتر است هنگام خرید چک کردن دکمه‌های باس و آکورد را نیز انجام دهید. این دکمه‌ها باید صدای خوبی داشته باشند و ضعیف نباشند.

 لیست قیمت آکاردئون موجود در بازار ایران

یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب می کند قیمت آن است که به ابعاد و اندازه آکاردئون، تعداد کلیدهای آکاردئون، تعداد زبانه‌های آکاردئون، نوع برند و شرکت تولیدکننده بستگی دارد.

بهترین آکاردئون هوهنر

این آکاردئون با وزن ۷.۴ کیلوگرم سبک‌ترین ساز در محدوده‌ی کلاسی خود در بازار است.این ساز دارای کیفیتی بالا و همچنین قیمتی اقتصادی است. این ساز با بهره‌مندی از مواد اولیه درجه‌یک و همچنین کیفیت ساخت بالا جوابگوی شما برای سالیانی دراز خواهد بود.این ساز از نوع کروماتیک و ۳۴ کلید بیش از دو اکتاو نیم  را در اختیار نوازنده قرار می‌دهد. از ویژگی‌های این آکاردئون می‌توان به صفحه کیبورد T  شکل اشاره کرد.

آکاردئون هوهنر مدل Bravo III 72

آکاردئون هوهنر مدل Bravo III 72

 • ویژگی‌های آکاردئون: بند شانه
 • صفحه زبانه: Standard
 • کلاس: Chromatic
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

این آکاردئون با وزن ۴.۹ کیلوگرم سبک‌ترین ساز در محدوده‌ی کلاسی خود در بازار است. این ساز دارای کیفیتی بالا و همچنین قیمتی اقتصادی است. این ساز با بهره‌مندی از مواد اولیه درجه‌یک و همچنین کیفیت ساخت بالا جوابگوی شما برای سالیانی دراز خواهد بود.این ساز از نوع کروماتیک و ۲۶ کلید بیش از دو اکتاو نیم  را در اختیار نوازنده قرار می‌دهد. از ویژگی‌های این آکاردئون می‌توان به صفحه کیبورد T  شکل اشاره کرد.

آکاردئون هوهنر مدل Bravo II 60

آکاردئون هوهنر مدل Bravo II 60

 • ویژگی‌های آکاردئون: بند شانه
 • صفحه زبانه: Standard
 • کلاس: Chromatic
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

این آکاردئون با وزن ۴.۹ کیلوگرم سبک‌ترین ساز در محدوده‌ی کلاسی خود در بازار است. این ساز دارای کیفیتی بالا و همچنین قیمتی اقتصادی است. این ساز با بهره‌مندی از مواد اولیه درجه‌یک و همچنین کیفیت ساخت بالا جوابگوی شما برای سالیانی دراز خواهد بود.این ساز از نوع کروماتیک و ۲۶ کلید بیش از دو اکتاو نیم  را در اختیار نوازنده قرار می‌دهد. از ویژگی‌های این آکاردئون می‌توان به صفحه کیبورد T  شکل اشاره کرد.

آکاردئون هوهنر مدل Bravo II48

آکاردئون هوهنر مدل Bravo II48

 • ویژگی‌های آکاردئون: بند شانه
 • صفحه زبانه: Standard
 • کلاس: Chromatic
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

سخن پایانی

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی آکاردئون بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. هنگام خرید حتما به نکاتی که در بالا اشاره شد توجه فرمایید.از اینکه تا انتها با سبدت همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *