اقامتگاه بوم‌گردی

لیست اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان گیلان + آدرس

GILAN-ECOLEDGE

هنگام سفر به هر شهری شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید کجا اقامت کنید. هر استان یا شهری دارای هتل ها و اقامتگاه های بومگردی است. اگر عاشق طبیعت هستید من به شما اقامتگاه بومگردی را پیشنهاد میکنم. در این مقاله نیز قصد معرفی اقامتگاه های بومگردی استان گیلان را داریم تا شما با آن ها آشنا شوید.

۱. اقامتگاه بومگردی بام گلسرک

اقامتگاه-بومگردی-بام-گلسرک

اقامتگاه بوم گردی بام گلسرک واقع در ۲۵ کیلومتری شهر رشت است که مشرف به کوه درفک و شالیزارهای اطراف روستا می باشد. این اقامتگاه از چوب ساخته شده است و دارای دو طبقه و هفت سوئیت مجزا می باشد.

طبقه اول شامل ۴اتاق و ۳سرویس بهداشتی و حمام می باشد .۳ اتاق دارای تخت خواب و  ۱اتاق به صورت کف خواب سنتی می باشد .

طبقه دوم شامل ۳اتاق به همراه سرویس بهداشتی فرنگی و حمام است. یک اتاق دارای تخت خواب و مابقی به صورت تک خواب و سنتی است.

این اقامتگاه پارکینگ و نگهبان دارد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی بام گلسرک

رشت -سراوان -روستای گلسرک -خیابان شهید محمد شعبانی -پلاک ۹۵

شماره تماس اقامتگاه بومگردی بام گلسرک

 ۰۹۳۷۲۲۷۴۴۳۵

۲. اقامتگاه بومگردی اسالم لند واحد لدو

اقامتگاه-بومگردی-اسالم-لند-واحد-لدو

اقامتگاه بومگردی لدو در روستای خرجگیل اسالم قرار دارد. این خانه دو طبقه است که هر طبقه شامل یک واحد فلت بدون اتاق خواب است همینطور دارای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه است که کل دوطبقه به صورت دربست اجاره داده می شود. منظره اقامتگاه رو به شالیزار و جنگل است.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۱ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی اسالم لند واحد لدو

اسالم.روستای خرجگیل. کیلومتر چهار جاده اسالم به خلخال

شماره تماس اقامتگاه بومگردی اسالم لند واحد لدو

۰۹۱۱۲۸۳۳۷۴۷

۳. اقامتگاه بومگردی بهشت اتاق ترنگ

اقامتگاه بومگردی بهشت اتاق ترنگ

اقامتگاه بوم‌گردی بهشت با قدمتی ۱۶۰ ساله در استان گیلان در روستای موشنگا قرار دارد. دارای ۱۰ باب اتاق  می باشد و برخی از اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی می باشد که باید به صورت مشترک استفاده شود.

از جمله امکانات و خدمات دیگر این اقامتگاه بوم گردی می توان پارکینگ اختصاصی غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و اسپانیایی، سیستم گرمایش بخاری گازی و هیزمی، سیستم سرمایش کولر گازی، کارگاه های صنایع دستی از جمله حصیربافی، برگزاری مراسم شب یلدا و آیین مخصوص روستا های گیلان را نام برد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی بهشت اتاق ترنگ

استان گیلان، رشت ، روستای موشنگاه ، روستای موشنگاه

 شماره تماس اقامتگاه بومگردی بهشت اتاق ترنگ

۰۹۱۱۵۴۰۰۶۵۶

۴. اقامتگاه بومگردی بهشت ساختمان اردیبهشت

اقامتگاه-بومگردی-بهشت-ساختمان-اردیبهشت

اقامتگاه بوم گردی اردیبهشت در استان گیلان، شهر اسالم، روستای لاکتاشون واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۱ کلبه دوبلکس ۳ خوابه، پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی (توالت ایرانی و توالت فرنگی) و حمام اختصاصی می باشد.

از جمله امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ اختصاصی غیر مسقف به ظرفیت ۲ خودرو، راهنمای محلی، باربیکیو، آتشکده، تخت سنتی، سیستم گرمایش شوفاژ و سیستم سرمایش اسپلیت اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی بهشت ساختمان اردیبهشت

استان گیلان، اسالم ، روستای خرجگیل ، دهستان خرجگیل، روستای لاکتاشون، خیابان بهشت

۵. اقامتگاه بومگردی سرای فخر

اقامتگاه-بومگردی-سرای-فخر

اقامتگاه بوم گردی سرای فخر در استان گیلان، شهرستان رشت، بخش لشت نشاء، روستای فخرآباد واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۶ اتاق ۲۵ متری ۴ نفره با سرویس کف خواب می باشد. تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی ( ایرانی و فرنگی ) و حمام اختصاصی هستند.

از جمله امکانات این اقامتگاه  می توان به راهنمای تورهای گردشگری، کتابخانه، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای راهنمای گردشگران غیرایرانی، پارکینگ غیرمسقف داخل محوطه اقامتگاه و سیستم سرمایشی و گرمایشی ( کولر گازی و شوفاژ ) اشاره کرد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۲ و ساعت تخلیه ۱۰ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی سرای فخر

استان گیلان، لشت نشا روستای فخر آباد ، ۲ کیلومتری زیباکنار، روستای فخر آباد، خیابان شهید شعبان گاوکار

شماره تماس اقامتگاه بومگردی سرای فخر

 ۰۹۰۳۱۴۷۹۰۹۷

۶. اقامتگاه بومگردی امی وی جا سنگر

اقامتگاه-بومگردی-امی-وی-جا-سنگر

اقامتگاه بوم گردی امی وی جا در استان گیلان، شهرستان رشت، روستای ویشاننک قرار دارد. این اقامتگاه دارای ۷ اتاق (یک اتاق در طبقه بالا و ۶ اتاق در طبقه پایین) می باشد. اتاق طبقه بالا کف خواب بوده و دارای امکاناتی نظیر سیستم گرمایشی بخاری گازی، سیستم سرمایشی اسپیلیت و تراس می باشد. اتاق های طبقه پایین شامل ۲ اتاق ۴ تخته و ۴ اتاق ۲ تخته است که در این اتاق ها علاوه بر تخت، سرویس کف خواب برای ۱ الی ۲ نفر نیز موجود می باشد. از جمله امکانات این اتاق ها می توان به سیستم گرمایشی بخاری هیزمی و سیستم سرمایشی اسپیلیت اشاره کرد.

از جمله برنامه ها و تفریحاتی که این اقامتگاه برای مهمانان تدارک دیده می توان اجرای موسیقی زنده، بازی های محلی، ماهیگیری در رودخانه، اسب سواری، پخت نان محلیف گلکاری، شیردوشی را نام برد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی امی وی جا سنگر

استان گیلان، رشت، روستای ویشکاننک

اقامتگاه بومگردی امی وی جا سنگر

۰۹۱۱۱۴۹۱۷۱۳

۷. اقامتگاه بومگردی احمد

اقامتگاه-بومگردی-احمد

اقامتگاه بوم گردی احمد در استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، پونل، روستای ارده قرار دارد. این اقامتگاه با چوب ساخته شده است و دارای ۸ سوئیت است.

طبقه همکف این خانه بومی دارای دو سوئیت ۳۰ متری با تمامی امکانات رفاهی نظیر تلویزیون، توالت ایرانی، توالت فرنگی، حمام اختصاصی، سرویس کف خواب (تشک، پتو، بالشت) و سیستم سرمایشی و گرمایشی (پکیج و شوفاژ) می باشد.

طبقه دوم و سوم این خانه نیز هر کدام دارای ۳ سوئیت با امکاناتی مشابه به سوئیت های طبقه اول هستند.

در آشپزخانه این خانه می توانید آشپزی کنید و یا غذاهای محلی سفارش دهید.  از سایر امکانات این اقامتگاه بوم گردی می توان به راهنمای محلی، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، وای فای رایگان و پارکینگ غیر مسقف با ظرفیت ۱۵ خودرو اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی احمد

استان گیلان، رضوانشهر ، پونل، ۳۰ کیلومتری جاده پونل به خلخال، روستای ارده

شماره تماس اقامتگاه بومگردی احمد

۰۹۱۱۱۸۱۰۱۷۰

۸. اقامتگاه بومگردی کاسپین

اقامتگاه-بومگردی-کاسپین

اقامتگاه بومگردی کاسپین نزدیک به جنگل های هیرکانی فتاتو است و در فاصله چهار کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد. این اقامتگاه دارای ۱۶ واحد در دو طبقه همراه با ورودی مستقیم به ساحل و دریا است که شامل واحدهای ۱ خوابه مشرف به ساحل و دریا، ۲خوابه مشرف به ساحل و دریا، ۲ خوابه مشرف به محوطه مجتمع و تک سوئیت مشرف به محوطه مجتمع است.

مجتمع دارای کلیه تجهیزات جهت اقامت است و تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی ایرانی (سرویس فرنگی متحرک) هستند.

امکانات تفریحی مثل جت اسکی، موتور۴ چرخ، قایق موتوری و آلاچیقهای لب دریا نیز در مجتمع وجود دارد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی کاسپین

گیلان، خمام، روستای فشتکه

۹. اقامتگاه بومگردی بام رودبار

اقامتگاه-بومگردی-بام-رودبار

اقامتگاه بوم گردی بام رودبار در استان گیلان، شهرستان دیدنی رودبار، روستای ییلاقی دارستان واقع شده است. این اقامتگاه دارای دو طبقه است که دارای ۳ اتاق ۲۲ متری ۵ نفره در طبقه دوم و ۱ اتاق ۲۴ متری ۶ نفره می باشد. هر اتاق دارای یک تختخواب است و بقیه دارای سرویس کف خواب هستند. لازم به ذکر است که سرویس بهداشتی آن مشترک می باشد.

از جمله خدمات و امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیر مسقف با ظرفیت ۳۰ ماشین، راهنمای محلی تورهای گردشگری، سیستم گرمایشی شوفاژ و رستوران با امکان ارائه انواع غذاهای محلی نظیر شامی رودباری، باقلا قاتق، میرزا قاسمی، ترشه تره، دیزی و قورمه اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی بام رودبار

استان گیلان، رودبار ، پایین بازار، روستای دارستان

شماره تماس اقامتگاه بومگردی بام رودبار

۰۹۱۱۳۳۸۹۶۶۳

۱۰. اقامتگاه بومگردی آهیل

اقامتگاه-بومگردی-آهیل

این اقامتگاه در روستای بزکویه شهرستان رودسر استان گیلان واقع شده است. این اقامتگاه در ۳ طبقه و دارای ۵ اتاق با سرویس بهداشتی اختصاصی می باشد. در هر ۵ اتاق یک تخت دونفره و ما بقی سرویس کف خواب می باشند.

ساعت تحویل اتاق ۱۳ و ساعت تخلیه ۱۱ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی آهیل

گیلان، رودسر، بزکویه

شماره تماس اقامتگاه بومگردی آهیل

۰۹۱۰۵۹۱۶۶۲۶

۱۱. اقامتگاه بومگردی پرویزی

اقامتگاه-بومگردی-پرویزی

اقامتگاه بوم گردی حاج حسین پرویزی در روستای خطبه سرا، شهرستان تالش، استان سرسبز و بسیار زیبای گیلان واقع شده است. این اقامتگاه شامل یک خانه بومی ۲ طبقه، یک کلبه چوبی و یک کلبه کاهگلی می باشد.

خانه سنتی ۲ طبقه با ۷۰ سال قدمت دارای ۲ اتاق خواب در طبقه همکف و ۳ اتاق خواب در طبقه بالا با سرویس کف خواب، تراس، آشپزخانه و سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی ) و حمام در طبقه همکف و تلوزیون می باشد.

کلبه چوبی ۵۰ متری دارای ۱ اتاق و کلبه کاهگلی دارای ۲ اتاق با سرویس کف خواب می باشد و مهمانان کلبه ها باید از سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی ) و حمام داخل حیاط به صورت مشترک استفاده نمایند.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، اینترنت و وای فای، وسایل خواب مانند پتو و تشک، سیستم گرمایشی شومینه هیزمی و بخاری و … اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۱ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی پرویزی

استان گیلان، ۲۰ کیلومتری تالش به آستارا، خطبه سرا، کشاور محله، کوچه اندیشه ۵

شماره تماس اقامتگاه بومگردی پرویزی

۰۹۱۱۱۸۳۶۴۵۳

۱۲. اقامتگاه بومگردی بام های سفالی

اقامتگاه-بومگردی-بام-های-سفالی

اقامتگاه بوم گردی بام های سفالی در استان گیلان، شهرستان تالش، حد فاصل جاده ترانزیت تالش-آستارا، روستای شیرآباد واقع شده است.  این اقامتگاه شامل ۲ طبقه و دارای ۲ اتاق ۲۰ و ۳۰ متری در طبقه بالا و ۲ اتاق با متراژهای ۲۰ و ۳۰ متر در طبقه پایین می باشد که ظرفیت استاندارد اتاق های ۲۰ متری ۶ نفر و اتاق های ۳۰ متری ۸ نفر می باشد.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی برای بازدید از جاذبه های دیدنی منطقه و آشپزخانه عمومی با تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز آشپزی اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی بام های سفالی

استان گیلان، تالش ، روستای شیرآباد

شماره تماس اقامتگاه بومگردی بام های سفالی

۰۹۱۴۴۵۶۱۳۲۹

۱۳. اقامتگاه بومگردی شادزی

اقامتگاه-بومگردی-شادزی

این اقامتگاه  حدود ۷۰ سال قدمت دارد و آخرین خانه‌ی روستا بوده که وسط شالیزارهای سرسبز گیلان قرار دارد . مسیر دسترسی به اقامتگاه نیز تماما آسفالت است.  خانه‌ی شادزی ۳ اتاق به نام‌های شین و الف و دال دارد که ترکیب انها کلمه‌ی شاد را می سازد.  موقعیت و امکانات هر ۳ اتاق نیز یکسان است و اتاق ها فقط از لحاظ چیدمان و تزیینات متفاوت هستند. چشم انداز هر سه اتاق رو به شالیزار و کوهستان است.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی شادزی

گیلان، شفت

شماره تماس اقامتگاه بومگردی شادزی

۰۹۱۲۲۰۳۶۶۶۵۸

۱۴ . اقامتگاه بومگردی گلناز

اقامتگاه-بومگردی-گلنازاقامتگاه بوم گردی گلناز در استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، روستای رودبار سرای پایین، خیابان امیر کبیر واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۶ باب اتاق کف خواب می باشد. ۵ باب اتاق این بوم گردی دارای سرویس بهداشتی اختصاصی (توالت فرنگی) و حمام اختصاصی است و ۱ باب اتاق فاقد سرویس بهداشتی (توالت ایرانی) و حمام اختصاصی می باشد.

از دیگر خدمات و امکانات این بوم گردی می توان پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، پارکینگ اختصاصی غیر مسقف، راهنمای محلی، سیستم سرمایش پنکه سقفی، سیستم گرمایش شوفاژ را نام برد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی گلناز

استان گیلان، رضوانشهر روستای رودبار سرای پایین

شماره تماس اقامتگاه بومگردی گلناز

۰۱۳۴۴۶۱۶۴۲۲

۰۹۱۱۸۱۹۴۵۹۳

۱۵. اقامتگاه بومگردی تی تی ناز

اقامتگاه-بومگردی-تی-تی-ناز

مجتمع گردشگری و تفریحی تی تی نار در استان گیلان، شهرستان رشت، شهر خمام، کیلومتر ۶ جاده خشکبیجار، روستای کلاچاه دوم ( گانتور )، خیابان شهید رستگاری، کوچه شهید برزگر واقع شده است.

این اقامتگاه شامل یک خانه ویلایی با ۴ اتاق خواب ۵ نفره با سرویس کف خواب، مبلمان، آشپزخانه با تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز آشپزی است. همچنین این اقامتگاه شامل ۱۷ آلاچیق درختی و زمینی ( ۸ آلاچیق زمینی و ۹ آلاچیق درختی ) نیز می باشد. این مجتمع دارای حمام و سرویس بهداشتی  مشترک داخل محوطه نیز می باشد.

از جمله امکانات و خدمات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی تورهای گردشگری، سیستم گرمایشی و سرمایشی ( پنکه رومیزی و شوفاژ ) و … اشاره کرد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی تی تی ناز

استان گیلان، خمام ، کیلومتر ۶ جاده خشکبیجار، روستای کلاچاه دوم ( گانتور )، خیابان شهید رستگاری، کوچه شهید برزگر

شماره تماس اقامتگاه بومگردی تی تی ناز

۰۹۱۱۸۱۰۸۰۰۶

۱۶. اقامتگاه بومگردی توکا

اقامتگاه-بومگردی-توکا

اقامتگاه واقع در جاده کوچصفهان خشکبیجار در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از شهر رشت در محیطی روستایی واقع در مناطق جلگه‌ای گیلان است. این اقامتگاه دارای دو طبقه است. اتاق طبقه پایین دارای یک تخت چوبی یک نفره میباشد. رختخواب سنتی است، بصورت کف خواب و سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی و حمام به صورت مشترک بین میهمانان قابل استفاده می‌باشد.

اقامتگاه دارای آشپزخانه است و میهمانان در صورت درخواست می‌توانند غذا و ظروف از رستوران دریافت نمایند.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی توکا

گیلان، جاده کوچصفهان، خشکبیجار

شماره تماس اقامتگاه بومگردی توکا

۰۹۱۹۶۲۶۷۷۵۴

۱۷. اقامتگاه بومگردی باغچه مریم

اقامتگاه-بومگردی-باغچه-مریم

اقامتگاه بوم گردی باغچه مریم در شهر اطاقور شهرستان لنگرود، استان گیلان واقع شده است که دارای ۴ باب اتاق می باشد.

این اقامتگاه مجهز به همه امکانات رفاهی اعم از پارکینگ غیرمسقف اختصاصی، راهنمای تور های محلی، سرویس کف خواب در تمامی اتاق ها، سرویس بهداشتی، حمام می باشد، همچنین بالکنی که چشم اندازی زیبا رو به طبیعت سرسبز شهر دارد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی باغچه مریم

استان گیلان، اطاقور ، اقامتگاه باغچه مریم

۱۸. اقامتگاه بومگردی چسلی ماسال

اقامتگاه-بومگردی-چسلی-ماسال

اقامتگاه بوم گردی چسلی در استان گیلان ، شهر ماسال ، روستای چسلی قرار دارد . این خانه دو طبقه است در طبقه اول دو سوئیت ۳۰ متری با ایوان و طبقه پایین شامل ۲ سوئیت ۲۰ متری می باشد.

هر چهار سوئیت مجهز به سرویس کف خواب ، آشپزخانه با تمامی امکانات آشپزی ، سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی ) و حمام اختصاصی می باشند.

ساعت تحویل اتاق ۱۳ و ساعت تخلیه ۱۳ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی چسلی ماسال

استان گیلان، ماسال ، روستای چسلی

۱۹. اقامتگاه بومگردی شعله ماسال

اقامتگاه-بومگردی-شعله-ماسال

اقامتگاه بوم گردی شعله ماسوله در استان گیلان، شهر فومن، جاده فومن به ماسوله، بعد از تالار پردیس، خیابان هفت اقلیم واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۶ سوئیت ۴ نفره به صورت ۳ سوئیت در طبقه بالا و ۳ سوئیت در طبقه پایین می باشد.

از دیگر خدماتی که بوم گردی شعله برای رفاه حال گردشگران در نظر گرفته است می توان پارکینگ غیر مسقف، راهنمای محلی، سیستم گرمایش شوفاژ و سیستم سرمایش کولر گازی را نام برد.

قابل ذکر است شما می توانید انواع غذای محلی را با هماهنگی قبلی نوش جان کنید.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه ۱۲ می باشد.

آدرس اقامتگاه بومگردی شعله ماسال

استان گیلان، جاده فومن به ماسوله، بعد از تالار پردیس، خیابان هفت اقلیم

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی اقامتگاه های بومگردی استان گیلان بوده، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. استان گیلان دارای اقامتگاه بومگردی بیشماری است از این رو در قالب یک مقاله نمی گنجد.

آیا شما هم تجربه ی ماندن در این اقامتگاه ها را داشته اید؟

لطفا نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *