کالای دیجیتال

بهترین مارک دستگاه فکس + ۸ مدل بهترین دستگاه فکس

fax

دستگاه فکس، تصویری از یک مدرک (یک یا چند صفحه متن یا تصویر) را به دستگاه فکسِ دیگر می فرستد‌. شاید بگویید امروزه همه با ایمیل این کار را انجام میدهند و لزومی به خرید این دستگاه نیست. حرف شما درست، ولی دستگاه فکس جایگاه ویژه ای در مکاتبات دارد. حال اگر می خواهید این دستگاه را تهیه کنید. این مقاله را تا انتها بخوانید.

اگر شما هم قصد خرید بهترین دستگاه فکس را دارید با سوالاتی مانند بهترین دستگاه فکس چیست؟ کدام دستگاه فکس خوبه ؟ پیش از خرید بهترین دستگاه فکس به چه مواردی باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس را  به همراه لیستی از بهترین دستگاه فکس به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین دستگاه فکس با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید . هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود ، تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس

به علت تنوع بالای این محصولات در بازار و همچنین تولید کنندگان آن، هنگام خرید کاربر را دچار سردرگمی می کند. از این رو راهنمای جامعی برای خرید بهترین دستگاه فکس برای شما آماده کرده ایم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فکس چیست؟

فکس چیست؟

دستگاه فکس وسیله‌ای ارتباطی است که اطلاعات به صورت کتبی را از طریق خطوط تلفن انتقال می دهد. بطور کلی دستگاه های فکس به سه گروه کاربنی، لیزری و حرارتی تقسیم می‌گردند.

انواع فکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه های فکس به سه گروه تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 1. فکس های حرارتی

فکس حرارتی نوع اولیه دستگهای فکس به شمار می رود و با کاغذ حساس به گرما کار می نمایند.لازم به ذکر است که هزینه مصرفی در این نوع فکسها پایین است، زیرا به غیر از کاغذ حساس به حرارت برای کارکرد احتیاج به چیز دیگری ندارد.

همچنین این نوع از فکس ها سرعت و کیفیت بالایی ندارند ولی به دلیل ساختار ساده خود عمر بسیار بالایی دارند، عیب بزرگ این فکسها این است که کاغذ های حساس به گرما را نمی توان برای مدت بالایی نگهداری نمود و بعد از مدتی سند دریافتی از برگه محو می گردد.

 1. فکس های کاربنی

در این نوع فکس ها از کاغذ حرارتی خبری نیست و فکس های دریافتی بر روی کاغذ A4 معمولی چاپ می گردد.

لازم به ذکر است که فکس کاربنی سرعت و کیفت بالاتری نسبت به فکسهای حرارتی دارد اما این دستگاه چه از لحاظ هزینه نگهداری و چه از لحاظ مواد مصرفی مرقوم به صرفه نیست.

 1. فکس های لیزری

نسل آخر فکس ها، فکسهای لیزری می باشد، در این دستگاه ها دیگر خبری از عناصر گرم کننده نمی باشد و این کار به تونر و درام دستگاه سپرده شده است، از سرعت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

فکسهای لیزری در دو نوع معمولی و فلت به بازار عرضه می شوند، با استفاده از دستگاهایی که صفحه فلت دارند شما می توانید از شناسنامه یا پاسپورت هم کپی بگیرید و یا تصویر شناسنامه خود را بدون اخذ کپی ارسال نمایید.

آشنایی با امکانات انواع فکس

 1. کپی

به دلیل داشتن اسکنر در تمامی مدل های این دستگاه، امکان کپی گرفتن وجود دارد. لازم به ذکر است که کپی در فکس به صورت سیاه و سفید است.

 1. گوشی تلفن

برخی از مدلهای فکس فاقد گوشی جانبی می باشند، اما در برخی امکان اضافه نمودن گوشی است.

حتما مشاهده نموده اید برخی از خطوط فقط برای فکس تعیین گردیده اند و برخی از خطوط به صورت تلفکس می باشند برای ارسال به خطوطی که به صورت تلفکس می باشند شما برای ارسال حتما به گوشی تلفن برای صحبت که احتیاج دارید که قبل ارسال با مخاطب صحبت نمایید و بعد از اینکه مخاطب فکس را استارت نمود شما هم دکمه استارت را کلیک نمایید.

 1. قابلیت پیغام گیر یا منشی تلفنی

در فکسهای دارای گوشی تلفن، در برخی از مدلها امکانی در نظر گرفته شده است که تماس گیرنده بتواند پیغام خود را ضبط نماید و اگر می خواهد فکسی را  ارسال نماید، فکس خود را ارسال نماید.

 1. قابلیت اتصال به کامپیوتر

اگر بخواهید قبل از چاپ فکس دریافتی آن را ملاحضه نمایید باید دستگاهی را انتخاب کنید که به کامپیوتر وصل شود.

قابلیت خوب دیگری که در اتصال به کامپیوتر موجود است، ارسال اسناد از کامپیوتر به صورت مستقیم به مخاطب می باشد، یعنی بدون پرینت آن را به مخاطب خود ارسال کنید.

 1. قابلیت اسکنر

فکسهایی که قابلیت اتصال به کامپیتر را دارا می باشند می توانند کار اسکن را هم برای شما انجام دهند.

 1. قابلیت پرینتر

این قابلیت هم در فکسهایی موجود می باشد که قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارا می باشد، فکس می تواند کار یک پرینتر را به طور کلی برای شما انجام دهد.

 1. حافظه دریافت

برخی از دستگاه ها دارای حافظه دریافت است که در صورتی که فکس شما کاغذ ندارد و یا کاربن در آن گیر کرده است با به دلایل دیگر، فکس دریافتی در حافظه ذخیره می گردد و به محض رفع مشکل آن را پیرینت نمایید.

 1. قابلیت ارسال با تاخیر

همانطور که از اسمش پیداست، این قابلیت این امکان را به شما می دهد تا سندی را در ساعت مشخصی ارسال نمایید.

 1. مسدود نمودن دریافت

با این قابلیت شما می توانید دریافت فکس را از برخی شماره ها محدود نمایید و با اینکار در استفاده از کالاهای مصرفی خود صرفه جویی نمایید.

 1. دفترچه تلفن

برخی از دستگاه ها، همچون دفترچه تلفن در گوشی منزل عمل نموده و شما می‌توانید شماره مخاطبین خود را در آن ذخیره نمایید.

نکاتی هنگام خرید دستگاه فکس

 1. انتخاب نوع دستگاه

 اولین نکته هنگام خرید فکس ها توجه به نوع دستگاه و تکنولوژی چاپ آن است. همانطور که در بالا اشاره کردیم، فکس ها بطور کلی در سه دسته تقسیم بندی می شوند که شما باید با توجه به حجم نیاز روزانه خود اقدام به خرید یک دورنمای لیزری یا جوهر افشانی، حرارتی و همچنین کاربنی نمایید.

 1. تک کاره و چند کاره

دیگر فاکتوری که هنگام خرید باید ب آن توجه کنید انتخاب و خرید دستگاه های فکس مربوط به تک کاره و یا چندکاره بودن آنان می باشد. بعضی از دستگاه ها تنها قادر به انجام عمل فکس هستند و برخی دیگر در کنار آن از قابلیت چاپ، کپی و همچنین اسکنر نیز برخوردارند که شما باید با توجه به نوع نیازتان اقدام به خرید یک مدل مناسب برای خود کنید.

 1. سرعت در فکس

یکی از فاکتورها هنگام خرید دستگاه فکس سرعت در ارسال فکس است که با علامت KBPS نمایش داده می شود. سرعت در دستگاه فکس معمولا در دو بخش سرعت ارسال و سرعت دریافت نامبرده می شود.

طبیعی است که هرچه دستگاه فکس سرعت بالاتری را در ارسال و دریافت اسناد داشته باشد مرغوب تر و مناسب تر است. این سرعت هم مربوط به مودم داخلی و هم مربوط به متعلقات بخش های اسکنر و پرینتر دستگاه است، یعنی هرچه مودم داخلی آنها قوی تر و سریعتر باشد مناسب تر است.

 1. سایز و نوع کاغذ ورودی

از دیگر فاکتورها هنگام خرید توجه به سایز کاغذ است. هر کدام از دستگاه های فکس از نظر سایز و نوع کاغذ به چند دسته تقسیم می شوند. کاغذ رولی ، کاغذ A4 و کاغذ با ابعاد مختلف که انتخاب کاغذ مورد نظر بر روی انتخاب دستگاه فکس مورد نظر و مناسب بسیار تاثیر گذار است. هر کدام از انواع دستگاه های فکس براساس سایز کاغذی که پشتبیانی می کنند، متفاوت هستند.

قیمت دستگاه فکس موجود در بازار

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در هنگام خرید دستگاه فکس توجه مشتری را به خود جلب می کند قیمت آن است که بسته به پایه خود مدل، مصرف جوهر، کارتریج های جوهر جایگزینی و همچنین تعداد صفحات یک کارتریج آن دارد. پس قبل از خرید باید در نظر بگیرید که چه مقدار بودجه می خواهید هزینه کنید و بعد به سراغ خرید آن بروید. در ادامه یک نمونه از ارزان ترین و گران ترین دستگاه فکس را برای شما معرفی کرده ایم.

ارزان ترین دستگاه فکس موجود در بازار

ارزان ترین دستگاه فکس موجود فکس پاناسونیک مدل KX-FP701CX W(Withe) ، با قیمت ۱۰.۵۶۰.۰۰۰ تومان در بازار عرضه می شوند.

این دستگاه از نوع کاربنی است. این دستگاه دارای دارای یک گوشی تلفن است که با آن می‌توان تماس‌ها را پاسخ یا برای ارسال فکس تماس حاصل کرد. این مدل دارای سینی کاغذ بوده که در آن ۵۰ برگ کاغذ قرار می‌گیرد و سایز کاغذ مورد استفاده آن فقط A4 است. از قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به اسکن سریع، حافظه جانبی و بلندگوی دیجیتالی آن اشاره کرد.

فکس پاناسونیک مدل KX-FP701CX W(Withe)

فکس پاناسونیک مدل KX-FP701CX W(Withe)

۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰,۵۶۰,۰۰۰ تومان
 • تکنولوژی چاپ: کاربنی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

گران ترین دستگاه فکس موجود در بازار ایران

گران ترین دستگاه فکس موجود فکس پاناسونیک مدل KX-FP711CX-W با قیمت ۱۲.۰۶۵۰۰۰ تومان می باشد.

دستگاه «KX-FP711CX-W» دستگاهی با امکانات گسترده برای مصارف متنوع اداری است. طراحی جمع‌وجور و کوچک این دستگاه سبب حفظ محیط کاری بر روی میزتان می‌شود و علی‌رغم این ابعاد دستگاه کارایی‌های متنوعی دارد. اسکن سریع اسناد و ارسال آن‌ها با استفاده از مودم ۱۴.۴ kbps در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند. صفحه‌نمایشی ۲ خطی در قسمت میانی و فوقانی بدنه قرارگرفته است که عملیات در حال انجام و همچنین شماره‌های دریافتی و خروجی را نمایش می‌دهد. دکمه‌ی ۴ جهته و فشاری برای جستجو و حرکت در منوها طراحی‌شده است و راحتی را در کنترل دستگاه به ارمغان می‌آورد. دستگاه قادر است تا در صورت تمام کاغذ فکس‌های دریافتی را تا ۲۸ برگه در حافظه ذخیره کند و با وارد نمودن کاغذ آن‌ها را چاپ کند و بدین ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌یک از فکس‌های شما از دست نخواهند رفت. به‌عنوان قابلیتی دیگر عملکرد کپی در این مدل طراحی‌شده است که در آن تنها با فشار یک دکمه می‌توانید اسناد خود را اسکن کرده و به چاپ برسانید.

فکس پاناسونیک مدل KX-FP711CX-W

فکس پاناسونیک مدل KX-FP711CX-W

۱۲,۷۰۰,۰۰۰ ۱۲,۰۶۵,۰۰۰ تومان
 • تکنولوژی چاپ: کاربنی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین مارک دستگاه فکس

دستگاه فکس در مدل ها و برند های متفاوتی طراحی و تولید می شوند .شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. برند های دستگاه فکس موجود در بازار ایران شامل پاناسونیک، برادر و کانن می باشند.

بهترین فکس کانن

این دستگاه از نوع لیزری است. از مشخصات آن می توان به سه کاره بودن(پرینت، کپی، فکس)، اشاره کرد. این دستگاه دارای LCD و صفحه نمایش ۵ خطی است.

فکس کانن مدل i-SENSYS FAX-L170

فکس کانن مدل i-SENSYS FAX-L170

 • تکنولوژی چاپ: لیزری
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

این دستگاه در رده دستگاه های لیزری قرار دارد. این ‏دستگاه ‏قابلیت کپی داشته و این یکی از مزیت‌های قوی این دستگاه نسبت به دستگاه های قدیمی می‌باشد. رزولوشن فکس این ‏دستگاه ‏‎۲۰۰×۴۰۰‎‏ ‏بوده و دارای حافظه جانبی ۵۱۲ مگابایت می‌باشد‎. ‎این مدل دارای صفحه کلید کاربردی با طراحی بسیار ‏زیبا و مدرن می‌باشد. بر ‏روی صفحه کلید نمایشگر ۵ خطی وجود دارد و کیفیت آن ‏LCD‏ می‌باشد. کارایی این دستگاه در ‏حد خودش بسیار مناسب بوده و ‏مجهز به گوشی استاندارد است .‏ سرعت پرینت ‏این مدل ۲۵ صفحه در دقیقه می‌باشد که سرعت پرینت اولیه بعد از ۱۳.۵ ثانیه می‌باشد. ظرفیت سینی این دستگاه ۲۵۰ برگ ‏می‌باشد و در قسمت بالایی دستگاه DADF با ظرفیت ۵۰ برگ قرار گرفته است که قابلیت این دستگاه را دو چندان کرده است . ‏جمع بندی دستگاه فکس کانن مدل ‏I SENSYS L410‎‏ نمونه کامل و پر کار یک دستگاه فکس با توانایی ۱۰هزار صفحه در ماه و با کیفیت ساخت بالا می‌باشد که برای ‏مصارف ‏خانگی و مصارف شرکتی بسیار توصیه می‌شود.‏

فکس کانن مدل i-SENSYS FAX-L410

فکس کانن مدل i-SENSYS FAX-L410

 • تکنولوژی چاپ: لیزری
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین فکس برادر

این دستگاه از نوع لیزری است. از مشخصات آن می توان به سه کاره بودن(پرینت، کپی، فکس)، اشاره کرد.

فکس برادر مدل Fax-2840

فکس برادر مدل Fax-2840

 • تکنولوژی چاپ: لیزری
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین فکس پاناسونیک

این دستگاه از نوع لیزری است. از مشخصات آن می توان دارای نشان دهنده شماره تماس گیرنده، قابلیت ذخیره ۱۲۲ شماره و نام، دارای نشان گر کمبود تونر اشاره کرد.

فکس پاناسونیک مدل KX-FL612CX

فکس پاناسونیک مدل KX-FL612CX

 • تکنولوژی چاپ: لیزری
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

فکس پاناسونیک KX-FLB752CX توانایی انجام امور وسیعی از کارهای روزانه هر اداره و دفتری را دارا است و می‌توان به‌راحتی از قابلیت‌های فکس، کپی، چاپ و اسکن آن استفاده کرد. یکی از مزایای این فکس ابعاد مناسب و کم‌جای آن است که به‌موجب آن باعث شده تا به دستگاهی موثر تبدیل شود. قابلیت نگهداری کاغذهای زیاد و تکنولوژی چاپ از دیگر مزایای است که باعث گردیده شده این فکس به محصولی خوش ساخت مناسب برای مصارف اداری و دفتری بدل شود. این دستگاه می‌تواند با سیستم‌عامل‌های ویندوز ۹۵، ویندوز ۹۸، ویندوز Me، ویندوز ۲۰۰۰، ویندوز XP و ویندوز NT4.0 سازگار باشد.

دستگاه فکس چهار کاره پاناسونیک مدل KX-FLB752CX

دستگاه فکس چهار کاره پاناسونیک مدل KX-FLB752CX

 • تکنولوژی چاپ: لیزری
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

فکس بیسیم پاناسونیک KX-FG2451 از سری های فکس کاربنی پاناسونیک است که با طراحی جمع و جور و گوشی بیسیم محصولی پرکاربرد را به مصرف کنندگان عرضه می کند. این دستگاه دارای گوشی بیسیم ۲.۴ Ghz می باشد که شمارا از داشتن یه تلفن بیسیم مجزا بی نیاز می کند.

فکس پاناسونیک مدل 2451

فکس پاناسونیک مدل ۲۴۵۱

 • تکنولوژی چاپ: کاربنی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

سخن آخر

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی دستگاه فکس بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. هنگام خرید حتما به نکاتی که در بالا گفتیم توجه نمایید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *