تجهیزات ساختمانی

بهترین شیرآلات ساختمانی + ۸ مدل بهترین شیرآلات ساختمانی

faucets

شیرآلات استاندارد از مهمترین تجهیزات خانه است. حال هنگام خرید آیا می‌توانید تشخیص دهید که کدام شیرآلات با کیفیت‌تر است؟ در حقیقت شیرآلات از جمله وسایلی است که یکبار برای مدت طولانی خریداری می‌شود و در نتیجه بهتر است از خرید خود راضی باشیم. یکی از متداول‌ترین سؤال‌ها هنگام خرید شیرآلات ساختمانی و بهداشتی این است که هنگام خرید این وسیله به چه نکاتی باید توجه کنیم. ما در این مقاله قصد داریم تا شیرآلات ساختمانی و بهداشتی را مورد بررسی قرار دهیم پس اگر می‌خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید این مقاله را بخوانید‌.

اگر شما هم قصد خرید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی را دارید با سؤالاتی مانند بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی چیست؟ کدام شیرآلات ساختمانی و بهداشتی خوبه؟ پیش از خرید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی به چه مواردی باید توجه کنیم؟ مواجه می‌شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می‌کنیم تا راهنمای خرید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی را به همراه لیستی از بهترین شیرآلات‌ها به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می‌خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی با کیفیت را سال‌ها از آن استفاده کنید. هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود، تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

راهنمای خرید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی

به علت تنوع بالای این محصولات در بازار و همچنین تولید‌کنندگان آن، هنگام خرید کاربر را دچار سردرگمی می‌کند. از این رو راهنمای جامعی برای خرید بهترین شیرآلات ساختمانی و بهداشتی برای شما آماده کرده‌ایم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تعریف شیرآلات

شیرآلات یا شیر وسیله‌ای است معمولاً فلزی که از آن برای باز و بست و تنظیم جریان مایعات و گاز‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیرآلات به دو گروه شیرآلات بهداشتی که همان شیرآلات ساختمانی و خانگی هستند و شیرآلات صنعتی تقسیم می‌شود.

انواع شیرآلات از نظر مکانیزم

شیرآلات فلکهای

مکانیزم شیرآلات فلکه‌ای بسیار ساده است. یک عدد مغزی درون هر شیر وجود دارد که توسط یک فلکه چرخانده می‌شود.

چرخش فلکه در جهت عقربه‌های ساعت، باعث چرخش پیستون مغزی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌شود. این پیستون نیز یک واشر را به بدنه شیر فشار می‌دهد و جریان آب قطع می‌شود. عکس همین مکانیزم برای باز کردن جریان آب رخ می‌دهد.

از مزایای آن می‌توان به قیمت کمتر و بازه تغییر فشار آب بیشتر اشاره کرد.

شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی جدیدتر هستند و مکانیزم متفاوتی دارند. این نوع شیرآلات خود به دو نوع تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها دارای ۲ اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم هستند. برخی نیز یک اهرم مشترک برای آب سرد و گرم دارند

شیرآلاتی که دارای ۲ اهرم است دارای ۲ کارتریج می‌باشد که هرکدام مسئول باز و بسته کردن آب سرد یا گرم هستند. نوع دوم آن تنها یک کارتریج و اهرم دارد. بالا و پایین رفتن اهرم باعث باز و بسته شدن مسیر اصلی آب می‌شود. با متمایل شدن اهرم به شما راست، آب به سمت سرد متمایل می‌شود. با چرخش اهرم به سمت چپ نیز، دمای آب بیشتر شده و آب به سمت گرم متمایل می‌شود.

شیرآلات هوشمند و دیجیتال

شیرآلات هوشمند دارای چند دکمه قابل برنامه‌ریزی هستند و درجات مختلفی برای دمای آب دارند و به سادگی قابل استفاده هستند. این نوع شیرآلات بهترین گزینه برای مصرف آب هستند.

به این صورت که هنگامی که دستان خود را جلوی شیر آب ببرید، حسگر آن‌ها فعال شده و مسیر آب را باز می‌کند.

انواع شیر ظرفشویی

شیر ظرفشویی فنری

شیر-ظرفشویی-فنری

شیر ظرفشویی فنری از نوع شلنگدار است. دامنه حرکتی این نوع شیر کم است و و عَلَم آن حالتی ارتجاعی و فنری دارد. ارتفاع شیر آشپزخانه فنری معمولاً بیشتر از سایر مدل‌های شیر ظرفشویی است و برای آشپزخانه‌هایی با فضای زیاد مناسب است.

برای حرکت دادن عَلَم فنری باید قسمت آبریز آن را کمی به سمت پایین کشید تا از گیره خود آزاد شود.

شیر ظرفشویی شلنگدار یا شاوری

شیر-ظرفشویی-شلنگدار-یا-شاوری

شیر آشپزخانه شلنگدار برای شستشوی قابلمه‌ها، ظروف بزرگ و اطراف سینک بسیار مناسب است. مکانیزم این نوع شیر آشپزخانه امکان بیرون کشیدن بخش آبریز شیر (محل خروج آب) را به واسطه شلنگی نسبتاً بلند فراهم کرده است.

همچنین در انتهای دیگر شلنگ شاوری، وزنه‌هایی تعبیه شده است که با وارد کردن کشش اندکی باعث سهولت قرار گرفتن شلنگ در جای خودش می‌شود.

 شیر ظرفشویی دوکاره

شیر-ظرفشویی-دوکاره

این شیر مناسب مناطقی است که نیاز به شیر آب تصفیه دارند. شیر دو منظوره دارای دو خروجی آب است. خروجی اول مربوط به آب لوله کشی است که برای مصارف شستشو بکار می‌رود و خروجی دوم مربوط به آب تصفیه و مناسب آشامیدن است.

پیش از آنکه آب لوله کشی از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود به دستگاه تصفیه آب هدایت می‌شود و از آنجا بصورت تصفیه شده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

شیر ظرفشویی چشمی یا لمسی

شیر-ظرفشویی-چشمی-یا-لمسی

در شیر چشمی نیز بدون نیاز به لمس شیر و تنها با قرار گرفتن دست در مسیر سنسور شیر سینک ظرفشویی، جریان آب کنترل می‌شود. افراد می‌توانند با یک لمس کوتاه تنه شیر جریان آب را برقرار و قطع نمایند.

شیر ظرفشویی دیواری

شیر-ظرفشویی-دیواری

در صورتی که پشت شیر سینک ظرفشویی پنجره وجود ندارد و یا لوله‌های خروجی آب در دیوار تعبیه شده‌اند خرید شیر ظرفشویی دیواری، بهترین انتخاب است. این نوع شیرآلات علاوه بر مدرن‌سازی آشپزخانه، فضای کمتری را در نیز اشغال می‌کند و اطراف سینک را خلوت‌تر نشان می‌دهد.

تفاوت شیرآلات توکار و روکار

تفاوت-شیرآلات-توکار-و-روکار

در شیرآلات روکار، ساز و کار شیر که درون تنه آن قرار دارد بر روی دیوار نصب می‌شود. در حالی که در شیرآلات توکار، تنها بخش شیرآلات که بر روی دیوار قابل مشاهده است کاور و دسته‌های تنظیم آب است. باقی اتصالات و لوازم شیر مانند کارتریج و مغزی توکار درون دیوار قرار می‌گیرند و قابل مشاهده نیستند.

شیر توکار از نظر ظاهری مدرن‌تر و زیباتر است و نظافت آن ساده‌تر انجام می‌شود اما فرایند نصب شیرآلات توکار دشوار‌تر و در صورت نیاز به تعمیر دسترسی به بخش‌های داخلی آن پیچیده‌تر است.

 نکاتی مهم هنگام خرید شیرآلات ساختمانی و بهداشتی

جنس شیرآلات استاندارد

اولین فاکتوری که هنگام خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید جنس آن می‌باشد. لازم به ذکر است که ماده اولیه اکثر شیرآلات موجود در بازار آلیاژ شمش برنج می‌باشد که ۶۰ درصد آن مس و بقیه روی و ناخالصی‌های مجاز می‌باشد. توجه داشته باشید که میزان سرب موجود در این آلیاژ، نباید بالاتر از ۲/۵ درصد باشد چرا که برای سلامتی مضر است.

نوع شیرآلات

امروزه انواع شیرآلات مانند اهرمی، کلاسیک، چشمی، پدالی، هوشمند، دیجیتال و. . تولید و در بازار عرضه می‌شوند. همچنین از نظر محل نصب نیز انواع شیرآلات توکار و روکار در بازار موجود است.

شما می‌توانید قبل از خرید در مورد کاربرد مورد نظر خود تصمیم‌گیری نمایید تا بتوانید مناسب‌ترین شیرآلات را خریداری کنید. برای مثال شیر ظرفشویی فنری بلندترین علم را در میان انواع شیر ظرفشویی دارد، امّا شیر ظرفشویی شاوری می‌تواند به واسطه شلنگ بلند خود کل سینک را پوشش دهد.

کیفیت قطعات

هنگام خرید توجه داشته باشید که ملزومات و قطعات بکار رفته در داخل شیر همچون سوپاپ، واشر و پیچ و مهره‌ها نیز باید از استاندارد لازم برخوردار باشند.

ابعاد بهترین شیر روشویی

از دیگر فاکتور‌ها هنگام خرید توجه به ابعاد شیرآلات است. ابعاد شیرآلات باید نسبت به ابعاد سینک متناسب باشد. اگر قفسه‌ای بالای روشویی شما نصب است از ارتفاع شیر روشویی اطمینان حاصل کنید تا به قفسه برخورد نکند. همچنین فاصله دیوار تا شیرآلات را در نظر بگیرید تا با خرید شیر روشویی ای بیش از حد بزرگ با مشکل باز و بسته کردن شیر آب روبرو نشوید.

مصرف بهینه آب

پرلاتور یکی از عوامل کاهش مصرف آب در شیرآلات می‌شود. علاوه بر صرفه‌جویی، با ایجاد فشار مناسب و پاشش آب در سطح وسیع‌تر، سرشیر کاهنده مصرف آب سهولت و لذت شستشو را افزایش می‌دهند.

همچنین می‌توانید کارتریج شیر اهرمی کم مصرف مانند کارتریج ۲۵ استفاده کنید. این کار می‌تواند برای صرفه‌جویی در آب مفید باشد.

انواع پرلاتور

پرلاتور هوادهنده

این نوع پرلاتور معمولاً برای شیرآلات موجود در خانه استفاده می‌شود. این نوع پرلاتور یا آبفشان با مخلوط آب و هوا باعث جریان آب به صورتی حجیم‌تر و سفید‌تر می‌شود. همچنین آب جاری شده حسی نرم روی پوست ایجاد کرده و در عین حال به اطراف پاشیده نمی‌شود.

پرلاتور لمینار

پرلاتور لمینار برای جا‌هایی که جریان آب بیشتری مورد نیاز است مثل اماکن بهداشتی درمانی انتخاب مناسبی است. این نوع آبفشان برای کنترل جریان آب بصورت مستقیم و بدون هوا به کار برده می‌شود.

پرلاتور ضد رسوب

جنس این نوع آبفشان از سیلیکون می‌باشد و همانطور که از اسمش پیداست مانع از ورود رسوب به شیرآلات می‌شود و همچنین بعد از مدتی قادر خواهید بود که آن را به راحتی پاک کنید.

پرلاتور سکهای

پرلاتور سکه‌ای به راحتی با دست و بدون آچار باز شده و می‌توان آن را تمیز کرد. این پرلاتور در وسط خود دارای شیاری بوده که با استفاده از سکه بتوان آن را باز و به راحتی تمیز کرد.

پرلاتور کاهنده

این نوع پرلاتور با مخلوط آب و هوا، آب را به صورت پودر تبدیل می‌کند. بنابراین به دلیل اینکه جریان آب به صورت پودری جاری می‌شود، آب بسیار کمی مصرف می‌شود.

دوام شیرآلات استاندارد

دوام شیرآلات از دیگر فاکتور‌ها هنگام خرید آن می‌باشد. از این رو پیشنهاد می‌شود شیرآلات با کارتریج سرامیکی تهیه نمایید تا از چکه نکردن آن اطمینان داشته باشید.

 نوع آبکاری و رنگ شیرآلات

این فاکتور باید با توجه به رنگ دکوراسیون آشپزخانه شما انتخاب شود. انواع آبکاری شیرآلات عبارتند از: کروم، نیکل، برنز و. .

از معمول‌ترین و با کیفیت‌ترین شیرآلات مورد استفاده، شیرآلات کروم می‌باشند که از مقاومت خوبی برخوردارند.

آبکاری‌های نیکل نیز معمولاً تحت عناوین خش دار، استیل ضد زنگ و صدفی در بازار وجود دارند و کمتر براق هستند. این‌ها هم مقاوم هستند اما ممکن است جای لکه آب و اثر انگشت بیشتر روی آن‌ها خود را نشان بدهند به همین دلیل روی آن‌ها لایه‌ای از لاک داده می‌شود تا باعث مقاومت آن‌ها گردد.

همچنین آبکاری‌های طلایی به روش PVD، سفید و مشکی نیز با بهره‌گیری از تکنولوژی الکترو استاتیک به بازار عرضه می‌شوند و برای دکوراسیون‌های مینیمال و خاص انتخابی ایده‌آل هستند. این رنگ‌ها می‌توانند مات و براق باشد و کنتراست خوبی با محیط ایجاد کنند.

این روکش‌ها چرک و اثر انگشت و لکه آب را به خود جذب نمی‌کنند. لازم به ذکر است که قیمت شیرآلات در این روش آبکاری بیشتر بوده و برند‌های محدودی در بازار به تولید این نوع شیرآلات می‌پردازند.

ارتفاع علم (علمک) شیرآلات استاندارد

در هنگام خرید شیرآلات باید مجموع عواملی همچون ارتفاع، دامنه دسترسی و عمق و تعداد لگن‌های سینک را در نظر بگیرید. مدل‌های مختلف شیرآلات بهداشتی دارای ارتفاع علم متفاوتی می‌باشند.

اگر سینک بزرگ است باید از انواع شیر روشویی متحرک و یا شیر ظرفشویی فنری استفاده کنید. برای سینک‌های کوچک نیز بهتر است شیرآلات اهرمی با علم معمولی تهیه کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش شیرآلات استاندارد

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید شیرآلات استاندارد باید به آن توجه کنید، ضمانت و خدمات پس از است. هر شیرآلاتی در هنگام خرید باید گارانتی امضا شده و با تاریخ معتبر داشته باشند. بهتر است در مورد مدت گارانتی که مربوط به تأمین قطعات پس از اتمام مدت گارانتی می‌باشد نیز اطمینان حاصل نمایید.

قیمت شیرآلات ساختمانی موجود در بازار ایران

یکی از فاکتور‌های مهمی که در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب می‌کند قیمت آن است که به نوع و ویژگی‌های آن بستگی دارد.

بهترین مارک شیرآلات ساختمانی

شیرآلات ساختمانی در انواع و برند‌های متفاوتی تولید و در بازار توزیع می‌شوند. این برند‌ها شامل کسری، رز، فراست پویا، دزلی، قهرمان، طوفان فلز و سیتکو می‌باشند.

شیرآلات شیرالات رز مدل ویکتوریا پلاس مجموعه ۶ عددی

این ست بصورت پکیج کامل شامل ست ۴ تایی شیرالات اهرمی به همراه علم دوش حمام و شلنگ سرویس بهداشتی ست عرضه می‌گردد. آبکاری این محصول بصورت پی وی دی مقاوم در برابر مواد شوینده شیمیایی و اسیدی می‌باشد. شیر روشویی و آشپزخانه این ست بلندتر از استاندارد شیرالات بهداشتی می‌باشد که باعث شستشوی آسانتر خواهد بود. جهت سهولت در نصب تمامی لوازم جانبی جهت نصب نیز در داخل بسته‌بندی موجود می‌باشد. این محصول دارای بالاترین سطح استاندارد‌های حال حاضر صنعت شیرالات می‌باشد.

ست شیرآلات شیرالات رز مدل هلن نایس مجموعه ۱۰ عددی

ست شیرآلات هلن نایس، مجموعه‌ای ۱۰ عددی شامل ست ۴ عددی شیرآلات اهرمی، برای ظرفشویی، حمام، روشویی و شیر سرویس بهداشتی است، به همراه علم دوش حمام با سردوش ۴ حالته و شلنگ سرویس بهداشتی و ۴ عدد شیر پیسوار فیلتردار نیز دارد.

جنس این محصول تماماً از برنج ساخته شده که از بهترین مواد اولیه صنعت شیرآلات است و دسته‌ها هم از جنس برنج و زاماک هستند.

ست شیرآلات دزلی مدل اسپیرال Chrome مجموعه ۵ عددی

این مجموعه پنج عددی شامل شیرآلات حمام، روشویی و سرویس بهداشتی، دوش حمام و شلنگ توالت است. بدنه این محصول از آلیاژ برنج با پوشش نیکل کروم ساخته شده و دسته‌ای از جنس زاماک دارند. این ست به همراه یراق‌آلات لازم برای نصب، از جمله کارتریج و شلنگ‌های باکیفیت عرضه می‌شود.

شیرآلات فراست پویا مدل قاصدک ST130 مجموعه ۶ عددی

بدنه این محصول از آلیاژ برنج ساخته شده و دسته‌ای از جنس زاماک دارند.

ست شیرآلات بهداشتی قهرمان مدل ارس

بدنه این محصول از آلیاژ برنج ساخته شده است.

شیرآلات طوفان فلز مدل ندا sk مجموعه ۴ عددی

گروه صنعتی طوفان فلز با بیش از ربع قرن سابقه درخشان در تولید شیرآلات بهداشتی نامی آشنا و معتبر برای مصرف‌کنندگان می‌باشد. مجموعه چهار عددی ندا در گروه شیرآلات اهرمی طوفان فلز قرار دارد. ماده اولیه بکار رفته در ساخت شیرآلات ندا آلیاژ برنج کم سرب (زیر ۲. ۵) درصد و مطابق با استاندارد‌های جهانی است.

شیرآلات سیتکو مدل ۷۰۰ مجموعه ۴ عددی

ست ۴ عددی شیرآلات سیتکو شامل شیر‌های ظرفشویی، روشویی، توالت و حمام است. شیر‌های بهداشتی سیتکو با مکانیزم عملکرد اهرمی به راحتی مقدار آب مصرفی را کنترل می‌کند. قطعات مصرفی در شیرآلات اهرمی سیتکو از نوع مرغوب است که عملکرد این مجموعه شیر را بهبود داده است. تمامی شیرآلات دارای ورودی آب گرم و سرد است. شیر‌های ظرفشویی و روشویی دارای شیلنگ‌های نصب به سیستم لوله کشی ساختمان است. کارتریج این شیر از نوع ۴۰ میلیمتری است که برای ساختمان‌های با فشار آب کم بسیار مطلوب است.

ست شیرآلات کسری مدل توکیو مجموعه ۴ عددی

از مزایای این محصول می‌توان به آلیاژ برنج به‌کار رفته در ساخت آن اشاره کرد که دربرابر خوردگی، زنگ‌زدگی و اکسید شدن مقاومت بسیار بالایی دارد و آبکاری این شیر از خاصیت آنتی‌باکتریال سود می‌برد.

و در آخر

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی شیرآلات ساختمانی و بهداشتی بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. هنگام خرید حتماً به نکاتی که در بالا اشاره کردیم را لحاظ کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *