برقی

بهترین مارک آب مرکبات گیری + ۸ مدل بهترین آب مرکبات گیری

citrus-juicer

آب مرکبات گیری وسیله ای است که در کمترین زمان به شما کمک می‌کند تا چندین لیوان آب مرکبات گوارا داشته باشید. شما می‌توانید با کمک این وسیله  عصاره مرکباتی همچون پرتقال، نارنگی و …را گرفت و نوش جان کرد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و مزایای این وسیله آشنا کنیم تا شما بتوانید به راحتی یک آب مرکبات گیری ایده آل خریداری کنید.

اگر شما هم قصد خرید بهترین آب مرکبات گیری را دارید با سوالاتی مانند بهترین آب مرکبات گیری چیست؟ کدام آب مرکبات گیری خوبه ؟ پیش از خرید بهترین آب مرکبات گیری به چه مواردی  باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین آب مرکبات گیری را  به همراه لیستی از بهترین دستگاه های آب مرکبات گیری به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین  آب مرکبات گیری با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید. هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود ،تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تعریف آب مرکبات گیری

آب مرکبات ‌گیری همانطور که از نامش مشخص می باشد، نام وسیله‌ای است که برای گرفتن آب مرکبات استفاده می‌شود. دستگاه آب مرکبات ‌گیری ممکن است برقی یا دستی باشد.

انواع آب مرکبات گیری

در این قسمت از سبدت با انواع آب مرکبات گیری آشنا می‌شوید.

 1. آب مرکبات گیری دستی

این مدل از آب مرکبات گیری همانطور که از اسمش پیداست با دست کار می کند و نیازی به برق ندارد. اما همانطور که می دانید برای گرفتن آب مرکبات به کمک این وسیله باید نیروی زیادی را به دست و مچ خود دهید. این دستگاه دارای یک پارچ و سری مخروطی آج دار است.

 • نوع دیگر از آب مرکبات گیری دستی نیز وجود دارد که اندازه بزرگ تری دارد و روی میز قرار می گیرد. برای استفاده از آن نیز باید تکه میوه را بین دو صفحه گنبدی آن قرار داد و به کمک بازوی دستگاه عصاره و پالپ میوه گرفته می شود.
 1. آب مرکبات گیری فشاری

آب مرکبات گیری فشاری، وسیله ای بسیار کوچک است و بدون نیاز به برق و نیروی بازو کار می کند. فقط کافیست مرکبات مورد نیاز خود را ببرید و داخل دستگاه قرار دهید و سپس دسته های آن را به هم نزدیک کنید.

 1. آب مرکبات گیری برقی

آب مرکبات گیری برقی همانطور که از اسمش مشخص است با نیروی برق کار می کند. با این دستگاه می توانید آب انواع مرکبات را بدون اتلاف وقت و انرژی بگیرید.  برخی از ایت دستگاه ها خودکار و برخی داری اهرم هستند که باید اهرم مربوطه را به سمت پایین حرکت می دهید و در نهایت دستگاه مشغول به کار خود می شود.

دستگاه های برقی دارای سری مخروطی آج دار خودکار هستند و این سری یا ریمر به کمک نیروی برق شروع به حرکت و چرخش کرده و آب میوه را آماده می کند.

یکی از امکاناتی که آب مرکبات گیری برقی دارد، قابلیت ترکیب و یا جدا سازی پالپ از آب میوه است. این دستگاه برقی داری یک محفظه برای جمع آوری پالپ است اما می توان با این قابلیت تمام پالپ را به آب میوه خود اضافه کنید.

قطعات دستگاه آب مرکبات گیری

اجزای دستگاه آب مرکبات گیری عبارتند از:

 • درپوش شفاف دستگاه
 • سر مخروطی بزرگ
 • سر مخروطی متوسط
 • سر مخروطی کوچک
 • صافی
 • ریمر
 • ظرف جمع‌آوری آبمیوه
 • دهانه‌ی ضد چکه خروج آبمیوه
 • بدنه‌ی اصلی

نکاتی هنگام خرید آب مرکبات گیری

 1. کیفیت قطعات آب مرکبات گیری

هنگام خرید توجه کنید که قطعات دستگاه آب مرکبات گیری شما به اندازه‌ای با کیفیت و از جنس مرغوب هستند که در طولانی‌مدت برای شما کار کند.

بهتر است به دنبال جنس فولاد ضد زنگ باشید تا خیالتان از بابت دوام دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، راحت باشد. محکم بودن پایه‌های دستگاه از دیگر فاکتورهای مهم آب مرکبات گیری محسوب می‌شود تا لرزش دستگاه موجب سقوط آن از روی بلندی نشود.

 1. حجم مخزن دستگاه آب مرکبات گیری

فاکتور بعدی هنگام خرید اینکه می‌خواهید در هر نوبت آبگیری چه میزان آب مرکبات داشته باشید و آن را ذخیره کنید، تعیین‌کننده آن خواهد بود که دستگاهی که قصد خرید آن را دارید چه حجمی از عصاره مرکبات را در مخزن خود نگه دارد.

 1. آسان تمیز شدن آب مرکبات گیری و قطعات آن

شما هنگام تمیز کردن آب مرکبات گیری باید بتوانید به آسانی از آب استفاده کنید بدون آنکه ترسی از خیس شدن ماشین‌آلات یا موتور آن داشته باشید. همچنین لازم نباشد آن را مدام بشویید و بتوانید آن را پاک کنید.

همچنین جدا شدن قطعات و شست‌وشوی آن‌ها در ماشین ظرفشویی از قابلیت‌هایی است که باید آن را چک کنید.

 1. توان موتور دستگاه آب مرکبات گیری

توجه به توان موتور دستگاه یکی دیگر از فاکتورها هنگام خرید آب مرکبات گیری است. یادتان باشد توان بیشتر به معنای آن است که دستگاه شما پیشرفته‌تر است و عملکرد قوی‌تری دارد.

توان ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ وات، توان رایجی است که برای دستگاه‌های آب مرکبات گیری در نظر گرفته شده است که میزان آن بستگی به مدل دستگاهی دارد که قصد خرید آن را دارید.

لازم به ذکر است که برخی از مدل‌های آب مرکبات گیری توان موتوری بین ۱۰۰ الی ۱۶۰ وات دارند و عملکرد ساده‌تری را از خود به نمایش می‌گذارند.

 1. بررسی قسمت برش‌دهنده آب مرکبات گیری

برخی از دستگاه ها، مجهز به برش‌دهنده می باشند، با این آپشن، به راحتی می‌توانید میوه را درون آن قرار دهید تا برای شما به دو نیم تقسیم کند و نیازی نباشد خودتان به انجام این کار بپردازید. تعبیه برش‌دهنده در مدل‌های مختلف آب مرکبات گیری متفاوت است:

برش دهنده در گوشه بالای قرار گرفته است.

برش دهنده به طور مستقیم در بالا قرار گرفته است.

برش دهنده در وسط قرار گرفته است.

 1. بررسی فیلترهای دستگاه آب مرکبات گیری

فیلترهای موجود در دستگاه آب مرکبات گیری در دو جنس پلاستیکی و استیل عرضه می‌شوند و خروجی آب مرکباتی که از این فیلترها رد خواهد شد.

بنابراین اگر داشتن آب مرکبات شفاف برای شما اهمیت دارد هنگام خرید مطمئن شوید مجهز به صافی قابل تنظیم است. صافی قابل تنظیم، این امکان را به شما می‌دهد که آب مرکبات را همراه با پالپ یا بدون پالپ دریافت کنید.

 1. تعیین اندازه و وزن دستگاه آب مرکبات گیری

شما باید متناسب با فضای خود و کارایی که از آب مرکبات گیری انتظار دارید دستگاهی در اندازه و وزن مناسب خریداری کنید.

 1. بررسی اندازه ریمرهای آب مرکبات گیری

ریمرها یکی از اجزای اصلی آب مرکبات گیری محسوب می‌شود که سری آن مخروطی شکل هستند. حرکت متوالی ریمرها موجب جدا شدن گوشت و مغز مرکبات از پوست می شود. در مدل‌های برقی آب مرکبات گیری، دو یا چند ریمر وجود دارد. راهنمای خرید آب مرکبات گیری به شما توصیه می‌کند هنگام خرید دستگاه به اندازه ریمرها توجه کنید تا خیالتان راحت باشد هر نوع مرکبات با هر اندازه‌ای را می‌توانید آب بگیرید.

 1. میزان صدای آب مرکبات گیری

یکی دیگر از فاکتورهای مهم هنگام خرید توجه به میزان صدای دستگاه می باشد. آب مرکبات گیری‌های جدید مثل قبل صدای آزاردهنده ندارند . لازم به ذکر است که مدل‌های با قدرتی کمتر از ۱۰۰ وات، موتوری بی‌صدا دارند و اگر بی‌صدا بودن دستگاه برای شما مهم است، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد

 1. دارا بودن گارانتی

حتما از فروشندگان درباره گارانتی دستگاه و خدمات پس از فروش سوال کنید و آب مرکبات گیری مشمول گارانتی را خریداری کنید. مخصوصا اگر این دستگاه را با قیمت خیلی بالا خریداری می کنید.

قیمت دستگاه مرکبات گیری موجود در بازار ایران

یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید دستگاه مرکبات گیری نظر مشتری را جلب کند قیمت آن است که به جنس و برند مرغوب، توان بالای موتور، تعداد ریمرها و… بستگی دارد. البته این نکته نیز قابل ذکر است که اختلاف قیمت همیشه به معنای اختلاف کیفیت نیست. در ادامه یک نمونه از ارزان ترین و گران ترین دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار را به شما معرفی کرده ایم.

ارزانترین دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار

ارزانترین دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار ایران، آب مرکبات گیری سایا مدل CITRUS با قیمت ۵۷۵.۰۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

این دستگاه، یک محصول پر قدرت با طراحی بسیار ساده اما کاربردی است.  از مشخصات کلی این محصول می‌توان به جنس بدنه‌ی پلاستیک، مجهز به مخزن آبمیوه گیری با ظرفیت ۰.۴ لیتر، فیلتر قابل شستشو، توان ۲۰ وات، طول سیم ۱.۲ متر، قطعات جداشدنی و قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی، صافی جداشونده به همراه مخروط قابل شستشو، قابلیت شروع به کار خودکار محصول، قابلیت چرخش موتور محصول در دو جهت برای آبگیری بهتر، مجهز به ۳ پایه لاستیکی ضد لرزش در کف محصول و قابلیت جمع‌آوری سیم در کف محصول اشاره کرد.

آب مرکبات گیری سایا مدل CITRUS

آب مرکبات گیری سایا مدل CITRUS

۵۸۴,۰۰۰ ۵۶۵,۹۰۰ تومان
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • امکانات ظاهری: پایه ضد لغزش
 • امکانات: چرخش دو طرفه
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

گران ترین دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار

گران ترین دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار ایران، آب مرکبات گیر سیج مدل SCP800BAL با قیمت  ۱۰.۶۰۰.۰۰۰ تومان در بازار تولید و عرضه می‌شود.

این آب مرکبات گیری دارای موتور گیبرکسی با چرخدنده و گیربکس تمام فلز می باشد که در مصارف زیاد براحتی کار آبگیری را انجام داده و برای آبگیری لیمو،انواع مرکبات و گریفروت و انار نیز به خوبی قابل استفاده می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به موتور با گیربکس فلزی با توان ۱۲۰ وات،سیستم ضد چکه، بدنه تمام استیل قطعات جداشونده و قابل شستشو اشاره کرد.

آب مرکبات گیر سیج مدل SCP800BAL

آب مرکبات گیر سیج مدل SCP800BAL

۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰,۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: استیل ضد زنگ
 • امکانات ظاهری: پایه ضد لغزش
 • قابلیت‌ها: تنظیم مقدار پالپ
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین مارک دستگاه آب مرکبات گیری موجود در بازار ایران

امروزه برندهای بسیاری در تولید دستگاه آب مرکبات گیری متناسب با نیاز مشتری فعالیت دارند از جمله سیج، سایا، گاستروبک، تفال، هیوندای، ناسا الکتریک، هاردستون و بوش می باشند.

بهترین آب مرکبات گیر گاستروبک

مخروطی بالای آب مرکبات گیر گاستروبک مدل ۴۱۱۱۵۰ از جنس فلز سنگین با قابلیت آبگیری انواع مرکبات با اندازه های مختلف است. اهرم فشار روی گاستروبک ۴۱۱۵۰ جهت آب گیری آسان و بدون دخالت دست طراحی شده است. این آب مرکبات گیری گاستروبک دارای دو صافی استیل جهت آبمیوه با پالپ و بدون پالپ است و هسته های میوه به طور کامل جدا می شود، همچنین درپوش محافظ دستگاه مانع از نفوذ گرد و غبار می شود. به طور خودکار آب مرکبات گیر ۴۱۱۵۰ گاستروبک با فشار اهرم به مخروطی دستگاه شروع به کار می‌کند و سپس با قدرت ۱۲۰ دور در دقیقه ، به طور اتوماتیک فرآیند آب گیری انجام می شود. بدنه آب مرکبات از جنس استیل بوده و بسیار مقاوم می باشد. دستگاه دارای کاسه استیل با زبانه چکه گیر نیز می باشد. نا گفته نماند که قطعات جانبی دستگاه را می توانید در داخل ماشین ظرفشویی بشویید.

آب مرکبات گیر گاستروبک مدل 41150

آب مرکبات گیر گاستروبک مدل ۴۱۱۵۰

۵,۹۸۰,۰۰۰ ۵,۵۶۰,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: استیل
 • امکانات ظاهری: پایه ضد لغزش
 • پوشش محافظتی: درپوش ضد گرد و غبار
 • قابلیت‌ها: تنظیم مقدار پالپ
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین آب مرکبات گیری تفال

جنس بدنه این محصول از پلاستیک است و توان موتور آن ۱۶ وات می باشد. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به مکانیزم چرخش ۲ طرفه، ظرف مدرج، امکان دیدن مقدار آب میوه، ۲ کلاهک مخروطی، صافی تفاله با منافذ مختلف، درپوش محافظ، محل نگهداری سیم برق اشاره کرد.

آب مرکبات گیری تفال مدل Prep Line 8309

آب مرکبات گیری تفال مدل Prep Line 8309

۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • پوشش محافظتی: درپوش ضد گرد و غبار
 • امکانات: چرخش دو طرفه
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین آب مرکبات گیری هیوندای

آب مرکبات گیری هیوندای مدل ۱۰۱۴ با طراحی زیبا و منحصر بفرد خود زیبایی بخش آشپزخانه ی شماست .جنس صافی این محصول استیل ضد زنگ بوده و باعث افزایش عمر آن میشود.دارای قیف های عصاره گیری بزرگ و کوچک است و در نتیجه مرکبات با اندازه های مختلف قابل آب گیری هستند.وجود پایه ضد لغزش نیز باعث پایداری و در نتیجه کار آسانتر و نتیجه ی بهتر می شود.

آب مرکبات گیری هیوندای مدل 1014

آب مرکبات گیری هیوندای مدل ۱۰۱۴

۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • امکانات ظاهری: پایه ضد لغزش
 • پوشش محافظتی: درپوش ضد گرد و غبار
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین آب مرکبات گیر بوش

آب مرکبات‌گیری بوش مدل MCP72GPW بدنه‌ی پلاستیکی و باکیفیت و طراحی بسیار زیبایی دارد. مخزن این دستگاه یک لیتر می باشد.

آب مرکبات گیر بوش مدل MCP72GMB

آب مرکبات گیر بوش مدل MCP72GMB

۳,۵۶۸,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • امکانات ظاهری: پایه ضد لغزش
 • امکانات: چرخش دو طرفه
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین آب مرکبات گیری هاردستون

این محصول از جنس بدنه‌ی استیل ساخته ‌شده که به کمک سیستم ضد چکه، کاربری بسیار آسان و راحتی را برای دارندگان این محصول به‌ارمغان می‌آورد. از قابلیت‌های ویژه‌ی این محصول می‌توان به موتور DC فوق‌العاده کم‌صدا، دارای اهرم برای سهولت در امر آب‌گیری، دارای سری از جنس آلومینیوم یکپارچه و مجهز به سیستم اسمارت فلو اشاره کرد.

آب مرکبات گیری هاردستون مدل CJS1601

آب مرکبات گیری هاردستون مدل CJS1601

۲,۶۸۵,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: استیل
 • پوشش محافظتی: درپوش ضد گرد و غبار
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین آب مرکبات گیر ناسا الکتریک

این محصول دارای موتوری پرقدرت و بی‌صدا است، که با حداکثر توان مصرفی ۱۵۰ وات قابلیت آب گیری انواع مرکبات سفت و سخت را دارد. کارایی ساده این آب مرکبات گیر را باید مدیون طراحی آرگونومیکی آن بود.  صافی این آب مرکبات گیر از جنس استیل ضد زنگ بوده و در برابر آبمیوه و آب مقاومت زیادی دارد و حتی به مرور زمان نیز با زنگ زدگی و تغییر رنگ مواجه نمی‌شود. بدنه آب مرکبات‌گیر مدل NS-960 از جنس استیل با درصد خلوص بالا است که از استحکام و مقاومت مناسبی برخوردار می‌باشد.

آب مرکبات گیر ناسا الکتریک مدل NS-960

آب مرکبات گیر ناسا الکتریک مدل NS-960

۱,۴۷۰,۰۰۰ تومان
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • امکانات ظاهری: دستگیره
 • پوشش محافظتی: درپوش
 • محفظه: محافظ داخلی
 • امکانات: تفکیک قطعات
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

کلام آخر

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی آب مرکبات گیری بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. هنگام خرید این محصول حتما به نکاتی که در بالا اشاره کردیم را لحاظ کنید. از این که تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *