سفرهای خارجی

بهترین راهنمای سفر به دبی

best-guide-to-travel-dubai

دبی، مشهورترین شهر امارات متحده عربی است. این شهر یکی از مدرن‌ترین شهر‌های خاورمیانه و قاره آسیاست که سالانه میلیون‌ها میلیون توریست را از سراسر دنیا به خودش فرا می‌خواند.

دبی دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که ما برخی از آن‌ها را در بهترین جا‌های دیدنی دبی برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم. در این مقاله نیز قصد داریم تا صفر تا صد سفر به این شهر را برای شما به اشتراک بگذاریم.

شمارههای ضروری دبی

شماره‌های-ضروری-دبی

کد تلفن امارات متحده عربی: ۹۷۱+

کد تلفن دبی: ۰۴

پلیس: ۹۹۹

آمبولانس: ۹۹۸

آتش نشانی: ۹۹۷

آب و هوای دبی و بهترین زمان سفر به آن

آب-و-هوای-دبی-و-بهترین-زمان-سفر-به-آن

دبی، آب‌وهوایی گرم و خشک دارد. تابستان‌های دبی، هوا به‌شدت گرم و تحمل‌ناپذیر و میانگین دما در جولای و آگوست، حدود ۴۸درجه سانتی‌گراد است.

دبی دارای زمستان‌های معتدل است و میانگین دمای هوا در روز ۲۳ و در شب ۱۴ درجه سانتی‌گراد است. بیشترین میزان بارندگی هم در ماه‌های دسامبر تا مارس یا آپریل، به صورت بارش‌های سنگین ولی کوتاه‌مدت اتفاق می‌افتد.

در زمستان و بهار وزش دائمی باد را شاهد هستید که گاهی تبدیل به باد‌های شدید و طوفان شن می‌شوند.

بهترین زمان سفر برای هر کسی متناسب با شرایطش معنی می‌شود. برای مثال یکی می‌خواهد سفری ارزان داشته باشد که تابستان‌های گرم و طاقت‌فرسای دبی بهترین زمان است.

اگر به خرید و بازارگردی علاقه دارید، بهترین زمان سفر، موقع حراجی‌هاست که حدود ۶۰۰۰ فروشگاه مختلف در جشنواره‌های فروش شرکت می‌کنند و شما می‌توانید خرید‌های جذاب با قیمت‌های مناسب را تجربه کنید

از نظر آب‌وهوایی هم، بهترین زمان سفر به دبی و البته گران‌ترین زمان سفر، زمستان است و همچنین می‌توانید از جشنواره‌های زمستانه، که معمولاً از ۲۶ دسامبر تا ۲۷ ژانویه است، استفاده کنید.

راههای دسترسی به دبی

راه‌های-دسترسی-به-دبی

شما می‌توانید برای سفر به دبی از دو راه اقدام کنید. راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برای سفر به دبی، هواپیما است که می‌توانید دو ساعته به این شهر برسید.

همچنین می‌توانید از راه دریا به این شهر سفر کنید. از این رو ابتدا به شهر بندر لنگه بروید و سپس با کشتی‌ها و لنج‌ها خودتان را به دبی برسانید. لازم به ذکر است که روز‌های حرکت و ساعات رفت و برگشت کشتی، بسته به شرکت کشتیرانی و همین طور مساعد بودن وضعیت آب‌وهوا، متفاوت است.

این سفر که با کشتی تندرو انجام می‌شود، پنج ساعت طول می‌کشد و بار بیشتر از ۵۰ کیلوگرم، غیرمجاز است و جریمه دارد.

راههای دسترسی از فرودگاه دبی به مرکز شهر

راه‌های-دسترسی-از-فرودگاه-دبی-به-مرکز-شهر

فرودگاه بین‌المللی دبی در حدود ۵ کیلومتری این شهر قرار گرفته است که شما می‌توانید برای دسترسی به مرکز شهر یکی از راه‌ها را انتخاب کنید.

مترو

برای استفاده از مترو باید به ترمینال ۱ یا ۳ بروید. در رو به روی این ترمینال‌ها به راحتی می‌توانید ایستگاه متروی دبی را ببینید. لازم به ذکر است که متروی این خط هر ۳۰ دقیقه حرکت می‌کند.

اتوبوس

اتوبوس از دیگر راه‌ها برای رسیدن به مرکز شهر می‌باشد. این ایستگاه‌ها را می‌توانید مقابل ترمینال ۱، ۲ و ۳ پیدا کنید. البته برای جا به جایی میان ترمینال‌ها هم می‌توانید از اتوبوس‌های فرودگاه استفاده کنید.

تاکسی

شما می‌توانید با استفاده از تاکسی‌های فرودگاه به مرکز شهر بروید.

حمل و نقل عمومی دبی

حمل-و-نقل-عمومی-دبی

وسایل نقلیه دبی دارای تنوع بسیاری است. لازم به ذکر است که برای استفاده از این وسایل حمل و نقل لازم است حتماً بلیت الکترونیک دبی را که با نام «نول کارت» شناخته می‌شود، تهیه کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی در دبی عبارتند از:

اتوبوس

اتوبوس یکی از راه‌ها برای گشت و‌گذار در شهر است. اتوبوس‌های دبی به رنگ سفید و قرمز‌اند و انواع مختلفی دارند که از آن جمله می‌توان به اتوبوس‌های استاندارد، خط مترو و اتوبوس‌های دوطبقه اشاره کرد.

۱۱۴ مسیر اتوبوس در دبی وجود دارد که بیش از ۸۰ درصد از شهر دبی را پوشش می‌دهند و اتوبوس‌ها از اویل صبح تا اواخر شب خدمات‌رسانی دارند که این زمان برای هر مسیر متفاوت است. در سفر به دبی از خوردن، آشامیدن، خوابیدن و جویدن آدامس در اتوبوس بپرهیزید.

تاکسی

تاکسی‌های عمومی پرطرفدارترین وسیله برای گردش در دبی هستند. این تاکسی‌ها انواع مختلفی دارند که به‌طور کلی در چهار رنگ صورتی و سفید، زرد و سفید، آبی و سفید و سبز و سفید هستند. تاکسی‌ها، مقایسه با سایر وسایل نقلیه عمومی، گران هستند و گزینه امنی برای گردشگران، به‌ویژه خانم‌های تنها به شمار می‌آیند. تاکسی‌های با سقف صورتی به بانوان خدمات می‌دهند.

مونوریل

مونوریل از دیگر وسایل نقلیه برای گشت و‌گذار در این شهر است. در این شهر مونوریل فقط یک خط دارد که درون جزیره نخلی شکل جمیرا کشیده شده است. مونوریل بدون راننده نخل جمیرا، منطقه نخل جمیرا را به دبی مارینا وصل می‌کند و ایستگاه آخر آن به پارک آبی آتلانتیس در کنار هتل آتلانتیس جمیرا منتهی می‌شود.

تاکسی آنلاین

در دبی هم تاکسی‌های آنلاین فعالیت دارند که بهترین آن‌ها اوبر (Uber) و کریم (Careem) هستند. کافیست اپلیکیشن آن‌ها را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

مترو

متروی دبی با دو خط قرمز و سبز، در طی ساعات ۵ تا ۲۴ فعالیت دارد. ایستگاه تقاطع خطوط قرمز و سبز مترو دبی، در ایستگاه‌های اتحاد (Union) و خالد بن الولید (Khalid bin al-Waleed)، نزدیک به مرکز خرید برجمان است.

گفتنی است مترو در برخی از پاساژ‌های بزرگ، ایستگاه دارد. اولین کوپه هر قطار، «کلاس طلایی» محسوب می‌شود و فضای داخلی آن شامل فرش و صندلی‌های چرمی است و سوارشدن به این کوپه مستلزم پرداخت کرایه دوبرابری است. کوپه‌هایی نیز برای زنان و کودکان در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در هر کوپه فضایی برای ویلچر، صندلی‌های ویژه افراد مسن و دارای شرایط خاص مثل زنان باردار اختصاص یافته است.

خط قرمز: ۲۹ ایستگاه دارد که از ایستگاه مترو رشیدیه (Al Rashidia) شروع می‌شود و تا ایستگاه مترو اکسچنج امارات متحده عربی (UAE Exchange) ادامه می‌یابد.

خط سبز: درمجموع ۲۰ ایستگاه دارد که تقریباً به موازات کریک دبی کشیده شده است و از دیره، بر دبی، بازار طلا و ادویه عبور می‌کند. خط سبز مترو از ایستگاه اتصالات در منطقه القصیص تا ایستگاه کریک در منطقه الجداف امتداد یافته است.

تراموا

استفاده از تراموا یکی دیگر از راه‌ها برای گشت و‌گذار در شهر است. تراموای دبی فقط یک خط دارد و جزیره جمیرا را به دبی متصل می‌کند. لازم به ذکر است که تراموا از ایستگاه مترو دبی شروع می‌شود و به مونوریل جزیره نخل جمیرا می‌رسد.

حمل و نقل آبی

تاکسی آبی

تاکسی آبی یکی دیگر از وسایل نقلیه عمومی در دبی است. این تاکسی‌ها از اواخر صبح تا شب در دو منطقه فعال هستند که شامل دبی مارینا و نخل جمیرا (منطقه یک) و کانال آبی دبی و کریک (منطقه دو) می‌شود.

تاکسی‌های آبی برای ۱۰ مسافر گنجایش دارند و مجهز به صندلی‌های راحت، تهویه مطبوع، صفحه نمایش ال‌سی‌دی و … هستند. ساعت کار این تاکسی‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ است.

اتوبوس آبی

اتوبوس آبی، برای لذت‌بردن از مناظر زیبای دبی کاربرد دارد. کسانی که بخواهند از مارینا مال راهی مارینا واک شوند، می‌توانند از اتوبوس آبی استفاده کنند. این اتوبوس‌ها با ظرفیت ۲۰ مسافر، هشت ایستگاه دارند و شامل سفری ۱۵ دقیقه‌ای در امتداد کریک دبی می‌شوند. زمان فعالیت اتوبوس‌های آبی در روز‌های جمعه و سایر تعطیلات از ۱۲ ظهر تا ساعت ۲۴ و در سایر ایام از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۳ است.

ابراس

ابراس» (Abras) به قایق‌های چوبی سنتی گفته می‌شود که برای تردد در آب‌های داخل سرزمین دبی به کار ‌می‌روند و بهترین راه برای گشتن منطقه کریک هستند. مردم محلی و ساکنان دبی برای قرن‌ها از ابراس استفاده می‌کنند و به همین دلیل نمادی از تاریخ و میراث دبی محسوب می‌شوند. این قایق‌ها که حدود ۲۰ نفر ظرفیت دارند، ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای تردد بین دیره و بر دبی به شمار می‌رود.

قایق 

برای گردش در اطراف شهر دبی می‌توانید از قایق‌های لوکس دبی استفاده کنید که برای ۱۰۰ نفر گنجایش دارند. از جمله امکانات قایق‌های دبی می‌توان به سرویس‌های بهداشتی، راهنمایی صوتی و تصویری درباره جاذبه‌های دبی، مغازه خرید سوغاتی و می‌ان‌وعده اشاره کرد.

سیمکارتهای امارات متحده عربی

سیمکارت‌های-امارات-متحده-عربی

دو اپراتور برای برقراری تماس و استفاده از اینترنت موبایل، در امارات متحده عربی وجود دارد که با نام‌های اتصالات (Etisalat) و دو (Du) شناخته می‌شوند. که هر کدام هزینه‌ی متفاوتی دارند و شما می‌توانید بسته به نیاز یکی از آن‌ها را خریداری کنید.

برای خرید سیم‌کارت از این دو اپراتور باید پاسپورت یا ویزای اقامت و کپی آن و همین طور هزینه خرید سیم کارت را همراه داشته باشید.

اقامت در دبی

اقامت-در-دبی

قبل از سفر به دبی پیداکردن هتلی مناسب با شرایطتان، یکی از اولین نیاز‌هایی است که باید برطرف شود. دبی دارای هتل‌های بی شماری است که شما می‌توانید بسته به بودجه و سلیقه‌ی خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

ما قصد داریم در این بخش از راهنمای سفر به دبی برخی از هتل‌های دبی را به همراه آدرس به شما معرفی کنیم.

هتل گرند حیات دبی(Hotel Grand Hyatt Dubai)

هتل پنج ستاره گرند حیات دبی در نزدیکی خیابان شیخ زاید در شهر دبی واقع شده است. تمامی اتاق‌های هتل دارای امکاناتی همچون تهویه مطبوع، تلویزیون مسطح، میز و صندلی، مبلمان، مینی بار و حمامی لوکس پوشیده از سنگ‌های مرمر به همراه سشوار و لوازم بهداشتی لوکس می‌باشند. همچنین برخی از اتاق‌ها فضای نشیمن و غذاخوری مجزا هم دارند.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به استخر سرپوشیده، باشگاه بدنسازی، خدمات اسپا شامل سونا، حمام، ماساژ، رستوران، اینترنت وای‌فای، پارکینگ، خدمات خشک‌شویی و لباس‌شویی، انبار چمدان، صندوق‌امانات، امکان کرایه اتومبیل، میز راهنمای تور، امکان تبدیل ارز و خدمات کانسیرج اشاره کرد.

آدرس هتل گرند حیات دبی

Grand Hyatt Dubai Oud Metha Road, Dubai Healthcare City Riyadh Street – Near Sheikh Rashid Rd – Dubai – United Arab Emirates

شماره تماس هتل گرند حیات دبی

۹۷۱۴۳۱۷۱۲۳۴+

هتل آتلانتیس د پالم دبی (Hotel Atlantis The Palm)

هتل پنج ستاره آتلانتیس دِ پالم، در جزیره «پالم جمیرا»، درست در قلبِ هلال این جزیره قرار دارد. این هتل دارای ۱۵۴۴ اتاق و سوئیت است که هر کدام دارای امکاناتی همچون تلویزیون، تهویه مطبوع، مینی بار، حمام اختصاصی و … می‌باشد.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به تعدادی رستوران‌، کلینیک زیبایی، استخر ویژه بزرگسالان، فضا‌های برگزاری رویداد، استخر بزرگ مناسب خانواده‌ها و کودکان،

آکواریوم (The Lost Chambers ) با ۶۵ هزار آبزی، مرکز اسپا، تناسب اندام، پارک آبی آکواونچر با بیش از ۱۰۵ وسیله بازی و … اشاره کرد.

آدرس هتل آتلانتیس د پالم دبی

Crescent Rd – The Palm Jumeirah – Dubai – United Arab Emirates

شماره تماس هتل آتلانتیس د پالم دبی 

۹۷۱۴۴۲۶۲۰۰۰+

هتل ایبیس وان سنترال دبی(Hotel ibis One Central)

هتل سه ستاره ایبیس وان سنترال در قلب دبی قرار دارد. این هتل دارای ۵۸۸ اتاق است که هر کدام دارای امکاناتی همچون تهویه مطبوع با مینی بار و تلویزیون صفحه تخت و … می‌باشد.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به رستوران، مرکز تناسب اندام، اینترنت بی‌سیم رایگان، فروشگاه‌های هدیه، دکه‌های روزنامه‌فروشی، خدمات تور و بلیت اشاره کرد.

آدرس هتل ایبیس وان سنترال دبی

Trade Centre – District – Dubai – United Arab Emirates

شماره تماس هتل ایبیس وان سنترال دبی

۹۷۱۴۵۱۹۵۵۵۵+

هتل نووتل دبی دیره سیتی سنتر

 (Hotel Novotel Dubai Deira City Centre)

هتل چهار ستاره نووتل دبی مقابل مرکز خرید سیتی سنتر دیره واقع شده‌است. تمامی اتاق‌های این هتل دارای امکاناتی همچون تهویه‌مطبوع، تلویزیون مسطح، صندوق‌امانات، میز کار، تجهیزات چای و قهوه، حمام اختصاصی به‌همراه سشوار و لوازم‌بهداشتی می‌باشند.

از دیگر امکانات این هتل می‌توان به رستوران با سرو غذا‌های ایتالیایی و بین‌المللی، استخر شنا، تخت و سایبان مخصوص آفتاب، باشگاه بدنسازی، اینترنت وای‌فای، پارکینگ، امکانات مخصوص افراد کم‌توان، خدمات لباس‌شویی و خشک‌شویی، انبار چمدان، میز راهنمای تور، امکان تبدیل ارز و خدمات کانسیرج اشاره کرد.

آدرس هتل نووتل دبی دیره سیتی سنتر 

District Front Of Deira City Centre Mall – ۸th St – Port Saeed – Dubai – United Arab Emirates

شماره تماس هتل نووتل دبی دیره سیتی سنتر 

۹۷۱۴۲۹۲۵۲۰۰+

جشنوارهها و فستیوالهای دبی

جشنواره‌ها-و-فستیوال‌های-دبی

دبی هر سال میزبان مسابقات و فستیوال‌های مختلفی است که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به جشنواره خرید دبی اشاره کرد. این جشنواره در زمستان برگزار می‌شود. در این جشنواره با گذاشتن حراج‌های قابل توجه بازار خرید در دبی را بیش از پیش داغ می‌کند.

از دیگر رویداد‌های محبوب دبی می‌توان به رویداد‌های ورزشی همچون تنیس، ماراتن دو، تنیس، شتر سواری، اسب سواری و … اشاره کرد.

غذاهای معروف دبی

غذا‌های-معروف-دبی

فرهنگ غذایی امارات و شهر دبی، برگرفته از دیگر کشور‌های عربی و کشور‌های همسایه است. از جمله خوشمزه‌های معروف دبی می‌توان به شاورما، خوراک شتر شکم پر، هریس (نوعی حلیم)، مهلبیه (نوعی پودینگ عربی)، قوزی (برنج و گوشت بره) و … اشاره کرد.

سوغات دبی

سوغات-دبی

خرید سوغات بخش جدانشدنی در هر سفر است. از سوغات دبی می‌توان به وسایل الکترونیک، عصاره پوست درخت آگار، ادویه، شال پشمینه اصل، فانوس عربی، شکلات‌های شیر شتر و … اشاره کرد.

مراکز خرید دبی

مراکز-خرید-دبی

دبی دارای مراکز خرید متعددی است که می‌توانید هر آنچه را که بخواهید از آن‌ها تهیه کنید. در این بخش از راهنمای سفر به دبی قصد داریم تا لیست برخی از مراکز خرید دبی را به همراه آدرس آن‌ها برای شما به اشتراک بگذاریم.

مرکز خرید دبی یا دبی مال

Financial Center Rd, Along Sheik zayed road, next to burj khalifa tower – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید اوت لت امارات

Route 66 – Dubai – Al Ain Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید برجمان دبی

Khalid Bin Al Waleed Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

و در نهایت

هدف تیم سبدت بررسی راهنمای سفر به دبی بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظر خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *