اقامتگاه بوم‌گردی

آشنایی با اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان چهارمحال بختیاری

Chaharmahal-and-Bakhtiari-Province-ecoledges

استان چهار محال و بختیاری، مرتفع‌ترین استان کشور ایران است. این استان از شمال و شرق با استان اصفهان، از جنوب با استان کهگیلویه و بویر احمد و از غرب با استان خوزستان همسایه است. این استان جا‌های دیدنی فراوانی دارد که برای سفر به آن باید خیالتان بابت اقامت راحت باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان چهارمحال و بختیاری آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱. اقامتگاه بوم گردی آزاده شهر کرد

اقامتگاه-بوم-گردی-آزاده-شهر-کرد

اقامتگاه خانه سنتی آزاده در چالشتر شهرکرد، استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۶ واحد و ۱۲ باب اتاق است. خانه سنتی آزاده یک حیاط نسبتاً بزرگ دارد که باغچه‌ای سرسبز و پر از گل در وسط آن قرار گرفته است.

برخی از اتاق‌های این اقامتگاه دارای سرویس تخت خواب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام مجزا هستند و یکی از اتاق‌های دو نفره نیز کابین جکوزی دارد. از دیگر امکانات این اقامتگاه می‌توان به کافی شاپ، رستوران، امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، سالنی جهت برگزاری مراسم‌های خانوادگی و جشن تولد، برنامه‌های مختلفی مثل حافظ خوانی و موسیقی زنده، تور‌های گردشگری و سیاحتی، همچنین تور‌های تفریحی مانند تور جامپینگ و تور رفتینگ اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی آزاده شهر کرد

استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، چالشتر، چالشتر، پایین‌تر از مسجد جامع

۲. اقامتگاه بوم گردی کهن دیار بلداجی

اقامتگاه-بوم-گردی-کهن-دیار-بلداجی

اقامتگاه بوم گردی کهن دیار در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان بروجن، شهر بلداجی واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۵ باب اتاق به صورت ۲ اتاق ۱۲ متری با ظرفیت ۵ نفر، ۱ اتاق ۲۶ متری با ظرفیت ۶ نفر، یک چادر عشایر ۲۴ متری با ظرفیت ۷ تا ۸ نفر و یک سالن سنتی با ظرفیت ۸ تا ۱۰ نفر می‌باشد.

تمامی اتاق‌ها دارای سرویس کف خواب هستند. لازم به ذکر است که اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی می‌باشند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی (یک توالت ایرانی، یک فرنگی، یک فرنگی مخصوص افراد ویلچری) و ۲ حمام داخل محوطه به صورت مشترک استفاده نمایند.

از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به آهنگ محلی، شعرخوانی، اینترنت، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، امکان گرفتن جشن در سالن سنتی، راهنمای گردشگر، سیستم گرمایش بخاری گازی و کرسی، سیستم سرمایش کولر برقی، سفارش غذا‌های محلی با هماهنگ قبلی، کافی شاپ اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۱ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی کهن دیار بلداجی

استان چهارمحال و بختیاری، بلداجی، خیابان امام حسین

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی کهن دیار بلداجی

۰۹۳۸۳۹۸۴۳۳۵

۳. اکو کمپ عشایری کوهرنگ

اکو-کمپ-عشایری-کوهرنگ

اکو کمپ عشایری کوهرنگ در فاصله ۵۰۰ متری آبشار شیخ علی خان شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این اکوکمپ دارای ۳۰ چادر عشایری ۴ نفره و ظرفیت اسکان ۱۲۰ مسافر می‌باشد. چادر‌های این اکوکمپ مجهز به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی و سرویس کف خواب هستند. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی نیز به صورت مشترک در اکو کمپ برای مسافران قرار داده شده است.

لازم به ذکر است که امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی در این اکو کمپ فراهم می‌باشد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اکو کمپ عشایری کوهرنگ کوهرنگ

استان چهارمحال و بختیاری، کوهرنگ، چلگرد، ۵۰۰ متری آبشار شیخ علی خان

شماره تماس اکو کمپ عشایری کوهرنگ کوهرنگ

۰۹۱۳۱۸۳۹۲۰۷

۴. اقامتگاه بوم گردی گینای سامان

اقامتگاه-بوم-گردی-گینای-سامان

اقامتگاه بوم گردی گینای در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان سامان، روستای کاهکش قرار دارد. این اقامتگاه دارای ۲ طبقه و ۸ اتاق (۴ اتاق طبقه پایین و۴ اتاق طبقه بالا) می‌باشد. اتاق‌های طبقه پایین همگی ۱۲ متری بوده و طبقه بالا دارای ۲ اتاق ۱۵ متری و دو اتاق ۲۰ متری است که همگی کف خواب می‌باشند. از امکانات اتاق‌های این اقامتگاه می‌توان به سیستم گرمایشی بخاری گازی و کرسی و سیستم سرمایشی پنکه اشاره کرد.

لازم به ذکر است که سرویس بهداشتی (توالت ایرانی و حمام) بین تمامی آن‌ها مشترک بوده و در محوطه قرار دارد. از امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به تور‌های پیاده روی، رفتینگ، کوهنوردی، شنای رودخانه، دوچرخه سواری، اسب سواری و امکان سفارش غذا‌های محلی با هماهنگی قبلی اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی گینای سامان

استان چهارمحال و بختیاری، سامان، روستای کاهکش، روستای کاهکش

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی گینای سامان

۰۹۱۳۶۰۵۳۲۱۵

۵. اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه کیار

اقامتگاه-بوم-گردی-مهر-و-ماه-کیار

اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان کیار، روستای تشنیز قرار دارد. این اقامتگاه دارای دارای ۱ اتاق ۱۲ متری کف خواب با ظرفیت ۴ نفر و ۱ اتاق ۲۰ متری دارای تخت خواب دبل با ظرفیت ۷ نفر می‌باشد. لازم به ذکر است که این دو اتاق فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی بوده و مسافران می‌بایست از توالت ایرانی، فرنگی و حمام مشترک استفاده کنند.

علاوه بر این، یک سوئیت ۵۰ متری نیز با امکاناتی از قبیل آشپزخانه، توالت ایرانی، فرنگی و حمام اختصاصی با ظرفیت ۶ الی ۷ نفر در این اقامتگاه وجود دارد. از دیگر امکانات این اقامتگاه می‌توان به پارکینگ مسقف با گنجایش پارک ۲ خودرو، راهنمای گردشگری محلی، وعده‌ی صبحانه رایگان و امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی اشاره کرد. همچنین یک طباخی در مجاورت اقامتگاه جهت سفارش غذا وجود دارد.

زمان ورود ساعت ۱۲ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه کیار

استان چهارمحال و بختیاری، کیار، روستای تشنیز، ۳۵ کیلومتری جاده خوزستان، روستای تشیز، کوی شهید عباسی

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه کیار

۰۹۱۳۱۲۶۸۸۵۸

۶. اقامتگاه بوم گردی ترنج ده چشمه فارسان

اقامتگاه-بوم-گردی-ترنج-ده-چشمه-فارسان

اقامتگاه بوم گردی ترنج در استان چهار محال و بختیاری، شهرستان فارسان، روستای ده چشمه واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۳ اتاق و یک هال پذیرایی ۲۴ متری، با ظرفیت ۸ نفر است. این اتاق‌ها دارای سرویس کف خواب و سیستم سرمایشی و گرمایشی پنکه، بخاری گازی و کرسی هستند. لازم به ذکر است که در این اقامتگاه توالت ایرانی و حمام به صورت مشترک در خانه و محوطه تعبیه شده است.

از امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به صبحانه محلی رایگان، امکان سفارش غذا، اینترنت رایگان، فضای گسترده برای پارک خودرو، برنامه کوهنوردی و موسیقی محلی زنده اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ترنج ده چشمه فارسان

استان چهارمحال و بختیاری، فارسان، روستای ده چشمه، روستای ده چشمه-خیابان اصلی،کوچه ۱۵، پلاک ۲

۷. اقامتگاه بوم گردی بهشت آباد اردل

اقامتگاه-بوم-گردی-بهشت-آباد-اردل

اقامتگاه بوم گردی دژگرد در استان چهارمحال و بختیاری شهر زیبای اردل و در روستای بهشت آباد واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۴ باب اتاق زیبا با چیدمان سنتی و ۳ کلبه چوبی می‌باشد. لازم به ذکر است که اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی داخل حیاط به صورت مشترک استفاده کنند.

از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می‌توان به سرویس سرمایشی (کولر) و سرویس گرمایشی (کرسی و بخاری گازی)، تور لیدر، پارکینگ و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی بهشت آباد اردل

استان چهارمحال و بختیاری، اردل، روستای بهشت آباد، کیلومتر۱۰جاده اردل، روستای بهشت آباد

۸. اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب بروجن

اقامتگاه-بوم-گردی-آوای-تالاب-بروجن

اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب در روستای کتک بالای شهر گندمان شهرستان بروجن، استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است که نمای داخلی اتاق‌های آن سنتی است. این اقامتگاه در سه طبقه ساخته شده که طبقه همکف آن ۱۲۵ متری و ۲ خوابه است و ظرفیت ۳۰ نفر دارد و چشم‌اندازی زیبا رو به تالاب دارد.

گفتنی است که سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام به صورت اختصاصی در این طبقه وجود دارد.

طبقه دوم زمانی استفاده می‌شود که تعداد می‌همانان زیاد باشد و برای پذیرایی از این طبقه استفاده می‌شود.

طبقه سوم نیز ۵۰ متر است و ۷ نفر ظرفیت دارد، این طبقه یک اتاق ۲۰ متری و یک تراس بزرگ دارد، البته سرویس بهداشتی آن در خارج از سوئیت قرار گرفته است. از امکانات این اقامتگاه می‌توان به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه جهت پخت و پز مسافر و راهنمای تور اشاره کرد.

همچنین سیستم سرمایشی و گرمایشی سوئیت‌ها کولر و کرسی است.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب بروجن

استان چهارمحال و بختیاری، بروجن، گندمان، روستای کتک بالا (کتک علیا)، بخش گندمان، روستای کتک بالا، پلاک ۶

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب بروجن

۰۳۸۳۴۶۳۷۰۱۱

۹. اقامتگاه بوم گردی هزار چشمه هفشجان شهر کرد

اقامتگاه-بوم-گردی-هزار-چشمه-هفشجان-شهر-کرد

اقامتگاه بوم گردی هزار چشمه هفشجان در دهکده توریستی و اقامتی هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۵ باب اتاق سنتی می‌باشد که ۲ باب از آن‌ها Vip است، تمامی اتاق‌ها کف خواب می‌باشند. لازم به ذکر است که این اقامتگاه فاقد آشپزخانه مشترک بوده و اتاق‌های آن فاقد تلویزیون و یخچال هستند.

سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی به صورت مشترک در محوطه اقامتگاه تعبیه شده است. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق‌ها به صورت سنتی و شامل کرسی و شومینه هیزمی است.

از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به پارکینگ، امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، اجرای موسیقی سنتی زنده، دورهمی‌های شبانه، گردش و گشت و‌گذار در دشت‌ها و بیشه‌زار، اسب سواری، ماهیگیری، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور گردشگری اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی هزار چشمه هفشجان شهر کرد

استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، هفشجان، انتهای محله مرغزار

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی هزار چشمه هفشجان شهر کرد

۰۹۱۳۱۸۱۱۱۳۳

۱۰. اقامتگاه بوم گردی باوینه ده چشمه فارسان

اقامتگاه-بوم-گردی-باوینه-ده-چشمه-فارسان

اقامتگاه بوم گردی باوینه در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان فارسان، روستای ده چشمه، خیابان بانک صادرات، کوچه ۳۷ قرار گرفته است. این اقامتگاه دارای ۳ اتاق به صورت دو اتاق ۲۴ متری و یک اتاق ۳۰ متری با سرویس کف خواب است. گفتنی است که ۳ اتاق فاقد سرویس بهداشتی می‌باشند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی داخل محوطه استفاده کنند.

همچنین ۲ سوئیت به صورت یک سوئیت ۵۰ متری دو خوابه و یک سوئیت ۴۵ متری تک خواب می‌باشد. سوئیت‌ها دارای دو تخت تک نفره و ظرفیت کف خواب هستند. همچنین این سوئیت‌ها دارای سرویس بهداشتی اختصاصی هستند.

گفتنی است که ۴ آلاچیق و تخت سنتی برای شب نشینی و دورهمی داخل محوطه وجود دارد. از جمله خدمات و امکانات این اقامتگاه بوم گردی می‌توان به راهنمای تور‌های گردشگری، امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، پارکینگ غیر مسقف داخل اقامتگاه با ظرفیت ۵ ماشین و سیستم سرمایشی و گرمایشی ( پنکه سقفی برای اتاق‌ها، کولر آبی برای سوئیت‌ها، کرسی و بخاری گازی ) اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی باوینه ده چشمه فارسان

استان چهارمحال و بختیاری، فارسان، روستای ده چشمه، روستای ده چشمه، خیابان بانک صادرات، کوچه ۳۷

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی باوینه ده چشمه فارسان

۰۹۱۳۲۸۵۵۶۹۵

۱۱. اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان شهر کرد

اقامتگاه-بوم-گردی-ارگ-کیان-شهر-کرد

اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان شهرکرد، شهر کیان قرار دارد. این اقامتگاه دارای ۴ اتاق سنتی کف خواب شامل ۲ اتاق ۲۰ متری و ۲ اتاق ۱۳ متری است. این اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی داخل محوطه به صورت مشترک استفاده کنند.

همچنین یک سوئیت ۱۰۰ متری دارای سرویس بهداشتی اختصاصی نیز در این اقامتگاه می‌باشد. گفتنی است که در این اقامتگاه امکان استفاده از آشپزخانه برای مسافران وجود ندارد.

از سایر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، پارکینگ غیر مسقف، راهنمای تور، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و اینترنت رایگان اشاره کرد. همچنین اجرای موسیقی زنده محلی دو شب در هفته، از جمله برنامه‌های این اقامتگاه برای گردشگران است.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان شهر کرد

استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، شهر کیان، خیابان ایمان، نبش کوچه سوم

۱۲. اقامتگاه بوم گردی کومه کلار بروجن

اقامتگاه-بوم-گردی-کومه-کلار-بروجن

اقامتگاه بوم گردی کومه کلار در استان چهار محال و بختیاری بخش گندمان روستای کتک بالا (علیا) قرار گرفته و مشرف بر تالاب گندمان و کوه زیبای کلار است. این اقامتگاه یک ساختمان دوبلکس است که دارای یک سالن ۴۵ متری بالا و دیگری در طبقه پایین و هر طبقه شامل یک اتاق، سرویس کف خواب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام می‌باشد.

از دیگر امکانات و خدمات رفاهی این اقامتگاه می‌توان به امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، پارکینگ غیر مسقف، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و راهنمای تور محلی اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۴ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی کومه کلار بروجن

استان چهارمحال و بختیاری، بروجن، گندمان، روستای کتک بالا (کتک علیا)، کومه کلار

۱۳. اقامتگاه بوم گردی سای دا ناغان

اقامتگاه-بوم-گردی-سای-دا-ناغان

اقامتگاه بوم گردی سای دا در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان کیار، شهر ناغان، بلوار آزادگان، انقلاب شمالی، کوچه شماره ۴، پلاک ۱۳ واقع شده است. این اقامتگاه دارای یک حیاط بزرگ و دلباز، ۴ اتاق به صورت ۳ اتاق ۱۵ متری و یک اتاق ۲۴ متری می‌باشد. لازم به ذکر است که تمامی اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی داخل ساختمان به صورت مشترک استفاده نمایند.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، پارکینگ غیر مسقف، راهنمای محلی تور‌های گردشگری، آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشپزی، سیستم گرمایشی و سرمایشی ( بخاری گازی، کولر آبی و پنکه رومیزی ) اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی سای دا ناغان

استان چهارمحال و بختیاری، کیار، ناغان، بلوار آزادگان، انقلاب شمالی، کوچه شماره ۴، پلاک ۱۳

۱۴. اقامتگاه بوم گردی بام جونقان

اقامتگاه-بوم-گردی-بام-جونقان

اقامتگاه بوم گردی بام جونقان در استان چهارمحال و بختیاری، شهر جونقان، خیابان امام حسین، انتهای کوچه لاله واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۴ باب اتاق کف خواب به صورت ۳ اتاق ۱۵ متری و ۱ اتاق ۲۴ متری می‌باشد. لازم به ذکر است که تمامی اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی و حمام به صورت مشترک داخل محوطه استفاده نمایند.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به راهنمای محلی، سیستم گرمایش بخاری گازی و کرسی و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی را نام برد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی بام جونقان

استان چهارمحال و بختیاری، فارسان، جونقان، کوچه ۱، خیابان ۲

۱۵. اقامتگاه بوم گردی روح الله سر آقا سید کوهرنگ

اقامتگاه-بوم-گردی-روح-الله-سر-آقا-سید-کوهرنگ

اقامتگاه بوم گردی روح الله در روستای سرآقاسید، شهرستان کوهرنگ، استان چهار محال و بختیاری واقع شده است. این اقامتگاه دارای دو اتاق خواب ۲۰ متری با سرویس کف خواب هستند. سرویس بهداشتی این اقامتگاه به صورت اشتراکی و شامل حمام و توالت ایرانی است.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به آشپزخانه مشترک دارای یخچال و اجاق گاز و وسایل آشپزخانه، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای گردشگر اشاره نمود.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی روح الله سر آقا سید کوهرنگ

استان چهارمحال و بختیاری، کوهرنگ، روستای سر آقا سید، اقامتگاه بوم گردی روح الله دادور

۱۶. اقامتگاه بوم گردی و دهکده توریستی کول میشون اردل 

اقامتگاه-بوم-گردی-و-دهکده-توریستی-کول-می‌شون-اردل

اقامتگاه بوم گردی و دهکده توریستی و تفریحی کول می‌شون در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان اردل، بخش می‌انکوه، سد و دریاچه کارون چهار واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۵ اتاق به صورت یک اتاق چهار نفره، ۲ اتاق پنج نفره، یک اتاق شش نفره و یک اتاق هفت نفره است.

لازم به ذکر است که تمامی اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند پس مسافرین باید از سرویس بهداشتی و حمام مجموعه به صورت مشترک استفاده نمایند.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به پارکینگ غیر مسقف، امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور، آشپزخانه مجهز عمومی، سیستم گرمایشی و سرمایشی بخاری نفتی، شومینه هیزمی و کولر آبی و …  اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی و دهکده توریستی کول میشون اردل 

استان چهارمحال و بختیاری، اردل، بخش می‌انکوه، سد و دریاچه کارون چهار

۱۷. اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب چغاخور بلداجی

اقامتگاه-بوم-گردی-مزرعه-آفتاب-چغاخور-بلداجی

اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان بروجن، شهر بلداجی، دهستان چغاخور، روستای دستگرد واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۲ واحد اقامتی می‌باشد. واحد اول خانه بومی با گنجایش ۱۲ نفر داخل روستا و دارای امکاناتی نظیر ۱ اتاق خواب، یک تخت دبل، آشپزخانه مجهز، مبلمان، سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی ) و حمام اختصاصی، حیاط سرسبز و دلباز و سیستم گرمایشی بخاری گازی می‌باشد.

واحد دوم یک سوئیت ۶ نفره است که این سوئیت شامل آشپزخانه با تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشپزی، مبلمان، سرویس کف خواب، توالت ایرانی و حمام، سیستم گرمایشی بخاری گازی و کرسی می‌باشد.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به پارکینگ غیر مسقف، راهنمای محلی تور‌های گردشگری برای بازدید از جاذبه‌های اطراف اقامتگاه، تلویزیون و سیستم گرمایشی اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۴ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب چغاخور بلداجی

استان چهارمحال و بختیاری، بلداجی، روستای دستگرد، دهستان چغاخور، روستای دستگرد

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب چغاخور بلداجی

۰۹۱۳۶۶۹۹۱۰۸

۱۸. اقامتگاه بوم گردی گل صنم شهر کرد

اقامتگاه-بوم-گردی-گل-صنم-شهر-کرد

اقامتگاه بوم گردی گل صنم با ۸۰۰ متر زیر بنا در روستای نوآباد واقع در یک کیلومتری شهر هفشجان و در منطقه‌ای بکر و زیبا از جنوب غربی استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۵ اتاق ۲۰ متری است. به دلیل حفظ سنتی بودن خانه، در اتاق‌ها تخت وجود ندارد و از سرویس کف خواب استفاده می‌شود همچنین کرسی و بخاری گازی سیستم گرمایشی این بوم گردی هستند.

همچنین تمامی اتاق‌ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی و حمام به صورت مشترک داخل محوطه استفاده نمایند.

از سایر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به وجود چایخانه، امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، استفاده از آشپزخانه، پارکینگ غیر مسقف به وسعت ۴۰۰ متر، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور و اینترنت اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۱۲ و زمان خروج ساعت ۱۲ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی گل صنم شهر کرد

استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، هفشجان، روستای نوآباد

۱۹. اقامتگاه بوم گردی روزگار کهن فارسان

اقامتگاه-بوم-گردی-روزگار-کهن-فارسان

اقامتگاه بوم گردی روزگار کهن در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان فارسان، روستای کران، خیابان گلزار، جنب آرامگاه قدیمی واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۴ واحد به صورت ۱ سوئیت ۶۰ متری، ۲ اتاق سنتی ۲۵ متری و ۱ اتاق ۶۰ متری با سرویس کف خواب می‌باشد.

لازم به ذکر است که سوئیت ۶۰ متری دارای سرویس بهداشتی (توالت ایرانی و فرنگی سیار) و حمام اختصاصی داخل سوئیت می‌باشد. اما بقیه سوئیت‌ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند و مسافرین باید از سرویس بهداشتی و حمام داخل محوطه استفاده کنند.

از جمله ویژه برنامه‌های این بوم گردی می‌توان پخش و اجرای موسیقی محلی زنده، طبیعت گردی در جاذبه‌های گردشگری اطراف روستا، معرفی مکان‌های دیدنی و تاریخی اطراف اقامتگاه، معرفی کتاب‌ها و سرگذشت بختیاری و … را نام برد.

از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به امکان سفارش غذا با هماهنگی قبلی، راهنمای تور‌های گردشگری، اینترنت و وای فای رایگان، پارکینگ غیر مسقف داخل محوطه اقامتگاه (مخصوص ماشین‌های سواری)، آشپزخانه مشترک دارای تمامی امکانات مورد نیاز آشپزی و سیستم سرمایشی و گرمایشی (کولر آبی و بخاری گازی) اشاره کرد.

زمان ورود ساعت ۸ و زمان خروج ساعت ۱۴ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی روزگار کهن فارسان

استان چهارمحال و بختیاری، فارسان، روستای کران، روستای کران، خیابان گلزار، جنب آرامگاه قدیمی

۲۰. اقامتگاه بوم گردی چهل ایوان زاینده رود سامان

اقامتگاه-بوم-گردی-چهل-ایوان-زاینده-رود-سامان

اقامتگاه چهل ایوان زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری، شهر سامان، در نزدیکی پل زمان خان، خیابان چهل ایوان، خیابان سعدی، کوچه ساحل واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۵ باب واحد اقامتی به صورت یک واحد ۱ خوابه، سه واحد ۲ خوابه و یک واحد ۳ خوابه در دو طبقه می‌باشد. تمامی واحد‌های این مجموعه دارای تراس، اتاق خواب و سرویس بهداشتی اختصاصی می‌باشد.

از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه می‌توان به آشپزخانه اختصاصی برای هر واحد با امکاناتی نظیر اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی و پارکینگ غیر مسقف اشاره کرد.

سیستم سرمایش برخی از واحد‌ها اسپلیت بوده وما بقی واحد‌ها از کولر آبی استفاده می‌کنند، همچنین سیستم گرمایش واحد‌ها نیز شوفاژ می‌باشد.

زمان ورود ساعت ۱۷ و زمان خروج ساعت ۱۵ می‌باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی چهل ایوان زاینده رود سامان

استان چهارمحال و بختیاری، سامان، پل زمان خان، خیابان چهل ایوان، خیابان شهید ناصر ریاحی، کوچه ساحل

و در نهایت 

هدف تیم سبدت معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شما هم می‌توانید دیگر اقامتگاه‌های این استان را با ذکر آدرس برای ما به اشتراک بگذارید تا همراهان سبدت بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین می‌توانید نظر خود را در مورد اقامتگاه‌های بوم گردی مذکور با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با سبدت همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *