دکوراسیون منزل

بهترین رنگ برای اتاق خواب

best-bedroom-colors

رنگ اتاق خواب نقش موثری در آرامش شما هنگام استراحت دارد.نظرات مختلفی در خصوص رنگ اتاق خواب مطرح شده است و خیلی ها بر این باورند که این موضوع یک سلیقه ی شخصی است، ولی می توان گفت این باور اشتباه است و برخی از رنگ ها به هیچ وجه برای اتاق خواب مناسب نیستند. برای مثال رنگ زرد رنگ شادی و انرژی بخشی است و به خانه گرما میبخشد ولی برای اتاق خواب مناسب نیست زیرا شما را بی خواب میکند.

راهنمای بهترین رنگ برای اتاق خواب

رنگ های زیبا و متنوعی در دنیا وجود دارد که هر کدام نقش متفاوتی را ایفا میکنند.ولی همان‌طور که در بالا اشاره کردیم هر رنگی را نمیتوان برای اتاق خواب در نظر گرفت زیرا ممکن است خواب شما را مختل کند.از این رو برای شما مقاله ای آماده کرده ایم تا بتوانیم شما را برای انتخاب بهتر راهنمایی کنیم. پس تا انتها با تیم سبدت همراه باشید.

تصمیماتی که باید قبل رنگ کردن اتاق خواب به آن توجه کنید

۱.اندازه اتاق خواب:

اولین نکته ای که باید قبل از رنگ کردن اتاق خواب در نظر بگیرید اندازه ی فضای اتاق خواب می باشد. شاید این جمله از نظر شما بی ربط باشد ولی به شما میگویم که چرا این نکته بسیار مهم است. اگر اتاق شما کوچک باشد رنگ‌های تیره مناسب آن نیست چون اتاق را کوچکتر جلوه می دهد. برای اتاق خواب‌های کوچک رنگ روشن و خنثی مناسب ‌تر است.

۲.به چه نوع فضایی علاقه دارید:

شما می توانید بسته به روحیه و شخصیتتان رنگ مناسبی را انتخاب کنید. برای مثال اگر فردی درون گرا هستید بدون شک می توان گفت رنگ آبی گزینه ایده آلی برای شماست زیرا این رنگ به انسان احساس آرامش می‌دهد.

۳.هارمونی رنگ ها در اتاق خواب:

ایجاد کردن هارمونی رنگ‌ها در اتاق خواب فضای اتاق خواب را به طور کلی تغییر می‌دهد. منظور این است که باید تمامی دکوراسیون اتاق شما با هم هارمونی داشته باشد.مثلا رنگ سبز  نشان از طراوت و شادابی است و می‌تواند در کنار رنگ ملایم و خنثی مثل طوسی یک هارمونی جذابی را ایجاد کند.

۵.آزمایش کردن رنگ اتاق خواب:

اخرین قدم قبل از رنگ اتاق خواب این است که رنگ مورد نظرتان را روی بخشی از اتاق امتحان کنید.این کار به شما کمک می‌کند تا قبل از اتمام کار هماهنگی رنگ با اتاق خواب را بسنجید.

رنگ های مناسب برای اتاق خواب

۱.رنگ آبی:

یکی از بهترین رنگ هایی که میتوان برای اتاق خواب در نظر گرفت رنگ  آبی است که تناژهای مختلفی نیز دارد.از ویژگی های بارز این رنگ می توان به ایجاد احساس آرامش و خونسردی در شما، بالا بردن کیفیت خواب و پایین آوردن کابوس های شبانه اشاره کرد.

۲.رنگ سبز:

یکی دیگر از رنگ های مناسب اتاق خواب رنگ سبز است که موجب احساس شادی در شما می شود. رنگ‌های سبز کم‌رنگ می تواند فضای نشاط آوری را در اتاق خوابتان ایجاد می‌کند.رنگ‌های سبز تیره هم می تواند احساس هیجان خاصی به شما دهد.

  1. رنگ سفید:

رنگ سفید تنها رنگی است که تقریبا با همه چیز سازگار است و تردیدی در انتخاب آن وجود ندارد. این رنگ حس شادی و آرامش را در شما ایجاد می کند و به راحتی می توانید با دیگر رنگ ها آن را ست کنید. اگر اتاق خواب شما کوچک است رنگ سفید این توانایی را دارد که فضای اتاق شما را بزرگتر جلوه دهد.

۴.صورتی:

صورتی نیز یک رنگ ملایم برای اتاق خواب می باشد. همچنین می توان گفت بهترین رنگ برای اتاق خواب دخترانه است. پیشنهاد ما به شما استفاده از صورتی پاستیلی است زیرا هر چقدر تناژ این رنگ کمرنگ تر باشد می تواند فضای اتاق خواب را ملایم و زیبا کند و همچنین می توانید به راحتی آن را با دکوراسیون اتاق خود ست کنید.

۵.رنگ نقره ای:

بدون شک لاکچری ترین رنگ برای اتاق خواب به  رنگ نقره ای تعلق میگیرد. اگر از آن دسته افراد هستید که مشکل بی خوابی دارید و می خوهید زود به خواب بروید این رنگ ایده آل شما می باشد.

۶.رنگ مرجانی:

این رنگ در طیف رنگ های صورتی، نارنجی وهلویی است و فضای شاد و گرمی را برای شما به ارمغان می آورد. برای ست کردن وسایل می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید.

۷.رنگ کرمی:

این رنگ ،رنگی خنثی و زیبا است که با رنگ های سفید و سیاه به راحتی ست میشود. این رنگ احساس صمیمیت و گرما را به اتاق شما هدیه می دهد.

رنگ هایی که نباید برای اتاق خواب استفاده کرد

تصمیم گرفتیم که رنگ هایی که مناسب اتاق خواب نیستند را نیز برای شما به اشتراک بگذاریم.البته این نکته هم قابل ذکر است که به این منظور نیست که این رنگ هایی که به آن اشاره میکنیم به هیچ وجه خوب نیست بلکه فقط مناسب اتاق خواب نیست.

۱.رنگ بنفش:

یکی از رنگ هایی که مناسب اتاق خواب نمی باشد، رنگ بفش است. زیرا شما را کم خواب میکند. این رنگ موجب تحریک قوه تخیل می شود که منجر به تقویت خلاقیت شما شده و منجر به کابوس های شبانه می شود.

۲.رنگ خاکستری:

این رنگ نیز منجر به بی خوابی هنگام شب می‌شود. استفاده از رنگ خاکستری در اتاق خواب موجب افسردگی می شود.

۳.رنگ قهوه ای :

این رنگ نیز همانند رنگ خاکستری منجر به بی قراری و افسردگی می شود.

۴.رنگ قرمز :

رنگ قرمز نیز برای اتاق خواب توصیه نمی شود. البته که رنگ قرمز، رنگی پر شور و پر انرژی است اما این رنگ فشار خون را بالاتر می برد و خواب شما را با مشکل مواجه می کند.

۵.رنگ نارنجی:

این رنگ فضا را گرم می کند و حتی موجب تقویت حس اعتماد به نفس و امنیت  در شما تقویت می شود. همان طور که می دانید این رنگ پر از شادی و نشاط است ولی  بهتر است از این رنگ  در اتاق خواب استفاده نکنید زیرا آرامش را از فضا می گیرد.

کلام آخر

هدف تیم سبدت در این مقاله بررسی بهترین رنگ برای اتاق خواب میباشد امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.انتخاب رنگ صحیح و درست میتواند نقش موثری در استراحت شما داشته باشد از این رو برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب فقط به سلیقه ی خود بسنده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *