سفرهای داخلی

بهترین جاهای دیدنی تهران

BEST-TEHRAN-ATTRACTIONS

تهران یکی از کلان شهرها و پایتخت ایران می باشد.این شهر دارای جاهای دیدنی فراوانی است که در ادامه به یک سری از آن ها میپردازیم.برای سفر کردن نیاز دارید اطلاعاتی از جاهای دیدنی آن کسب کنید. پس اگر می‌خواهید با معروف ترین جاهای دیدنی (تاریخی و فرهنگی) تهران آشنا شوید و در هنگام سفر ،دیدن هیچ کدام را از دست ندهید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱. پارک ساعی تهران

پارک-ساعی-تهران

پارک ساعی ،یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پارک‌‌های تهران است که در بخشی از آن، که به باغ ژاپنی معروف است، پرندگان نگهداری می‌شوند. این پارک دارای زمین بازی، زمین اسکیت، زمین تنیس روی میز، فضای سبز و آلاچیق که می توانید از این امکانات تفریحی نیز استفاده کنید.

آدرس پارک ساعی تهران

تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از میدان ونک

راه‌های دسترسی

 • برای رسیدن به پارک ساعی می‌توانید از اتوبوس‌های خط راه‌آهن – تجریش یا راه‌آهن – پارک ‌وی استفاده کنید و در یکی از ایستگاه‌های آبشار یا پله سوم از اتوبوس پیاده شوید و به پارک ساعی برسید.
 • همچنین می‌توانید با تاکسی از سراسر تهران به میدان ونک رفته و با اتوبوس‌های یاد شده با طی کردن ۳ ایستگاه به سمت جنوب به ایستگاه آبشار برسید و به پارک ساعی بروید.

اقامتی امن در هتل های تهران

۲. پل طبیعت تهران

پل-طبیعت-تهران

این پل بر فراز اتوبان مدرس قرار دارد و پارک طالقانی در شرق و پارک آب و آتش در غرب را به هم متصل می‌کند. پل طبیعت یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران است که هم می‌توان به قصد پیاده‌روی به آنجا رفت و اتوبان را زیر پا دید، و هم می‌توان از دیگر مکان‌های اطرافش که در پارک آب و آتش یا طالقانی قرار دارند، دیدن کرد. فانوس دریایی بوستان بنادر، برج‌های آتش بوستان ابراهیم و گنبد مینا از جمله مکان‌های دیدنی‌ای است که بازدیدشان، پیاده‌روی شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

آدرس پل طبیعت تهران

تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، پارک آب و آتش

راه‌های دسترسی

 • می توانید با ماشین شخصی خود به پارک آب و آتش بروید و ماشین خود را در پارکینگ آن پارک کنید. برای رفتن به پارک آب و آتش، باید به سمت بزرگراه حقانی حرکت کنید. در مسیر غرب به شرق این بزرگراه، بعد از عبور از چهارراه جهان کودک به خیابان علامه شهیدی می‌رسید. این خیابان در ضلع غربی پارک آب و آتش و بعد از چهار راه جهان کودک قرار دارد.
 • همچنین شما می توانید به پارک طالقانی بروید و از آنجا خودتان را به پل برسانید. بعد از  وارد شدن به بزرگراه و از عبور از چهار راه جهان کودک و پل بزرگراه مدرس، وارد خیابان فرعی پارک طالقانی شوید. در همان اطراف پارکنیگِ پارک قرار دارد که می‌توانید برای ساعت‌ها، ماشینتان را در آن پارک کنید.
 • اگر می خواهید با مترو به آنجا بروید ،باید خط ۱ را سوار شوید و در ایستگاه شهید حقانی پیاده شوید. با کمی پیاده‌روی می‌توانید به یکی از پارک‌های آب و آتش یا طالقانی برسید.
 • با تاکسی نیز شما می‌توانید با خطی‌های میدان ونک، در کنار پل هوایی مترو حقانی پیاده شوید و با رفتن به آن سمت اتوبان، خودتان را به پل برسانید.

۳. بازار تجریش تهران

بازار-تجریش-تهران

بازارگردی یکی از لذت بخش‌ترین کارهایی است که در هر شهر می‌توانید داشته باشید.بازار تجریش نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی اگر خریدی ندارید دیدن این نقطه از شهر می‌تواند حالتان را زیر و رو کند.علاوه بر معماری قدیمی و حجره های گنبدی شکل ،دیدن رنگ‌ها و زیبایی‌های مواد غذایی شما را به وجد خواهد آورد. علاوه‌ بر این می‌توانید اشیایی مانند چینی، ترمه و ظروف مسی را برای سوغات و یادگاری خریداری کنید.

آدرس بازار تجریش تهران

تهران، میدان تجریش

راه‌های دسترسی

 • برای دسترسی به بازار تجریش می‌توانید از مترو تهران استفاده کنید. باید در آخرین ایستگاه خط یک مترو؛ ایستگاه تجریش از قطار پیاده شده و پس از خروج از خروجی جنوبی ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان شهرداری به سمت غرب به ورودی بازار تجریش برسید.
 • همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از تمام نقاط شهر مانند پایانه شهید نظری در میدان آزادی، به میدان تجریش تردد می‌کنند استفاده کنید.
 • همچنین می‌توانید از خط BRT راه‌آهن – تجریش استفاده کنید.

گشت‌وگذار در گوشه‌های دنج پایتخت، کافه های تهران

۴. برج میلاد تهران

برج-میلاد-تهران

برج میلاد یکی از جاهای دیدنی تهران است که در سال ۱۳۸۷ شمسی ساخته شد تا نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران را تامین و در عین‌حال عنوان «بلندترین برج ایران» و «ششمین برج بلند مخابراتی جهان» را از آن خود کند.در این برج خدمات متنوعی در زمینه‌های تجاری، رستوران، مرکز همایش، خدمات گردشگری و تفریحی و… ارائه می‌شود.

آدرس برج میلاد تهران

بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنارگذر اختصاصی برج میلاد.

راه‌های دسترسی

 • اگر بخواهید با اتوبوس و تاکسی این مسیر را بروید ،باید خود را به بزرگراه همت و بیمارستان میلاد برسانید و بعد از آن دوباره سوار تاکسی هایی شوید که شما را به سمت گیت ورودی برج میلاد می رسانند. درون محوطه باید ۳۰۰ مسیر پیاده روی کنید تا به ابتدای محوطه برج برسید.

با وسیله شخصی نیز می توانید از این سه مسیر خود را به برج میلاد برسانید.

 • بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد
 • بزرگراه حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد
 • بزرگراه همت شرق، خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

معرفی مراکز خرید تهران، از پالادیوم تا بازار شوش

۵. کاخ نیاوران تهران

کاخ-نیاوران-تهران

کاخ نیاوران از زیباترین جاهای دیدنی تهران است.مجموعه‌ی نیاوران در ابتدا کاخ کوچکی بود که در نزدیکی روستای گُرده به بنا شد. این کاخ در زمینی ساخته شد که پیش از آن نیزار بود. به همین دلیل کاخ نی‌آوران نام گرفت. باغ ییلاقی فتحعلی شاه، اولین بنای ساخته شده در این مجموعه بود و بنای کوشک احمد شاهی آخرین ساختمان به جا مانده از قجر در نیاوران است. پس از به روی کارآمدن خاندان پهلوی، محمد رضا شاه دستور بنای کاخ نیاوران را صادر کرد. این اثر در سال  ۱۳۴۶ به اتمام رسید.  کاخ نیاوران محلی برای زندگی پادشاه و فرزندانش بود و تا روزهای آخر هم آن‌ها در همین مکان سکونت می‌کردند. پس از انقلاب و با گذشت چند سال، درهای کاخ برای بازدید عمومی گشوده شد. این کاخ در حال حاضر به موزه تغییر کاربری داده است.

آدرس کاخ نیاوران تهران

میدان شهید باهنر (نیاوران)، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

راه‌های دسترسی

 • با استفاده از مترو می‌توانید به تجریش بروید و از آنجا با تاکسی و اتوبوس به نیاوران بروید.
 • از خط بی آر تی راه آهن-تجریش استفاده کنید و خودتان را به تجریش برسانید و با استفاده از وسایل نقلیه دیگر به نیاوران برسید.
 • پایانه های تاکسیرانی دارای تاکسی هایی به مقصد تجریش هستند. می‌توانید از طریق آنها به تجریش و سپس با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به نیاوران بروید.

۶. موزه‌ هنرهای معاصر تهران

موزه‌-هنرهای-معاصر-تهران

این موزه از معروف‌ترین جاهای دیدنی تهران و موزه‌های هنری ایران است.در این موزه می توانید از بزرگترین گنجینه‌های هنر مدرن خارج از اروپا و آمریکای شمالی دیدن کنید. این موزه دارای ۹ گالری است که شامل ۳ نمایشگاه شامل بیش از ۴ هزار اثر از نقاشان و هنرمندان ایران و جهان در گنجینه‌ی دایمی موزه و ۶ گالری که به نمایشگاه‌های موقتی و فصلی اختصاص دارد. یادتان باشد این موزه روزهای تعطیل باز نیست و حتما قبل از عازم شدن از باز بودنش مطمئن شوید.

آدرس موزه‌ هنرهای معاصر تهران

خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله.

راه‌های دسترسی

 • می‌توانید در ایستگاه مترو میدان انقلاب اسلامی در خط ۴ مترو تهران از قطار پیاده شده و از آنجا با تاکسی در خیابان کارگر شمالی به پارک لاله و ورودی موزه هنرهای معاصر برسید که مسیر نسبتا کوتاهی دارد.
 • همچنین، اتوبوس‌های مسیر میدان آزادی – میدان هفت تیر و میدان آزادی – میدان ولیعصر در ضلع جنوبی پارک لاله ایستگاه دارند و از آنجا با پنج دقیقه پیاده‌روی به موزه می‌رسید.
 • یا می‌توانید از تاکسی‌هایی استفاده کنید که از بلوار کشاورز، خیابان فاطمی و خیابان کارگر شمالی تردد می‌کنند. از میدان ولیعصر، میدان دکتر فاطمی، میدان هفت تیر و انقلاب اسلامی به ورودی‌های مختلف اطراف پارک لاله تاکسی تردد می‌کند و می‌توانید پس از پیاده شده شدن از تاکسی به سمت موزه هنرهای معاصر بروید.

۷. کلیسای سرکیس مقدس تهران

کلیسای-سرکیس-مقدس-تهران

کلیسای سرکیس مقدس از جمله مکان‌های دیدنی و به عنوان بزرگ‌ترین کلیسای تهران است که در خیابان کریم‌خانِ تهران قرار دارد. آشنایی با اقلیت‌های مذهبی‌ای که در شهرهای مختلف زندگی می‌کنند، جذابیت خاصی دارد. از این رو یکی از راه‌های آشنا شدن با این اقلیت‌ها، رفتن به مکان‌های مذهبی‌شان است. این کلیسا با هزینه شخصی خیری ارمنی ساخته شده است و معماری فوق‌العاده‌ای ‌دارد. سبکِ معماری‌اش، به سبک قرون وسطی و عصر جدید ارمنستان است. ساعت بازدید این مجموعه بسیار محدود و از ساعت ۱۳ تا ۱۶ است. قبل از رفتن با شماره ۰۲۱۸۸۹۰۱۶۳۴ تماس بگیرید تا درباره ساعت بازدید مطمئن شوید.

آدرس کلیسای سرکیس مقدس تهران

تهران، خیابان کریم خان زند، نبش خیابان استاد نجات الهی

راه‌های دسترسی

 • خودتان را به خط ۱ مترو برسانید و در ایستگاه هفت تیر پیاده شوید. بعد از خروج از مترو، به سمت خیابان نجات‌الهی (ویلا) بروید. پیاده‌روی این مسیر حدودا یک ربع است. البته از تاکسی نیز می‌توانید استفاده کنید و سر خیابان نجات‌الهی پیاده شوید.
 • با تاکسی یا اتوبوس، باید خط هفت تیر یا ولیعصر را سوار شوید و از راننده بخواهید شما را سر خیابان نجات‌الهی پیاده کند. اگر مشکل ترافیک یا طرح ندارید، می‌توانید با ماشین شخصی نیز به این کلیسا بروید.

۸. تئاتر شهر تهران

تئاتر-شهر-تهران

تئاتر شهر در دل پارک دانشجو تهران قرار دارد و با معماری بی‌نظیرش بازدیدکننده‌های بسیاری را سمت خودش می‌کشد. ساختمان تئاتر شهر، شکلی دایره  ‌وار دارد و در ساختمانش ترکیبی جالب از کاشی و آجر به‌کار رفته است.این تئاتر به عنوان یکی از جاهای تفریحی تهران ، شامل تالار اصلی، «‏تالار چهارسو»، «تالار قشقایی»، «تالار سایه» و کارگاه نمایش است که به‌همراه سالن انتظار، کافه‌تریا، کتاب‌خانه، مرکز اسناد، کتاب‌فروشی و بخش‌های دیگر، یکی از بهترین مجموعه‌های فرهنگی و هنری تهران را پدید آورده است.

آدرس تئاتر شهر تهران

چهارراه ولی‌عصر ،تقاطع بین خیابان‌های انقلاب و ولیعصر

راه‌های دسترسی

 • به وسیله‌ی خط چهار مترو می‌توانید به ایستگاه تئاتر شهر برسید.

۹. پارک ژوراسیک تهران

پارک-ژوراسیک-تهران

پارک ژوراسیک یکی از جدید‌ترین پارک‌های تهران است.در این پارک زیبا ماکت‌های بزرگ و طبیعی از ۲۸ نمونه دایناسور قرار گرفته که می‌توانند تا حدودی حرکت هم داشته باشند. با نورپردازی و صداپردازی حرفه‌ای، این پارک را برای کودکان بسیار جذاب کرده است.

آدرس پارک ژوراسیک تهران

تهران، سعادت آباد، انتهای بلوار پاک نژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، خیابان عزتی

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۶۷۶۶۰

ساعت بازدید : ۱۰:۰۰ – ۱۹:۰۰

۱۰. موزه‌ جواهرات ملی ایران تهران

موزه‌-جواهرات-ملی-ایران-تهران

یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی‌ تهران خزانه‌ی فعلی موزه‌ جواهرات ملی ایران است.شما می توانید در این موزه،از جواهرات سلطنتی مربوط به دوره‌های «صفوی»، «افشار»، قاجار و پهلوی دیدن کنید. جواهرات معروفی مثل «الماس دریای نور»، «جقه‌ی نادری»، تاج «فرح پهلوی»، تاج «کیانی»، «کره‌ی جواهرنشان»، «تخت طاووس»، «تخت نادری» و… در این موزه قرار دارند. موزه‌ی جواهرات ملی ایران در حال حاضر به‌عنوان خزانه‌ در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی است.

آدرس موزه‌ جواهرات ملی ایران تهران

خیابان فردوسی، مقابل سفارت ترکیه.

راه‌های دسترسی

 • می‌توانید از اتوبوس های خط جمهوری-بهارستان استفاده کنید و در تقاطع خیابان جمهوری و فردوسی پیاده شوید و با چند دقیقه پیاده روی به ساختمان بانک مرکزی و خزانه برسید.
 • همچنین نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به خزانه ملی ایستگاه مترو امام خمینی است. از هر ایستگاه مترو تهران که سوار خط شوید، باید خود را به این ایستگاه برسانید. از ایستگاه که بیرون آمدید راه خیابان فردوسی را در پیش بگیرید و بعد از چند دقیقه پیاده روی می‌توانید به ساختمان بانک مرکزی و خزانه برسید.

۱۱. باغ گیاه‌شناسی ملی ایران تهران

باغ-گیاه‌شناسی-ملی-ایران-تهران

باغ گیاه شناسی ملی ایران یکی از جاهای دیدنی تهران است که  به عنوان  بزرگترین باغ‌های گیاه‌ شناسی جهان شناخته شده است.این باغ شامل ۳ هزار گونه از گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی است که گیاهان آن از سر تا سر جهان جمع آوری و در یکجا جمع شده اند. اگر اهل طبیعت و گل و گیاهید،دیدن این باغ خالی از لطف نیست.

آدرس باغ گیاه‌شناسی ملی ایران تهران

اتوبان تهران-کرج، خروجی پیکان‌شهر، آزادشهر،۲۰ متری سرو آزاد، بلوار باغ گیاه‌شناسی ملی ایران.

راه‌های دسترسی

 • بزرگراه تهران –کرج،خروجی پیکانشهر،شهرک سرو آزاد ،خیابان شهید گودرزی،خیابان هشتم غربی.
 • ایستگاه مترو ایران خودرو، شهرک سروآزاد،خیابان شهید گودرزی،خیابان هشتم غربی.

۱۲. بوستان جمشیدیه تهران

بوستان-جمشیدیه-تهران

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران پارک سنگی جمشیدیه است که معماری متفاوتی نسبت به پارک‌های دیگر تهران دارد. در این پارک یک آبشار مصنوعی، یک حوض زیبا و تعدادی سازه‌های هنری تجسمی قرار دارد. بالای پله‌های پشت آبشار و در طبقه‌های بالایی پارک، شما می توانید چشم‌اندازی زیبا از شهر تهران  را ببینید. نگارستان جمشیدیه، آمفی‌تئاتر، برکه، آلاچیق، قفس پرندگان، تندیس‌های جورواجور با مفهوم‌های مختلف طبیعی و فرهنگی و عرفانی، رستوران، آب‌نما و سرویس بهداشتی، از دیگر امکانات بوستان جمشیدیه است.

آدرس بوستان جمشیدیه تهران

خیابان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان فیضیه، خیابان امیدوار.

راه‌های دسترسی

 • برای رسیدن به پارک جمشیدیه باید اول خود را به میدان تجریش برسانید. برای این کار می‌توانید در ایستگاه مترو تجریش در خط یک مترو از ایستگاه خارج شوید یا با بی‌آر‌تی‌های مسیر میدان راه‌آهن – تجریش و تاکسی‌هایی که از سراسر شهر به میدان تجریش می‌روند استفاده کنید. از میدان تجریش هم می‌توانید با تاکسی‌هایی که از سمت میدان قدس به پارک جمشیدیه می‌روند به پارک برسید.
 • همچنین در خیابان نیاوران می‌توانید از خیابان فیضیه و امیدوار به پارک جمشیدیه برسید.

۱۳. درکه تهران

درکه-تهران

درکه یکی دیگر از دیگر جاهای دیدنی تهران است که جذابیتی تفریحی دارد. اگر اهل پیاده روی و کوهنوردی هستید، درکه را از دست ندهید. در این مسیر، صدای رودخانه با شماست و آسمان بالای سرتان آبی و پاک است.

آدرس درکه تهران

تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل الله، خیابان داوودیان

راه‌های دسترسی

 • نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به درکه، ایستگاه میدان تجریش در انتهای خط یک (خط قرمز تجریش-کهریزک) است. پس از پیاده شدن از این ایستگاه، با تاکسی، اتوبوس یا مینی بوس می‌توانید خود را به درکه برسانید.
 • همچنین می‌توانید از خط ۴ اتوبوس های تندروی بی آر تی (ترمینال جنوب- پایانه پارک وی) یا خط ۱ اتوبوس های تندرو (راه آهن- تجریش) استفاده کنید. در ایستگاه پارک وی پیاده شده و به سمت نمایشگاه بین المللی حرکت کنید. در کنار پمپ بنزین ولنجک (کنار نمایشگاه بین المللی) تاکسی‌هایی برای رسیدن به درکه هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۱۴. کاروانسرای خانات تهران

کاروانسرای-خانات-تهران

کاروانسرای خانات یکی از اماکن دیدنی تهران است که قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد. متاسفانه در سال ۱۳۵۷ و در دوران انقلاب اسلامی، این کاروانسرا دچار آتش سوزی شد. به همین دلیل تا همین چند سال پیش، این کاروانسرای قدیمی تنها کاربری یک انبار را داشت. اما خوشبختانه مدتی است که کاروانسرای خانات به دست شهرداری تهران بازسازی شده و حالا آجیل فروشان بازار تهران در آن مشغول کسب و کار هستند. بازدید از این کاروانسرا برای عموم آزاد است. همچنین می توانید از رستوران سنتی داخل این کاروانسرا نیز لذت ببرید.

آدرس کاروانسرای خانات تهران

چهارراه مولوی، خیابان صاحب جمع، میدان امین السلطنه، کاروانسرای خانات

راه دسترسی

راحت ترین روش دسترسی به آن استفاده از مترویی است که به سمت ایستگاه مولوی حرکت می کند. البته در صورت تمایل می توانید از خودروی شخصی و یا تاکسی ها استفاده کنید.

۱۵. برج طغرل تهران

برج-طغرل-تهران

برج طغرل یکی از مناطق دیدنی تهران محسوب می‌شود و قدمت ساخت آن به دوران سلجوقی باز می‌گردد. این برج ۲۰ متری دارای کنگره‌هایی است که از آن برای تعیین ساعات روز استفاده می‌کردند و به نوعی یک ساعت آفتابی بوده. همچنین در دوران سلجوقی بالای این برج آتش روشن می‌کردند تا مسافران بتوانند مسیر شهرری را تشخیص دهند.

آدرس برج طغرل شهر ری

تهران، شهرری، خیابان ابن بابویه، روبروی سردر شرقی قبرستان ابن بابویه

راه دسترسی

برای دیدن برج طغرل می‌توانید با خط شماره یک مترو تهران به شهرری بروید. در ایستگاه شهرری پیاده شوید و به‌سمت ابن بابویه بروید. در سمت شرق این آرامگاه برج طغرل قابل دیدن است. این برج دو ورودی در سمت شمال و جنوب دارد که از درب شمالی می‌توانید وارد آن شوید.

شماره تماس : ۰۲۱۳۳۷۴۶۴۰۳

ساعت بازدید : ۰۸:۰۰ – ۱۷:۰۰

۱۶. مسجد و مدرسه سپهسالار تهران

مسجد-و-مدرسه-سپهسالار-تهران

مسجد و مدرسه سپهسالار یکی از منحصر به فردترین مناطق دیدنی تهران می باشد. جالب است بدانید که این مدرسه اولین مسجد و مدرسه عالی تهران محسوب می‌شود که برای ساخت آن از طراحی مساجد استانبول الهام گرفته شده است. این مدرسه در دوران قاجار ساخته شده و جزء زیباترین جاهای دیدنی تهران به حساب می‌آید. ارزش این بنا علاوه بر قدمت تاریخی‌اش، به حدود ۱۰ هزار کتاب چاپی سنگی است که در سینه خود حفظ می‌کند. علاوه بر آن، حدود چهار هزار و ۲۰۰ جلد کتاب خطی کاغذی نفیس نیز در کتابخانه این مدرسه وجود دارد.

آدرس مسجد و مدرسه سپهسالار

تهران، ضلع جنوب شرقی میدان بهارستان، خیابان بهارستان، جنب ساختمان قدیمی مجلس شورای ملی ایران

راه دسترسی

با استفاده از خط شماره دو مترو (فرهنگسرا-صادقیه) به ایستگاه بهارستان بروید و مسافت باقی‌مانده را پیاده طی کنید.

ساعت بازدید : هنگام اقامه نماز جماعت یا برگزاری مراسم مذهبی عمومی

۱۷. امامزاده داوود تهران

امامزاده-داوود-تهران

امامزاده داوود، توریستی ترین روستای زیارتی و کوهستانی استان تهران و حتی کوهستان البرز است. امامزاده داوود جزء نوادگان امام حسن مجتبی (ع) هستند. این امامزاده در شمال منطقه ییلاقی کن قرار گرفته. هوا در این منطقه بسیار تازه و کوهستانی است و حتی می‌توانید همان جا یک اتاق کرایه کرده و شب را در این هوای کوهستانی بگذرانید.

آدرس امامزاده داوود

تهران، جاده سولقان، روستای کیگا

راه های دسترسی

 • بهترین و تنها راه رفتن به امامزاده داوود از تهران، مسیر مستقیم و جاده آسفالتی است که از بلوار کوهسار در ابتدای جاده سولقان شروع شده و به روستای امامزاده داوود می رسد.
 • امامزاده داوود از طریق جاده های خاکی حصارک و فرحزاد نیز دسترسی دارد که این جاده ها کیفیت مناسبی ندارند و جز برای آفرود و طبیعت گردی توصیه نمی شوند.

۱۸. دریاچه شهدای خلیج فارس تهران

دریاچه-شهدای-خلیج-فارس-تهران

دریاچه شهدای خلیج فارس یا همان دریاچه چیتگر یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی تهران است. این منطقه یک دریاچه مصنوعی است که چند سالی از افتتاح آن می‌گذرد. در اطراف این دریاچه تفریحات مختلفی وجود دارد که می‌توانید به صورت چهار فصل از آنها استفاده کنید. علاوه بر آن، فودکورت‌های بسیار بزرگی در اطراف دریاچه وجود دارند که در آنجا می‌توانید با ویوی زیبایی به سمت دریاچه، طعم یک غذای خوشمزه را بچشید.

آدرس دریاچه شهدای خلیج فارس

تهران، منطقه ۲۲، اتوبان همت غرب، خروجی دریاچه چیتگر

راه های دسترسی

 • برای رسیدن به دریاچه چیتگر باید از میدان آزادی در غرب تهران وارد جاده مخصوص کرج شده و مسیر را ادامه دهید تا در سمت راست خود با استفاده از خروجی وارد اتوبان آزادگان به سمت شمال گردید، در ادامه باید وارد اتوبان خرازی به سمت غرب شده و مسیر را ادامه دهید تا از طریق خروجی وارد بلوار کاشان بگردید، در بلوار کاشان به مسیر خود ادامه دهید تا به میدان موج برسید، از طریق میدان موج وارد خیابان موج شوید و در انتهای این خیابان خودرو خود را در یکی پارکینگ های موجود در اطراف دریاچه پارک کنید.
 • نزدیکترین ایستگاه مترو به دریاچه چیتگر ایستگاه مترو چیتگر است که طی مسیر از ایستگاه مترو تا دریاچه چیتگر ۱۶ دقیقه با خودرو طول می کشد.

شماره تماس : ۰۲۱۷۷۹۳۲۲۲۷

ساعت بازدید : ۲۴ ساعته

۱۹. روستای کن تهران

روستای-کن-تهران

روستای کن در ارتفاعات غرب تهران قرار گرفته. عبور رودخانه کن از میان روستا، باعث آبادانی منطقه شده. بسیاری از گردشگران برای آبتنی یا اتراق در کنار رودخانه به این منطقه می‌آیند. روستای کن نیز به خودی خود دارای جاذبه‌های منحصر به فردی مثل سنگان است. شما می‌توانید از رستوران‌هایی که در اطراف جاده روستای کن قرار دارند، استفاده کنید و طعم غذایی خوشمزه را در کنار رودخانه کن بچشید.

آدرس روستای کن

تهران، اتوبان همت، خروجی شهران، جاده امامزاده داوود، روستای کن

۲۰. باغ موزه سینما تهران

باغ-موزه-سینما-تهران

این باغ در خیابان ولیعصر و نرسیده به میدان تجریش  است.این باغ قدیمی و زیبایی است که در انتهای آن عمارت تاریخی قرار گرفته است. باغ فردوس یکی از معروف‌ترین باغ‌های تهران است که امروزه به همراه عمارت آن به باغ موزه سینما تغییر کاربری داده و یکی از جاهای دیدنی تهران محسوب می شود.

آدرس باغ فردوس تهران

خیابان ولیعصر (شمال)، بعد از سه راه زعفرانیه، نرسیده به تجریش، باغ فردوس.

راه های دسترسی

 • برای رسیدن به موزه سینما می‌توانید در خط یک مترو به ایستگاه تجریش رفته و پس از خروج از ایستگاه در میدان قدس، با ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در خیابان ولیعصر به‌سمت جنوب، به عمارت باغ فردوس برسید، یا اینکه این مسیر را با تاکسی یا بی آر تی طی کنید.
 • اگر قصد استفاده از بی آر تی را دارید، می‌توانید از اتوبوس‌های مسیر تجریش – راه‌آهن استفاده کنید و در ایستگاه باغ فردوس از اتوبوس پیاده شده و به این باغ بروید.
 • با مینی‌بوس‌های خط تجریش به ولنجک به خیابان ولیعصر رفته و روبه‌روی باغ از آن پیاده شوید.
 • اگر با ماشین شخصی به باغ فردوس می‌روید، بهتر است بدانید پیداکردن جای پارک مشکل است و بهتر است اتومبیل خود را در یکی از کوچه‌های اطراف پارک کنید. نزدیک‌ترین پارکینگ عمومی، در میدان تجریش واقع شده است.

سخن پایانی

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی جاهای دیدنی تهران بوده،امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد.تهران بناهای تاریخی، جاهای دیدنی و مکان‌های تفریحی بسیاری دارد؛ آن‌قدر که ممکن است بعضی نقطه‌های مهم توریستی‌اش از چشم پنهان بماند.شما هم می توانید تجربه شخصیتان را با ما به اشتراک بگذارید.از همراهی شما سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *