اقامتگاه بوم‌گردی

لیست اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان اردبیل + آدرس

ardabil-ecoledge

استان بسیار زیبا و دیدنی اردبیل به مرکزیت شهر اردبیل در منطقه آذربایجان و شمال غرب ایران قرار گرفته است. طبیعت بکر و سرسبز، چشمه های خروشان و آب و هوای مطبوع و خنک این استان را به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در فصل های بهار و تابستان تبدیل کرده است. از این رو برای ماندن در این استان باید مکانی را برای اقامت در نظر بگیرید‌ اگرعاشق طبیعت هستید به شما پیشنهاد می کنیم که اقامتگا ه های بوم گردی این استان را برای اقامت انتخاب کنید.

۱. اقامتگاه بوم‌گردی شاهسون مشگین شهر

اقامتگاه-بوم‌گردی-شاهسون-مشگین-شهر

اقامتگاه بوم گردی شاهسون در ۱۲ کیلومتری شهر  مشگین شهر استان اردبیل قرار دارد. این اقامتگاه در دامنه کوه سبلان در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع بنا شده است.

این اقامتگاه دارای ۳سوئیت مجزا می‌باشد که هر کدام از سوئیت ها ۸۰متر می باشند. این سوئیت ها دارای آشپزخانه کامل، ۱اتاق خواب و سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی دارد.

همچنین در این اقامتگاه آلاچیق هایی تعبیه شده است که چشم انداز بی نظیری دارد.

لازم به ذکر است که آب گرم های درمانی همچون آب درمانی یا سویی و آب گرم شفا در روستای موئیل قرار دارد.

جاذبه های گردشگری اطراف اقامتگاه می توان به کهنه قلعه، پل معلق مشکین شهر، بقعه شیخ حیدر منطقه گردشگری کیز جهنم دره، آبشار گورگور موئیل و پارک جنگلی خیاو چایی نام برد

در این اقامتگاه می توانید غذا های محلی را سفارش داده و نوش جان کنید. این اقامتگاه دارای پارکینگ نیز می باشد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم‌گردی شاهسون مشگین شهر

اردبیل، مشگین شهر، موئیل

شماره تماس اقامتگاه بوم‌گردی شاهسون مشگین شهر

۰۱۱۴۴۴۳۱۹۹۴

۲. اقامتگاه بوم‌گردی باجیلار اردبیل

اقامتگاه-بوم‌گردی-باجیلار-اردبیل

اقامتگاه بوم گردی باجیلار سردابه در ۲۴ کیلومتری شرق اردبیل در روستای سردابه قرار دارد. این اقامتگاه زیبا دارای دو اتاق ۴۵ متری می باشد و سرویس بهداشتی و حمام به صورت مشترک قابل استفاده است. از دیگر امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ، آشپزخانه عمومی و راهنمای تور گردشگری اشاره کرد.

در این اقامتگاه می توانید از قبل هر غذای محلی را که بخواهید سفارش دهید تا برای شما آماده کنند. گفتنی است که هزینه برای بچه ها تا ۱۲ سال نیم بها می‌باشد.

ساعت تحویل اتاق ۱۲ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم‌گردی باجیلار اردبیل

استان اردبیل، شهر اردبیل ، روستای سردابه ، ۲۰ کیلومتری ارتاویل تایر، روستای سردابه

شماره تماس اقامتگاه بوم‌گردی باجیلار اردبیل

۰۹۹۰۵۰۲۳۹۰۳

۳. اقامتگاه بوم گردی ارامان نمین

اقامتگاه-بوم-گردی-ارامان-نمین

اقامتگاه بوم گردی آرامان در استان اردبیل، شهرستان نمین، روستای آرپاتپه واقع شده است. این اقامتگاه، خانه ای بسیار بزرگ و دلباز با حیاطی سرسبز است که دارای ۲ نوع واحد اقامتی مدرن و سنتی می باشد.

یکی از واحدهای این اقامتگاه یک خوابه و یکی از آن ها دو خوابه می باشد. هر واحد دارای آشپزخانه با تمامی لوازم و امکانات مورد نیاز آشپزی، هال، سرویس بهداشتی اختصاصی (توالت ایرانی و حمام) می باشد.

شما می توانید غذای خود را در آشپزخانه ی مجهز این اقامتگاه طبخ کنید یا از قبل می توانید غذاهای محلی را در آن جا سفارش دهید تا برای شما طبخ کنند.

از جمله امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور و سیستم گرمایشی بخاری گازی اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ارامان نمین

استان اردبیل، نمین ، روستای آرپاتپه ، روستای آرپاتپه

اقامتگاه بوم گردی ارامان نمین

۰۹۱۴۷۵۲۳۰۹۵

۴. اقامتگاه بوم گردی اکو‌کمپ ملک سویی دورنا

اقامتگاه-بوم-گردی-اکو‌کمپ-ملک-سویی-دورنا

اکو کمپ دورنا (ملک سویی) در مشگین شهر اردبیل واقع شده که مساحتی حدود ۵ هکتار دارد. این اقامتگاه عشایری در دامنه سبلان و در مجاورت ۸۰۰ متری آبشار گورگور و آبگرم ملک سویی قرار دارد.

این اقامتگاه دارای ۲۱ واحد اقامتی (۲ هابیت، ۴ کلبه کوهستانی، ۱۳ اتاق در کاروانسرا و ۲ چادر عشایری شاهسون) می باشد. همچنین برای روزهای گرم نیز تعدادی چادر فرانسوی مخصوص کمپینگ (۴ نفره) به صورت موقت نصب می‌ گردد تا ظرفیت خدمات دهی به مسافران افزایش یابد.

هر کدام از سوئیت ها دارای آشپزخانه، سرویس بهداشتی، شومینه و دیگر امکانات رفاهی می باشد. در کاروانسرای این مجموعه، رستوران، صبحانه خوری و چایخانه سنتی بصورت مجزا موجود است.

در این اقامتگاه امکانات تفریحی همچون سب سواری، پرواز با پاراگلایدر، دوچرخه سواری، کوه نوردی و راهپیمایی در دامنه کوه، موتور کراس و اسکی روی برف در زمستان برای گردشگران مهیا است.

از دیگر امکانات این اقامتگاه می توان به وجود چندین آلاچیق عشایری، اجرای موسیقی زنده و امکان سفارش و سرو انواع غذاهی محلی و سنتی در کنار دمنوش های کوهی اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی اکو‌کمپ ملک سویی دورنا

استان اردبیل، مشگین شهر ، بالاتر از آبگرم قینرجه

۵. اقامتگاه بوم‌گردی شوون اردبیل

اقامتگاه-بوم‌گردی-شوون-اردبیل

اقامتگاه بوم گردی شوئون در روستان شوئون علیا، شهر گرمی استان اردبیل واقع شده است که دارای معماری و چیدمان سنتی است. این خانه ی بومی زیبا دارای ۴ باب اتاق ۸ نفره که هر کدام دارای ۱ تا ۲ سرویس تخت خواب است.

از امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیر مسقف با ظرفیت ۴ خودرو، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، حمام مشترک، آشپزخانه عمومی جهت آشپزی و پخت و پز مستقل گردشگران، وسایل گرمایشی شامل پتو و …، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک و راهنمای تورهای گردشگری اشاره کرد.

همچنین شما می توانید با هماهنگی قبلی غذاهای محلی سفارش دهید تا براش شما آماده کنند.

ساعت تحویل اتاق ۱۵ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم‌گردی شوون اردبیل

استان اردبیل، گرمی روستای شوئون علیا ، بخش مرکزی شهرستان گرمی (مغان)، روستای شوئون علیا

شماره تماس اقامتگاه بوم‌گردی شوون اردبیل

۰۹۱۴۴۵۳۵۴۵۹

۶. اقامتگاه بوم گردی اوماسلان اردبیل

اقامتگاه-بوم-گردی-اوماسلان-اردبیل

اقامتگاه بومگردی اوماسلان زیبا با حال و هوای روستایی در منطقه‌ای کوهستانی در نزدیکی مرز کشور آذربایجان قرار گرفته است که در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع بنا شده است. این اقامتگاه دارای ۳ واحد می باشد. همچنین یک آشپزخانه با تمام امکانات برای پخت و پز و آماده‌سازی غذا مهیا می باشد.

از جاذبه های گردشگری اطراف این اقامتگاه می توان به دریاچه گیلارلو، مسجد جامع گرمی، آبشار چالاچوخور، منطقه شکار ممنوع ساحا آزار، کوه قره چای داغ و منطقه ی جنگلی اینی و آلای له اشاره کرد.

اقامتگاه بوم گردی اوماسلان اردبیل

استان اردبیل، شهرستان گرمی، روستای اوماسلان

اقامتگاه بوم گردی اوماسلان اردبیل

۰۱۱۴۴۴۳۱۹۹۴

۷. اقامتگاه بوم‌گردی نزدیک گردنه حیران اردبیل

اقامتگاه-بوم‌گردی-نزدیک-گردنه-حیران-اردبیل

این اقامتگاه بوم گردی در روستای بزن آباد از توابع شهرستان نمین استان اردبیل واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۴ واحد اقامتی است که ۳ اتاق دارای متراژ ۲۵ متر و یکی از آن ها با متراژ ۳۵ متر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم‌گردی نزدیک گردنه حیران اردبیل

اردبیل، نمین، بزن آباد

۸. اقامتگاه بوم گردی آقبلاغ در مشگین شهر

اقامتگاه-بوم-گردی-آقبلاغ-در-مشگین-شهر

اقامتگاه بوم گردی آقبلاغ در استان اردبیل، شهر مشگین شهر، روستای آقبلاغ واقع شده است. این اقامتگاه دارای ۲ اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی (توالت ایرانی و توالت فرنگی) و حمام می باشد و به صورت دربست اجاره داده می شود.

همچنین شما می توانید با هماهنگی قبلی غذاهای محلی سفارش دهید تا براش شما آماده کنند. از دیگر امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ اختصاصی غیرمسقف به ظرفیت ۷ خودرو، راهنمای محلی و سیستم گرمایش شوفاژ و بخاری گازی اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی آقبلاغ در مشگین شهر

استان اردبیل، مشگین شهر ، روستای آقبلاغ ، کیلومتر۳ بالاتر از زیپ لاین روستای توریستی آقبلاغ

۹. اقامتگاه بوم گردی دربند الوارس در سرعین

اقامتگاه-بوم-گردی-دربند-الوارس-در-سرعین

اقامتگاه بوم گردی روستایی و عشایری دربند آلوارس در ۲۰ کیلومتری شهر سرعین در استان اردبیل واقع شده است که دارای هشت اتاق در داخل باغ زیبا و بزرگی می باشد.

اتاق های این اقامتگاه کف خواب هستند و سه مجموعه سرویس بهداشتی عمومی (توالت ایرانی، توالت فرنگی و حمام اختصاصی) همراه با دو وان سنگی است.  لازم به ذکر است که سه اتاق این خانه ی بوم گردی به تلویزیون و یخچال نیز مجهز هستند.

شما می توانید در آشپزخانه ی مشترک بین اتاق ها غذا طبخ کنید یا همچنین شما می توانید با هماهنگی قبلی غذاهای محلی سفارش دهید تا براش شما آماده کنند.

از دیگر امکانات این اقامتگاه می توان به فضای کافی جهت پارک۳۰ خودرو در باغ، راهنمای تور و اینترنت رایگان در محوطه اشاره کرد.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی دربند الوارس در سرعین

استان اردبیل، سرعین ، روستای آلوارس ، ۲۰ کیلومتری سرعین، روستای آلوارس

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی دربند الوارس در سرعین

۰۹۱۴۳۵۱۶۶۲۵

۱۰. اقامتگاه بوم گردی سن سون در نمین

اقامتگاه-بوم-گردی-سن-سون-در-نمین

اقامتگاه بوم گردی سن سون در استان اردبیل، شهرستان نمین، روستای یزن آباد واقع شده است که در بافتی کاملا قدیمی و سنتی بنا شده اسن و دارای حیاطی بزرگ می باشد.

این اقامتگاه دارای ۴ اتاق شش نفره با سرویس کف خواب هست. لازم به ذکر است که سرویس بهداشتی و حمام این اقامتگاه به صورت اشتراکی استفاده نمایید.

از جمله امکانات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای محلی و تور لیدر، اینترنت و وای فای رایگان، آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشپزی و سیستم گرمایشی بخاری گازی اشاره کرد.

همچنین شما می توانید با هماهنگی قبلی غذاهای محلی سفارش دهید تا براش شما آماده کنند.

ساعت تحویل اتاق ۱۴ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی سن سون در نمین

استان اردبیل، نمین ، روستای یزن آباد ، روستای یزن آباد

شماره تماس اقامتگاه بوم گردی سن سون در نمین

۰۹۳۷۱۵۲۴۲۱۰

۱۱.  اقامتگاه بوم گردی کزج‌ در خلخال

اقامتگاه-بوم-گردی-کزج‌-در-خلخال

اقامتگاه بوم گردی کزج اولین اقامتگاه بوم گردی در استان اردبیل در روستای کزج شهرستان خلخال واقع شده است. این اقامتگاه شامل ۱۱ واحد مسکونی است.

تمامی خانه های بومی دارای آشپزخانه می باشند اما اگر مسافری مایل به سفارش غذا باشد، تیم آشپزی روستا آماده ی پخت انواع غذاهای بومی و گیاهی بنا به درخواست مهمانان می باشند. لازم به ذکر است به دلیل پلکانی بودن روستا و شباهت بافت آن به روستای تاریخی و توریستی ماسوله، امکان ورود اتوبوس تا درب خانه های بومی وجود ندارد.

ساعت تحویل اتاق ۱۵ و ساعت تخلیه آن ۱۲ ظهر می باشد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی کزج‌ در خلخال

استان اردبیل، خلخال ، روستای کزج ، روستای کزج

۱۲ .اقامتگاه بوم گردی کوروش در خلخال

اقامتگاه-بوم-گردی-کوروش-در-خلخال

اقامتگاه بوم گردی کوروش در خلخال در روستای بکر و زیبای خمس واقع شده است. این بوم گردی دارای ۵ اتاق اقامتی می باشد که امکانات رفاهی کافی برای اقامت مسافران را دارد. در اتاق های این بوم گردی در تابستان تخت خواب وجود دارد و به در زمستان به دلیل برپایی کرسی دیگر تخت خواب برای استفاده وجود ندارد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی کوروش در خلخال

اردبیل، خلخال، روستای خمس

۱۳.  اقامتگاه بوم گردی بام در خلخال

اقامتگاه-بوم-گردی-بام-در-خلخال

اقامتگاه بومگردی بام خلخال در شهرستان خلخال در سال ۱۴۰۱ افتتاح شده است. این مجموعه در ۱ طبقه و ۱۰ واحد اقامتی با فضای دلنشین و آرام می‌باشد.

فاز اول مجتمع گردشگری بام خلخال شامل سوییت های اقامتی سنتی با امکانات کامل ، فضای سبز و مرکز ارائه سوغات آماده ارائه خدمات به مهمانان ارجمند است .

آدرس اقامتگاه بوم گردی بام در خلخال

اردبیل، خلخال

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی اقامتگاه های بوم گردی استان اردبیل بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شما هم می توانید تجربه خود را در مورد اقامتگاه های بوم گردی که تا به حال رفتید با ما به اشتراک بگذارید‌. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *