آلات موسیقی

یهترین مارک ساکسیفون +۴ مدل بهترین ساکسیفون

best-saxophone

ساکسیفون یکی از سازهای بادی است که دارای سوراخ هایی است که نوازنده از طریق مکانیزمِ کلیدی آن‌ها را می‌بندد. وقتی که نوازنده کلیدی را فشار می‌دهد یا کلید را رها می‌کند، به ترتیب صفحه ای روی سوراخ‌ها قرار می‌گیرد یا صفحه از روی سوراخ برداشته می‌شود.معمولا جنس این ساز از برنج می باشد. ساکسیفون سازی است که به صورت خیلی گسترده استفاده می شود. این سازها نقش مهمی در گروه ها، گروه های جاز، و گروه های موسیقی بی کلام کوچک ایفا می کنند.

اگر شما هم قصد خرید بهترین ساکسیفون را دارید با سوالاتی مانند بهترین ساکسیفون چیست؟ کدام ساکسیفون خوبه ؟پیش از خرید بهترین ساکسیفون به چه مواردی  باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین  ساکسیفون  را  به همراه لیستی از بهترین ساکسیفون ها به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین ساکسیفون با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید . هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود ،تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

راهنمای خرید بهترین ساکسیفون

به علت تنوع بالای این محصول در بازار و همچنین تولید کنندگان آن،هنگام خرید کاربر را دچار سردرگمی میکند. از این رو راهنمای جامعی برای خرید بهترین ساکسیفون برای شما آماده کرده ایم.پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع ساز ساکسیفون

۱.آلتو

آلتو یکی از مشهورترین ساکسیفون‌هاست.این ساز اندازه‌ی متوسطی دارد و برای افراد مبتدی بسیار مناسب می باشد زیرا  هم دهنی کوچکی دارد و هم کلید E شکل آن باعث شده بتوانید به راحتی آن را تنظیم کنید.

۲.تنور

این ساز از ساز آلتو بزرگتر می باشد و صدای صوت آن در محدوده‌ی صوت انسان می‌باشد.این ساز دارای گردن کشیده‌ای است و در سبک‌های جاز، پاپ، راک و بلوز کاربرد دارد.

۳.سوپرانو

این ساز به دلیل کار روی کلید B محدوده صوتی بالایی دارد.ساز سوپرانو یکی از حرفه‌ای‌ترین ساکسیفون‌ها در جهان است و برای نواختن و ایجاد صدای ایده آل آن نیاز به مهارت بالایی است و کار با آن به تلاش و تمرین نیاز دارد. نا گفته نماند که این ساز بالاترین قدرت را در بین همه‌ی سازها دارد.

۴.باریتون

ساز باریتون بزرگترین و سنگین‌ترین ساکسیفون است و موسیقی دلنواز و ملایمی دارد.

اجزای ساکسیفون

۱.قمیش : مولد صدا که وظیفه ای مشابه تارهای صوتی انسان را دارد. توسط یک بست به دهانه نصب می شود.

۲.دهانه: هنگامی که به درون دهانه می دمید، قمیش به ارتعاش در می آید. بدون کمک سایر قطعات ساکسیفون، صدای بلند، زیری تولید می کند.

۳.گردن: دهانه به گردن متصل می شود که اتصال بین دهانه و بدنه است. صدا که توسط ارتعاش نی تولید شده است از طریق گردن به درون بدنه وارد می شود.

۴.بدنه : بدنه مهمترین محفظه ی تشدید صدا در ساکسیفون می باشد. صدا در درون بدنه نوسان می کند و تقویت می شود. با نگاه داشتن کلیدها که روی بدنه تعبیه شده اند، شما می توانید طول ستون هوا را تغییر دهید تا نت مختلف ایجاد کنید. هرچه طول ستون هوا بیشتر باشد، نت متناظر پایین تر است، و هرچه ستون هوا کوتاهتر باشد نت بالاتر است.

۵.بند گردن: یک بند که به دور یک حلقه در پشت شیپور پیچیده شده و به دور گردن نوازنده انداخته می شود. بند گردن به نوازنده اجازه می دهد که ساکسیفون را حمل کند و ساز را نگه دارد تا بتواند انگشتان را آزادانه روی کلیدها حرکت دهد.

۶.قلاب شست: شست دست راست درون قلاب شست قرار می گیرد که یک قطعه ی قلاب شکل فلزی یا پلاستیکی برای متعادل نگه داشتن وزن ساکسیفون است.

۷.تکیه گاه شست: تکیه گاه شست در زیر کلید اکتاو قرار دارد و شست دست چپ روی تکیه گاه شست قرار می گیرد تا تعادل ساکسیفون را نگه دارد.

منظور از چوبی و برنجی بودن ساز ساکسیفون چیست؟

منظور از برنجی بودن و چوبی بودن ساز ساکسیفون به این معنی نیست که ساز از چه جنسی است منظور آن طبقه بندی بر اساس چگونگی و تولید صدا در دهنی های ساز می باشد مثلا ساز ساکسیفون و فلوت از نوع چوبی اند در حالی که ساختار فلوتاز جنس فلز و آهن می باشد و اصلا تیکه چوبی ای در آن وجود ندارد.

نکاتی هنگام خرید ساکسیفون

۱.ساکسیفون با چه اندازه ای؟

سایزهای خیلی بزرگ برای شروع یادگیری خوب نمی باشند. ابزارهای بلند مانند سوپرانو  برای نواختن دشوارتر هستند. ابزارهای کوتاه تر برای کودکان یا بزرگسالان کوچک اندام در فوت کردن و انگشت زدن، دشوارتر می باشند و همچنین قیمت بالایی دارد. آلتو یا تنورمناسب افراد مبتدی می باشد. اما معمولا برای کودکان کوچک تنور خیلی بزرگ است.

  1. ساز نو تهیه کنید و دارای ضمانت نامه داشته باشد

۳.بدنه ی ساز را از نظر بگذرانید تا زدگی نداشته باشد.

قیمت ساکسیفون موجود در بازار ایران

یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب می کند قیمت آن است که به نوع و برند سازنده بستگی دارد.

بهترین مارک ساکسیفون

ساکسیفون در انواع و برندهای متفاوتی تولید و در بازار توزیع میشوند. این برندها شامل یاماها و ژوپیتر می باشند.

بهترین ساکسیفون تنور یاماها

این ساکسیفون تنور با کوکی در سی بمل با بدنه‌ای از برنج زرد و لعابی از لاک طلا ساخته و پرداخته‌شده است. این ساز دارای فنرهای استیل ضدزنگ باقابلیت تنظیم انگشت شصت است. از ویژگی‌های بارز این ساز می‌توان به گیرنده جدید گردن با یک پیچ بادوام اشاره کرد. طراحی دوباره‌ی پیچ گردن به واکنش سریع‌تر با سهولت بیشتر و همچنین دوام بالا کمک می کند.

ساکسیفون تنور یاماها مدل YTS-26

ساکسیفون تنور یاماها مدل YTS-26

  • نوع قلاب یا حلقه انگشت شست: قابل تنظیم
  • ویژگی های ساز: حلقه انگشت شست
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین ساکسیفون آلتو

این مینی ساکسیفون با استفاده از سرساز فلزی و قمیش استاندارد ساکسیفون ساخته شده است. مینی ساکسیفون در مقیاس دیاتونیک کوک شده است و دارای ۷ سوراخ و ۱ اکتاو میباشد.دارای صدایی شفاف و رسا و کاملا مشابه ساکسیفون است.

ساکسیفون آلتو مدل Minisax G3

ساکسیفون آلتو مدل Minisax G3

همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین ساکسیفون آلتو یاماها

این ساز از برنج است که با لاک طلا پوشانده شده است.  قلاب شست این ساز پلاستیکی و قابل تنظیم است.این ساز دارای کوک می بل می باشد.

ساکسیفون آلتو یاماها مدل YAS-62

ساکسیفون آلتو یاماها مدل YAS-62

  • نوع قلاب یا حلقه انگشت شست: قابل تنظیم
  • ویژگی های ساز: حلقه انگشت شست
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین ساکسیفون آلتو ژوپیتر

ساختار این ساز از برنج می باشد. قلاب شست این ساز پلاستیکی و قابل تنظیم است.این ساز دارای کوک می بل می باشد.

ساکسیفون آلتو ژوپیتر مدل JAS 500

ساکسیفون آلتو ژوپیتر مدل JAS 500

  • نوع قلاب یا حلقه انگشت شست: قابل تنظیم
  • ویژگی های ساز: حلقه انگشت شست
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

سخن پایانی

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی ساکسیفون بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.  هنگام خرید حتما به نکاتی که در بالا اشاره شد توجه فرمایید.از اینکه تا انتها با سبدت همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *