سفرهای خارجی

بهترین جاهای دیدنی سنتوزا

best-sentosa-attractions

جزیره سنتوزا سنگاپور در قسمت ساحل جنوبی سنگاپور واقع شده و توسط جاده‌ای ماشین رو، مونوریل، مسیر‌های پیاده روی و تراموا به شهر متصل شده است. جزیره سنتوزا به خاطر تفریحگاه‌های عظیم جهان معروف است که به خودی خود شامل بسیاری از چیز‌های سرگرم‌کننده برای دیدن و انجام دادن است. سنتوزا همچنین خانه تمام بهترین سواحل سنگاپور است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با جا‌های دیدنی این جزیره آشنا کنیم.

۱. آکواریوم سی سنتوزا(S. E. A. Aquarium)

آکواریوم-سی-سنتوزا

آکواریوم سی یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های جزیره سنتوزا می‌باشد. این آکواریوم، بزرگترین آکواریوم دنیا با حدود ۱۰۰۰۰۰ گونه جانوران دریایی است. دارای ۱۰ منطقه با ۵۰ نوع عادات زندگی متفاوت است.

علاوه بر تماشای ماهی‌ها و جانوران دریایی، می‌توانید برای غواصی در کنار آن‌ها ثبت نام کرده و لذت دیدن آن‌ها را دو چندان کنید.

 آدرس آکواریوم سی سنتوزا

۸Sentosa Gateway, Sentosa Island, Singapore 098269

ساعات کاری آکواریوم سی سنتوزا

۱۰ الی ۱۷

معرفی هتل‌های سنتوزا + آدرس

۲. کرین دنس سنتوزا (Crane Dance)

کرین-دنس-سنتوزا

کرین دنس یکی از تفریحات شبانه جزیره سنتوزا است. در این مکان قو‌هایی را به رنگ‌های آبی و صورتی خواهید دید که از آن‌ها آب به صورت فواره‌ای به بیرون پرتاب می‌شود و حالتی جادویی پیدا می‌کند. این قسمت در طول روز تنها همانند جعبه‌ای بسته به نظر می‌رسد که در هنگام شب باز می‌شود. لازم به ذکر است که این قسمت از ساعت ۹ شب باز می‌شود.

آدرس کرین دنس سنتوزا

۸Sentosa Gateway, Sentosa island, Singapore 098269

شماره تماس کرین دنس سنتوزا

۶۵۶۵۷۷۸۸۸۸+

معرفی ۱۲ مورد از رستوران های سنتوزا

۳. سنتوزا نیچر دیسکاوری(Sentosa Nature Discovery)

سنتوزا-نیچر-دیسکاوری

یکی دیگر از فعالیت‌های عالی که می‌توان در جزیره سنتوزا انجام داد رفتن به گالری‌های جالب و نمایشگاه‌های تعاملی در سنتوزا نیچر دیسکاوری است. لازم به ذکر است که ورود به این قسمت رایگان بوده و می‌توانید با زندگی گیاهان مختلف، درختان و حیوانات وحشی، از جمله پرندگان، حشرات و خزنده عجیب و غریب آشنا شوید.

آدرس سنتوزا نیچر دیسکاوری

۵۱Imbiah Rd, Singapore 099702

ساعات کاری سنتوزا نیچر دیسکاوری

۹ الی ۱۷

۴. شهربازی یونیورسال استودیو سنتوزا(Universal Studios)

شهربازی-یونیورسال-استودیو-سنتوزا

شهربازی یونیورسال استودیو در استراحتگاه جهانی سنتوزا، یکی از بزرگترین شهربازی‌های موضوعی است. در این مجموعه، هفت ناحیه با موضوع هفت فیلم هالیوودی مشهور و با حضور شخصیت‌های محبوب هر کدام از آن‌ها طراحی شده‌اند. این شهربازی دارای ۲۸ بازی است و بلندترین ترن‌های جهان هم در این شهربازی قرار دارد.

آدرس شهربازی یونیورسال استودیو سنتوزا

۸Sentosa Gateway, Singapore 098269

شماره تماس شهربازی یونیورسال استودیو سنتوزا

۶۵۶۵۷۷۸۸۸۸+

ساعات کاری شهربازی یونیورسال استودیو سنتوزا

۱۰ الی ۱۷

۵. برج ببر آسمان سنتوزا(Tiger Sky Tower)

برج-ببر-آسمان-سنتوزا

برج ببر آسمان یکی دیگر از جا‌های دیدنی سنتوزا می‌باشد. این برج ۱۱۰ متری بزرگترین برج سنگاپور است که برای رصد آسمان طراحی شده است.

برای بالا رفتن از این برج کابین‌هایی به شکل دیسک طراحی شده است که ظرفیت ۷۲ نفر را دارد و شما را به بالای برج می‌رساند و از آنجا می‌توانید منظر سنگاپور را مشاهده کنید.

آدرس برج ببر آسمان سنتوزا

۴۱Imbiah Rd, Singapore 099707

شماره تماس برج ببر آسمان سنتوزا

۶۵۶۲۵۹۹۲۸۸+

۶. مرلیون سنتوزا(Merlion)

مرلیون-سنتوزا

مجسمه‌ی ۳۷ متری «مرلیون»، نمادی از اسطوره‌ای است که نیمی از بدن آن بدن شیر و نیمی بدن ماهی است. مرلیون افسانه‌ای به صورت نمادین، وظیفه‌ی حفاظت از رونق و شکوفایی سنگاپور را به عنوان یک شهر بندری بر عهده دارد. طبق افسانه‌ها، مرلیون هر سال از جزیره‌ی سنتوزا دیدن می‌کند و در یک شب طوفانی با نیروی جادویی خود در جنگ با طوفان، جزیره را از خطر حفظ کرده است.

آدرس مرلیون سنتوزا

۳۰Imbiah Rd, Sentosa island, Singapore 099958

شماره تماس مرلیون سنتوزا

۶۵۶۳۷۷۹۶۸۸+

۷. تصاویری از سنگاپور(Images of Singapore)

تصاویری-از-سنگاپور

ایمیج آف سنگاپور یک موزه تاریخی است که در ایمبیا لوک اوت جزیره سنتوزا قرار دارد. این موزه شامل ارائه‌های صوتی و تصویری است که تاریخ و فرهنگ سنگاپور را نشان می‌دهد و بر مردم و زندگی آن‌ها تمرکز دارد.

نمایشگاه‌ها در فضایی به شکل یک انبار قدیمی است و شامل دوره فرمانروایی مالزیایی‌ها، ورود بریتانیایی‌ها و دوره بعد از استعمار یعنی زمان نخست وزیر اول سنگاپور لی کوآن یو و دیگران می‌باشد.

آدرس تصاویری از سنگاپور

۴۰Imbiah Rd, Imbiah Lookout, Singapore 099700

شماره تماس تصاویری از سنگاپور

۶۵۶۷۱۵۴۰۰۰+

ساعات کاری تصاویری از سنگاپور

۱۱ الی ۱۹ – سه شنبه و چهارشنبه تعطیل می‌باشد.

۸. ساحل تانجونگ سنتوزا (Tanjong Beach)

ساحل-تانجونگ-سنتوزا

ساحل تانجونگ به لطف موقعیت کمی خلوت‌تر آن در ساحل جنوبی سنتوزا، مسلماً بهترین نقطه سنگاپور برای استراحت در طول روز است. این مخفیگاه هلالی شکل دارای آب‌های گرم کم عمق، شن‌های سفید ریز و درختان نخل استوایی است.

همچنین به خاطر مهمانی‌هایش که در باشگاه محبوب ساحلی تانجونگ برگزار می‌شود، معروف است، که معمولاً دو بار در ماه در شب برگزار می‌شود. با این حال، این بار معمولاً با استخر شنا، صندلی‌های آفتاب‌گیر و منوی گسترده‌ای از نوشیدنی‌ها، حال و هوای آرام‌تری در طول روز فراهم می‌کند.

آدرس ساحل تانجونگ سنتوزا

Sentosa island

۹. جزیره دلفین سنتوزا (Dolphin island)

جزیره-دلفین-سنتوزا

جزیره دلفین در ساحل شمال غربی جزیره سنتوزا، در نزدیکی پارک آبی (Adventure Cove) واقع شده است.  در این مجموعه برنامه‌های مختلفی برای آشنایی هرچه بیشتر با دلفین‌ها وجود دارد. شما می‌توانید با پوشیدن لباس مخصوص به داخل استخر بروید و از نزدیک دلفین‌های بازیگوش را ببینید، نوازش کنید و با آن بازی کنید. حتی اگر دوست ندارید به داخل آب بروید می‌توانید از کنار استخر نیز به آن‌ها نزدیک شوید و نوازش کنید.

آدرس جزیره دلفین سنتوزا

۸Sentosa Gateway, Singapore 098269

ساعات کاری جزیره دلفین سنتوزا

۱۰ الی ۱۷

۱۰. ساحل سیلوسو سنتوزا (Siloso beach)

ساحل-سیلوسو-سنتوزا

ساحل سیلوسو یکی دیگر از سواحل سنتوزا است که در جنوب غربی سنتوزا قرار دارد. این ساحل دارای طیف وسیعی از بار‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها و هتل‌ها می‌باشد. همچنین این ساحل میزبان طیف وسیعی از ورزش‌های ساحلی مانند والیبال، فوتبال ساحلی و قایق‌رانی می‌باشد.

آدرس ساحل سیلوسو سنتوزا

Sentosa island

۱۱. کیدزانیا سنتوزا (Kidzania)

کیدزانیا-سنتوزا

کیدزانیا یک پارک موضوعی سرپوشیده مخصوص کودکان بالای چهار سال می‌باشد که در واقع نمونه‌ی کوچکی از زندگی واقعی را به آن‌ها نشان می‌دهد. در این پارک کودکان می‌توانند طیف وسیعی از شغل‌ها از پزشک و خلبان تا کارگر معدن را در کیدزانیا تجربه کنند و اوقات خوشی را داشته باشند.

آدرس کیدزانیا سنتوزا

۳۱Bch Vw Rd, #01-01/02, Singapore 098008

ساعات کاری کیدزانیا سنتوزا

۱۰ الی ۱۸

۱۲. پارک پروانه و قلمرو حشرات سنتوزا

 (Butterfly Park & Insect Kingdom)

پارک-پروانه-و-قلمرو-حشرات-سنتوزا

پارک پروانه‌ها یکی از زیباترین بخش‌های جزیره سنتوزا است که رفتن آن را به علاقه مندان طبیعت پیشنهاد می‌کنیم. این پارک زیبا دارای انواع مختلفی از پروانه‌ها با رنگ‌ها و گونه‌های مختلف است و علاوه بر آن گل‌های بسیار زیادی نیز در آن به چشم می‌خورد.

آدرس پارک پروانه و قلمرو حشرات سنتوزا

۵۱Imbiah Rd, Singapore 099702

شماره تماس پارک پروانه و قلمرو حشرات سنتوزا

۶۵۶۲۷۵۰۰۱۳+

۱۳. اسکای لاین لوژ سنتوزا(Skyline Luge Sentosa)

اسکای-لاین-لوژ-سنتوزا

سنتوزا اسکای لاین یکی سرگرمی‌های این جزیره است، تله‌سیژ کابلی روبازی است که از سنگاپور تا جزیره سنتوزا امتداد دارد.

لوژ، یک سواری بدون موتور با سه چرخ است که در مسیر سراشیبی ۶۵۰ متری حرکت می‌کند. پس از طی این مسافت می‌توانید سوار بر تله‌سیژ، ضمن لذت بردن از منظره‌ی زیبای ساحل به ابتدای آن برگردید.

آدرس اسکای لاین لوژ سنتوزا

۱Imbiah Rd, Singapore 099692

شماره تماس اسکای لاین لوژ سنتوزا

۶۵۶۲۷۴۰۴۷۲+

ساعات کاری اسکای لاین لوژ سنتوزا

دوشنبه تا پنجشنبه ۱۱ الی ۱۹:۳۰ – جمعه ۱۱ الی ۲۱ – شنبه ۱۰ الی ۲۱ – یکشنبه ۱۰ الی ۱۹:۳۰

۱۴. زمین گلف سنتوزا(Sentosa Golf Club)

زمین-گلف-سنتوزا

زمین گلف از دیگر جا‌هایی است که در جزیره سنتوزا می‌توان به آن سر زد. این زمین گلف حدود ۱۸ سوراخ گلف دارد که هم برای آماتور‌ها و هم برای حرفه ای‌ها ساخته شده است.

باشگاه گلف سنتوزا تمام امکانات و تجهیزاتی را برای شما فراهم می‌کند.

آدرس زمین گلف سنتوزا

۲۷Bukit Manis Rd, Singapore 099892

شماره تماس زمین گلف سنتوزا

۶۵۶۲۷۵۰۰۹۰+

ساعات کاری زمین گلف سنتوزا

۷ الی ۲۰:۳۰

۱۵. ساحل پالاوان سنتوزا (Palawan Beach)

ساحل-پالاوان-سنتوزا

یکی از معروف‌ترین سواحل در جزیره سنتوزا سنگاپور ساحل پالاوان بوده که به خاطر تمی که از دزدان دریایی کارائیب و فیلم آن دارد، مشهور است. این ساحل در قسمت جنوبی جزیره قرار گرفته است و پلی معلق شما را به آن می‌رساند.

این ساحل دارای شن‌های سفید، درختان نخل و چند بار ساحلی پر جنب و جوش است که از اواسط صبح تا اواخر عصر شما را سرحال نگه می‌دارد. هنگامی که به سنتوزا می‌روید، می‌توانید پیاده‌روی کنید یا با اتوبوس شاتل در اطراف جزیره به سمت ساحل بروید.

آدرس ساحل پالاوان سنتوزا

Sentosa island

۱۶. پارک آبی ماجراجویی کاو سنتوزا(Adventure Cove Waterpark)

پارک-آبی-ماجراجویی-کاو-سنتوزا

پارک آبی ماجرای کاو یکی از جا‌های تفریحی جزیره سنتوزا است که اگر به بازی‌های آبی علاقه دارید و می‌خواهید هیجان را تجربه کنید حتماً به این پارک سر بزنید.

از سرسره آبی آن به پایین سر بخورید. در میان حوضچه‌ای با انواع ماهی‌ها شنا کنید. غواصی نیز از دیگر تفریحات پارک آبی است.

آدرس پارک آبی ماجراجویی کاو سنتوزا

۸Sentosa Gateway, Sentosa Island, Singapore 098269

ساعات کاری پارک آبی ماجراجویی کاو سنتوزا

۱۰ الی ۱۷

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی جا‌های دیدنی جزیره سنتوزا در سنگاپور بوده است، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر شما هم تجربه سفر به کشور سنگاپور را داشته‌اید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *