لوازم اتاق خواب

بهترین مارک بالش طبی +۸ مدل بهترین از بالش های طبی

best-orthopedic-pillows

بالش طبی جزو عوامل اصلی داشتن یک خواب خوب و راحت است. بالش ها دارای انواع متنوعی است و هر کدام ویژگی مختص به خودشان را دارند.اگر بالش نامناسبی تهیه کنید ممکن است به سر و گردن شما آسیب وارد شود و کیفیت خواب شما پایین بیاید. بالش‌ها نقش بسیار مهمی در شکل دادن به ستون فقرات و انحنای آن دارند.در ادامه به بررسی بیشتر این کالای خواب می پردازیم.

اگر شما هم قصد خرید بهترین بالش طبی را دارید با سوالاتی مانند بهترین بالش طبی چیست؟ کدام بالش طبی خوبه ؟پیش از خرید بهترین بالش طبی به چه مواردی  باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین بالش طبی را  به همراه لیستی از بهترین بالش های طبی به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین بالش طبی با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید .هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود ،تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

راهنمای خرید بهترین بالش طبی

انواع و مدل های مختلفی از بالش طبی در بازار موجود است و این انتخاب را برای کاربر مشکل میکند و همانطور که در بالا اشاره کردیم ،بالش ها نقش بسیار مهمی در شکل دادن به ستون فقرات و انحنای آن دارند. پس باید بسته به نیازتان یا مدل خوابیدنتان این کالا را انتخاب کنید. از این رو راهنمای جامعی برای خرید بهترین بالش طبی برای شما آماده کرده ایم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تعریف بالش طبی

بالش طبی طوری طراحی شده است تا بدن برروی سطح زمین یا تخت به طور درستی قرار بگیرد.استفاده از آن موجب ایجاد استراحت و سالم و ایمنی برای فرد را به ارمغان می آورد.

مشخصه اصلی بهترین بالش های طبی

۱.نگه داشتن ناحیه گردن کمر در حالت مطلوب

۲.عدم فشار به ناحیه گردن و ستون فقرات

  1. اندازه مناسب

۴.ارتفاع ایده آل

۵.پفی مناسب

  1. نرمی

انواع بالش طبی

۱.بالش مخصوص گردن :

این بالش طرحی منحنی دارد و مناسب افرادی است که به پشت یا به پهلو می خوابند. از ویژگی‌های بارز این بالش می‌توان به از بین بردن درد ،گرفتگی گردن ،سر درد، کمک به جریان گاز و کاهش خرناس اشاره کرد.

۲.بالش مسافرتی یا گردن:

این بالش شبیه نعل اسب است که اطراف گردن را می‌پوشاند و مناسب افرادی است که زیاد مسافرت می روند.این بالش جهت نگه داشتن گردن در یک راستا، مورد استفاده قرار می گیرد.

۳.بالش گوه:

این بالش به شکل یک مثلث است و هنگام خوابیدن شیبی را ایجاد می کند که بدن در هنگام خواب در موقعیت مورب قرار گیرد.این بالش جهت بهبودی علائم برگشت اسید معده و مشکلات گوارشی هنگام خواب مورد استفاده قرار می گیرد.از این بالش هم در حالت نشسته و هم خوابیده می توان استفاده کرد.

۴.بالش کمری:

این بالش هلالی شکل است و برای رفع دردهای کمر و حفظ موقعیت درست هنگام نشستن استفاده می شود.از این بالش حتی برای محافظ گردن ،هنگام ماساژ و جهت بلند نگه داشتن پا از سطح می توان استفاده کرد.

۵.بالش زانو:

این بالش شبیه ساعت شنی می باشد و هنگام خواب بین دو پا قرار میگیرد که پایین تنه در موقعیت راحتی باشد.

۶.بالش بدن:

این بالش دارای انحنای طولانی است که محافظت تمامی بدن را بر عهده دارد و مناسب کسانی است که به پهلو می خوابند.

۷.بالش محافظ ستون فقرات:

این بالش مخصوص کسانی است که به پشت می خوابند. این بالش در هنگام خوابیدن از گردن شما محافظت می کند.

  1. بالش های گرد مخصوص نشیمنگاه:

این بالش مخصوص کسانی که در مدت طولانی در حالت نشسته هستند.استفاده از این بالش موجب وارد نشدن فشار زیاد بر روی نشیمنگاه می شود.

۹.بالش طبی مخصوص دوران بارداری:

ماههای آخر بارداری، خوابیدن برای مادران مشکل می شود ،پس پیشنهاد می شود در این دوران بالش های طبی مخصوص دوران بارداری استفاده کنید.این بالش دارای دو نوع مختلف است.۱. بالش مخصوص سه ماه اول ۲.بالش مخصوص سه ماه دوم. بالش مخصوص سه ماه اول نازک بوده و زیر شکم مادر قرار می‌گیرد تا هنگام به پهلو خوابیدن اذیت نشود و بالش مخصوص سه ماه دوم بلند و سه و نیم متر می باشد که این بالش در تمام طول پا قرار می‌گیرد و موجب کاهش درد در ناحیه کمر و گردن  میشود.

۱۰.بالش های طبی مخصوص مشکلات تنفسی :

این بالش برای کسانی که آپنه خواب دارد مناسب است.منظور از آپنه، توقف ناگهانی نفس در هنگام خواب در حد چند ثانیه است.

۱۱.بالش طبی نازک :

این بالش مناسب کسانی است که هنگام خوابیدن می‌خواهند پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهند و همچنین افرادی که به واریس مبتلا هستند این محصول برای آنها مناسب می باشد.

۱۲ بالش مخصوص کمر:

این بالش مخصوص کسانی است که در ناحیه کمر احساس درد دارند این حالت موجب کاهش درد کمر هنگام نشستن می‌شود.

۱۳.بالش طبی بغلی:

این بالش مناسب افرادی است که علاقه زیادی به خوابیدن با بالشت در بغل دارند. این کار موجب کمتر احساس کردن درد در ناحیه کمر و گردن میشود.

 ۱۴.بالش طبی مخصوص خواب :

این بالش مانند بالش معمولی یک تکه و صاف نیستند و بخش پایین بالش کمی برامده تر از قسمت‌های دیگر بالش است که به راحتی می‌تواند گودی گردن را پوشش دهد.

۱۵.بالش شیردهی:

هنگام شیر دادن ،موقعیت مادر و نوزاد باید آزاد و راحت باشد.پیشنهاد ما این است که از بالش مخصوص شیردهی استفاده کنید. مادر باید این بالش را در زیر آرنج خود بگذارد و هنگام شیر دادن سر و سینه نوزاد بالاتر از شکم او قرار بگیرد.از ویژگی‌های بارز این بالش این است که نمی‌گذارد دست مادر هنگام شیردادن سر شود و همینطور گردن نوزاد عرق نکند.

 ۱۶.بالش فرم دهی سر نوزاد:

این بالش ها دارای حفره ای در وسط آن می باشد که سر نوزاد در آن قرار می‌گیرد یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از صافی سر نوزادان ،استفاده از بالش فرم دهی سر نوزاد می باشد.

۱۷.بالش های هوشمند:

این بالش ها معمولا با پارچه های پرکننده و کارایی با کیفیت داخلی را با تکنولوژی ترکیب می‌کند و با برنامه ای خواب فرد را نظارت می کند.این بالش‌ها فوم دار هستند و انعطاف بالایی دارد و در هر شرایط آب و هوایی تغییر حالت می دهند.

جنس الیاف و مواد پر شده در بالش های طبی

  1. بالش های پلی استر:

این بالش ها رایج ترین بالش موجود در بازار هستند و هزینه کمی دارد. در این بالش ها معمولا از پر کننده هایی شبیه پنبه استفاده می شود .

۲.بالش های مموری فوم :

مموری فوم ها معمولا برای ساخت تشک استفاده می شود. این مموری فوم ها دارای یک لایه جامد است و طراحی مناسبی دارد و تفاوت آن با الیاف معمولی در تراکم بالا و  تغییر حجم آن بر اساس وزن سر و گردن است.استفاده از این بالش هیچ گونه فشاری به سر و گردن وارد نمی‌کند.

۳.بالش های پرشده با لاتکس:

این بالش نرم تر از بالشهای مموری فوم است.در واقع دو لاتکس وجود دارد.۱.لاتکس طبیعی ۲.لاتکس  مصنوعی. این بالشها از یک لایه یا چند لایه لاتکس ساخته شده است .

۴.بالش های پر شده از پر:

این بالش ها مناسب افرادی است که در خواب زیاد عرق می کنند.معمولاً اینگونه بالش ها به وسیله پر اردک و غاز پر می‌شوند.هر چه مقدار پر بیشتر باشد به مدت طولانی تری سفت هستند.

۵.بالش های پر شده از گندم  سیاه:

این بالش ،بالشی گیاهی است که با دانه های خشک کوچک ساخته می‌شوند .

  1. بالش ساخته شده از آ ب:

در این بالش ها ،کیسه هایی وجود دارد که شما می توانید بسته به نیازتان آن را با آب پر کنید تا سفت شود.روکش آن نیز از پنبه و پلی استر ساخته می شود.

۷.الیاف ژله ای :

این الیاف حالت ارتجاعی دارد که در ساخت بالش های طبی از آن استفاده می شود.این الیاف از ترکیب الاستیک ،پشم و شیشه هستند و کاملا ضد آلرژی می باشد.

  1. بامبو :

این بالش‌ها از عصاره ی چوب بامبو است که برای ساخت بالش های طبی استفاده می شود.این بالش‌ها آنتی باکتریال و ضد حساسیت می باشند.از ویژگی بارز این الیاف می‌توان به تسهیل  تنفس  کاربر در طول شب اشاره کرد.این الیاف از الیاف های مموری فوم سنگین تر است و عمر  کوتاهی دارد.

۹.میکرولوپس :

میکرولوپس الیافی کرم مانند است.این الیاف ،عمر طولانی تری نسبت به مموری فوم دارد و سرعت بازگشت آن به حالت اولیه بیشتر است.از ویژگی‌های بارز این الیاف می‌توان به تنظیم ارتفاع بالش یا کم و زیاد کردن میکرولوپس های موجود در بالش اشاره کرد.

۱۰.الیاف داکرون:

این الیاف ساده ترین نوع الیاف است و قیمت پایینی دارد.این الیاف همان پشم شیشه است که برای پر کردن برخی از بالش ها از این الیاف استفاده می‌شود.

۱۱.بالش الیاف اسمارت:

این بالش بیشتر مناسب افرادی است که هنگام خواب عرق می کنند. این الیاف گرانترین نوع الیاف است و داخل این بالش‌ها با ابریشم پر شده و لایه ی  بیرونی آن خنک است و از عرق کردن جلوگیری می کند.

بالش‌های طبی و حالت‌های خوابیدن

رایج‌ترین حالت‌های خوابیدن به شرح زیر هستند:

خوابیدن به پهلو

این حالت از معمول ‌ترین حالت‌های خوابیدن می‌باشد. به پهلو خوابیدن یکی از بهترین مدل های خوابیدن می باشد. زیرا  کمک به باز نگه‌داشتن شریان‌های تنفسی میکند و موجب  جلوگیری از خرناس و آپنه می‌شود. همچنین این حالت به دلیل کاهش فشار روی شکم، بهترین وضعیت خوابیدن برای خانم‌های باردار است. تنها عیبی را که می توان برای این مدل خوابیدن گفت قرار گرفتن فشار بدن بر روی شانه‌‌ها و بازوها است، که موجب گرفتگی گردن و شانه‌ها می‌شود که با انتخاب بهترین بالش طبی می توان از بروز آن پیشگیری کرد.

خوابیدن به پشت

این حالت ممکن است موجب خرناس، سینوزیت و همچنین کمردرد شود.در این حالت باید بالشی را انتخاب کنید که  نرم باشد و در عین حال ثابت برای تمامی بدن باشد. یه بالش طبی بدن و بالش گوه مناسب برای این افراد می باشد و بدنشان در حالت ایمن قرار میگیرد.

خوابیدن روی شکم

این حالت خوابیدن برای گردن مناسب نیست. از این رو بهتر است این حالت خوابیدن را ترک و یا با انتخاب بالش مناسب از بروز آسیب های احتمالی پیشگیری کنید.

اندازه و ابعاد بالش طبی

بالش های طبی در هر اندازه و سایزی تولید و در بازار عرضه می شود. پس شما بسته به تمایلتان می توانید آن را انتخاب کنید. اکثر بالش‌های طبی، ارتفاعی حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که گردن در حالتی اصولی قرار بگیرد.عرض بالش‌های طبی به طور معمول از ۴۰ تا ۶۰ سانتی‌متر و طول آن ۵۰ تا ۷۰ سانتی‌متر است.

نکات مهم هنگام خرید بالش طبی

۱.انتخاب نوع:

اولین قدم در خرید بالش طبی انتخاب یکی از این نوع بالش هاست که شما بسته به نیازتان آن را خریداری می کنید.

  1. سایز مناسب:

قدم دوم انتخاب سایز مناسب است که همانطور در مطلب بالاتر اشاره کردیم این بالش ها در تمامی سایزها تولید و به بازار عرضه میشوند.

  1. جنس روکش:

جنس روکش نیز  یکی دیگر از موارد مهمی است که در هنگام انتخاب و خرید بالش طبی باید به آن توجه داشته باشید. امروزه تولید کنندگان از الیاف های طبیعی، مصنوعی، پلی استر، پنبه، پارچه، مخمل و همچنین کتان برای تولید روکش های این نوع از بالش های طبی استفاده می کنند که البته فارغ از جنس روکش، آن ها باید قابل شستشو و همچنین ضد حساسیت (آنتی باکتریال) نیز باشند و در گردش هوای مخصوص بالش اختلالی را ایجاد نکنند.

۴.نوع فوم:

از مهمترین نکاتی که در خرید بالش طبی باید به آن حتما توجه کنید، نوع فوم به کار رفته در داخل بالش است که  نرمی و سفتی بالش را برایتان مشخص کند.

۵.راحتی در استفاده:

بالشی انتخاب کنید که خوابی راحت در طول شب داشته باشید.راحتی یک بالش طبی ارتباط مستقیمی با فوم و روکش آن خواهد داشت.

۶.طراحی محصول:

این بالش ها هر کدام دارای طراحی خاص هستند و شما بسته به نیاز خود یکی را انتخاب میکنید.این بالش ها اصولا همگی بصورت مسطح طراحی می شوند و یا دارای دو طرف با لبه های غیر یکسان هستند که می توان در این حالت از لبه های کم ارتفاع آن ها برای خوابیدن تخت و از لبه های مرتفعشان برای خوابیدن به پهلو استفاده کرد.

قیمت بالش طبی موجود در بازار ایران

یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب می کند قیمت آن است که به نوع و ویژگی های آن بستگی دارد. در ادامه یک نمونه از ارزانترین و گرانترین بالش طبی را برای شما معرفی کرده ایم.

ارزان ترین بالش طبی موجود در بازار ایران

ارزان ترین بالش طبی موجود بالش دور گردنی مدل ۰۶۰۰ با قیمت ۲۶.۰۰۰ تومان می باشد.

این بالش به گونه ای است که مهره‌های گردن در حالت سلامت قرار‌گرفته و مانع احساس خستگی در ناحیه گردن می‌شود. با قابلیت شستشو، پر‌شده از الیاف مصنوعی، با روکشی از جنس میکروفایبر ضدحساسیت است.

بالش دور گردنی مدل 0600

بالش دور گردنی مدل ۰۶۰۰

۴۵,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

گرانترین بالش طبی موجود در بازار ایران

گرانترین بالش طبی موجود بالش طبی اتللو مدل بابل ژل با قیمت ۵.۹۹۰.۰۰۰ تومان می باشد.

این بالش مناسب افرادی است که گردن درد دارند.داخل آن با مموری فوم پرشده و جنس روکش آن از الیاف طبیعی است.این بالش دارای ژل خنک کننده می باشد.

بالش طبی اتللو مدل بابل ژل

بالش طبی اتللو مدل بابل ژل

۴,۹۵۰,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین مارک بالش طبی

بالش های طبی در انواع و برندهای متفاوتی تولید و در بازار توزیع میشوند. این برندها شامل اتللو ، امسیگ ، دکتر بیست ، طب و صنعت ، درمان پژوه ، آقای تشک و زیکلاس می باشند.

بهترین زیر نشیمنی طبی دکتر بیست

این نوع نشینمن ها دایره ای شکل هستند و دایره ای توخالی در مرکز نشیمن برای کاهش فشار وارد بر اندام های تحتانی درنظرگرفته شده است. پارچه استفاده شده ی این محصول از نوع تنفسی بوده تا باعث تعریق کمتر در استفاده های طولانی مدت شود همچنین به راحتی می توانید رویه را جدا کنید تا شستشوی آن را انجام دهید.داخل این محصول با فوم نرم پر شده و جنس روکش آن از پلی استر است.این محصول مناسب برای نشستن های طولانی مدت و افرادی که مبتلا به شکستگی و التهاب دنبالچه است.از مزایای این محصول می توان به بهبود وضعیت نشستن و جلوگیری از کمردرد ،حفظ انحنای ستون فقرات، کاهش فشار وارده به مهره ها و دیسک ها ،جلوگیری از دردهای ناشی از سیاتیک و افراد مبتلا به هموروئید و پروستات و نشـســتن راحــــت اشاره  کرد.

زیر نشیمنی طبی دکتر بیست مدل ring

زیر نشیمنی طبی دکتر بیست مدل ring

۵۸۰,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین بالشتک طبی طب و صنعت

این بالتشک دو کاره بوده هم به عنوان پشت کمری و زیر نشیمنی مورد استفاده قرار می گیرد.اگر برای نشیمنگاه استفاده کنید موجب کاهش فشار از قسمت‌های مرکزی و توزیع وزن بدن به اطراف لگن می شود و وقتی براپشت استفاده کنید موجب ایجاد تکیه‌گاهی مناسب برای ستون فقرات و حفظ قوس طبیعی کمرمی شود.داخل این بالش با فوم نرم پرشده و جنس روکش آن پارچه است.

بالشتک طبی طب و صنعت مدل Back And Seat

بالشتک طبی طب و صنعت مدل Back And Seat

۳۷۰,۰۰۰ ۳۶۲,۵۹۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین بالش مخصوص بارداری درمان پژوه

این محصول برای دوران بارداری طراحی شده است. این بالش با پرکردن فضای خالی بین پاها و زیر شکم، فشار وارد بر ستون فقرات، کمر و دردهای ناشی از آن را کاهش می‌دهد. در آغوش گرفتن بالش از تغییر فرم شانه‌ها جلوگیری کرده و خستگی شانه‌ها و گردن را به حداقل می‌رساند. این بالش را می‌توانید بعد از زمان بارداری، در دوران شیردهی نیز استفاده کنید. الیاف پلی‌استر موجود در لایه داخلی گرمای زیادی تولید نمی‌کنند، همچنین جنس نخی روکش بالش، مانع از هرگونه تعریق می‌شود. این روکش دارای بست زیپی بوده و به راحتی قابل جداسازی و شست‌و‌شو است.

بالش مخصوص بارداری درمان پژوه مدل 01

بالش مخصوص بارداری درمان پژوه مدل ۰۱

همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین بالش هوشمند آقای تشک

این بالش دارای رویه ۱۰۰% پنبه‌ای گردباف نقش‌دار و براق، آغشته به آلوئه‌ورا ؛ ضدتعرق و حساسیت و آنتی‌باکتریال است. دارای انحنا با دو ارتفاع برای هم‌راستا بودن سر و گردن در دو وضعیت بدن در خواب ؛دارای قابلیت افزایش جریان هوا و دور شدن گرما از سر و گردن در طول شب ،واکنش نسبت به وزن و دمای بدن و فرم‌گیری براساس تغییر وضعیت فیزیکی در خواب است.از ویژگی های بارز این بالش می توان به تسهیل گردش خون در سراسر بدن به‌دلیل استفاده از فوم هوشمند و قابلیت گردش هوا اشاره کرد.

بالش هوشمند آقای تشک مدل Medium Wave

بالش هوشمند آقای تشک مدل Medium Wave

۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین بالش طبی زیکلاس

جنس روکش این بالش از  کتان است که قابلیت شستشو دارد.از ویژگی های بارز آن می توان به فوم منحصر به فرد ،دارای خاصیت ضد باکتری ،تسهیل گردش خون در سراسر بدن ،واکنش نسبت به وزن بدن ،فرم گیری بر اساس تغییر در حالت خواب ،کاهش جست و خیزهای خواب در طول شب ،مناسب و راحت برای مهره های پشت گردن و تسکین دهنده درد شانه و پشت با راحت کردن ماهیچه های شانه و گردن اشاره کرد.

بالش طبی زیکلاس مد مدل CL سایز L

بالش طبی زیکلاس مد مدل CL سایز L

۹۹۵,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین بالش طبی امسیگ

این بالش  دارای مواد اولیه بسـیار با کیفیت و با رویه کاور لوکس , لطیف است که شکل پروانه ای که سر و گردن شما به راحتی بر روی آن جا می گیرد .داخل این بالش با مموری فوم پر شده و جنس روکش آن از کتان ،پنبه و الیاف طبیعی است.از ویژگی های بارز این محصول می توان به جلوگیری از گرفتگی سر و گردن و جلوگیری از فشار و کشش نامناسب در ستون فقرات مهره ها و ماهیچه ها ،دارای خاصیت شکل گیری مطابق ساختار بدن در هنگام خواب از جنس فوم های ویژه و ویسکوالاستیک تائید شده از ناسا امریکا و دارای غلظت متناسب حرفه ای و دارای خاصیت بـرگشت به حالت اولیه بعد از چند ثانیه است.

بالش طبی امسیگ مدل PL76

بالش طبی امسیگ مدل PL76

۱,۶۸۰,۰۰۰ تومان
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

سخن پایانی

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی بالش طبی بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. انواع مختلفی از بالش های طبی  در بازار موجود است که شما می توانید بسته به نیازتان آن را تهیه کنید. هنگام خرید حتما به نکاتی که در بالا اشاره شد توجه فرمایید.انتخاب بهترین بالش نقش مهمی در کیفیت خواب شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *