سفرهای خارجی

بهترین جاهای دیدنی کوش آداسی

Kusadasi-ATTRACTION

کوش ‌آداسی در سواحل غربی کشور ترکیه قرار دارد و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. کوش آداسی در زبان ترکی به معنی جزیره پرندگان است و انتخاب این نام برای این شهر به دلیل نزدیکی آن به جزیره‌ای به نام جزیره کبوتر است  که برای قرن‌ها میزبان کبوترها و انواع پرندگان بوده است.

برخلاف تصورات شما این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در این مقاله از سبدت قصد معرفی آن ها را داریم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱. جزیره‌ کبوتر کوش آداسی (Güvercinada)

جزیره‌-کبوتر-کوش-آداسی

جزیره کبوتر نامش را از پرنده‌های مهاجری که دسته جمعی به این جزیره می‌آیند وام گرفته و بیشتر شهرتش بخاطر اهمیت تاریخی‌اش است. جزیره کبوتر در دوره عثمانی پایگاه نظامی بوده، اما امروزه مرکز تفریحی اصلی شهر محسوب می‌شود.

این جزیره سمبل شهر کوش‌آداسی است که محیطی آرام و دارای بهترین رستوران ها و کافه ها است.

آدرس جزیره‌ کبوتر کوش آداسی

Hacıfeyzullah Mahallesi, 09400 Kuşadası/Aydın Province, Turkey

معرفی ۲۰ مورد از هتل‌های کوش آداسی

۲. اِفِسوس کوش آداسی   (Ephesus)

اِفِسوس-کوش-آداسی

افسوس از بناهای متروک و زیباترین جاهای دیدنی کوش‌ آداسی است که تنها ۱۵ دقیقه با کوش آداسی فاصله دارد.

البته این‌ ویرانه قدرتمند، شهری از بناهای تاریخی عظیم و جاده‌های سنگ مرمر است. یکی از کامل‌ترین و پایدارترین شهرهای رومی در منطقه مدیترانه که باید به آن سفر کرد و دوران طلایی امپراتوری روم و سرنوشتش را از نزدیک مشاهده کرد.

آدرس اِفِسوس کوش آداسی  

Selçuk, İzmir Province, Turkey

سرو بهترین غذاهاای لذیذ ترکی در رستوران های کوش آداسی

۳. میلتوس کوش آداسی (miletus)

میلتوس-کوش-آداسی

میلتوس یک شهر تاریخی است که تا قرن چهاردهم میلادی پابرجا بوده و سپس به جایی متروکه تبدیل شده است. گفتنی است که این شهر ۵۰۰ سال قبل از تولد مسیح جزء بزرگ ترین شهر یونانی در شرق بوده و پایگاهی اقتصادی مهمی برای تجارت با دنیا به شمار می رفت.

اگر به این شهر تاریخی بروید می توانید از خرابه‌های قصر بیزانتین و تپه‌های پشت آمفی تاتر بزرگش، منظره‌ای فوق‌العاده را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که در قدیم این شهر دارای حفاظ های محکم و ایمن بوده، اما این ویرانه‌هایی که درموردشان صحبت می‌کنیم، همه بازمانده‌های هجوم اسکندر بزرگ به این ناحیه است.

آدرس میلتوس کوش آداسی

۲۲km (14 miles) past Priene outside Kusadasi Turkey, Kusadasi

۴. مسجد عیسی بی کوش آداسی (The Isabey Mosque)

مسجد-عیسی-بی-کوش-آداسی

مسجد عیسی بی یکی از برجسته‌ترین آثار معماری کوش آداسی که در قرن ۱۴ساخته شده و ترکیبی از سبک اسلامی و همچنین معماری سبک آناتولی است. در ورودی مسجد، کتیبه ای از گفتار خداوند، قرار دارد. گنبدها توسط فیروزه تزئین شده اند که این سبک عثمانی را نشان می‌دهد و درهای تاج مانند آن نیز از سبک معماری سلجوقیان است که بعداً با عناصر تزئینی خاص معماری ترکیب شده است و زیبایی منحصر به فردی ایجاد کرده است.

آدرس مسجد عیسی بی کوش آداسی

İsa Bey, 2040. Sk. no:2, 35920 Selçuk/İzmir, Turkey

معرفی ۱۰ مورد از مراکز خرید کوش آداسی

۵. شبه جزیره دلیک کوش آداسی

(Dilek Peninsula National Park )

شبه-جزیره-دلیک-کوش-آداسی

یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی شبه جزیره دلیک است که زیباترین پارک کوش آداسی می باشد. پارک ملی دیلک در گوزلکاملی، فقط در ۲۳ کیلومتری جنوب، کوش‌آداسی ترکیه است. این پارک از مهمترین میراث های طبیعی ترکیه با مساحت ۲۷ هکتار است که بزرگراه کوش آداسی به آن مسیری کوتاه دارد.

در این پارک امکان اقامت در چادرها یا کاروانسراها وجود دارد. ویژگی بارز این منطقه که آن را به یکی از بهترین جاهای دیدنی کوش‌ آداسی تبدیل کرده، این است که تقریباً تمام گیاهان ترکیه می‌توانند در آنجا شکوفا شوند.

شبه جزیره دلیک مثل یک باغ وحش در فضای باز و بدون قفس است که در آن می‌توانید کارهای زیادی همچون ماهیگیری، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک، پیاده‌روی در طبیعت، عکاسی، پیاده‌روی در حیات وحش، تماشای پرندگان، شنا، لذت بردن مناظر و پاراگلایدر انجام دهید.

آدرس شبه جزیره دلیک کوش آداسی

Kuşadası/Aydın, Türkiye

۶. شهر تاریخی پرینه کوش آداسی (Perine) 

شهر-تاریخی-پرینه-کوش-آداسی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی شهر تاریخی پرینه است که قدمت آن به ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال قبل میلاد می‌رسد که در آن رونق اقتصادی زیاد بود و شهری تجاری محسوب می‌شد.

لازم به ذکر است که نیمی از این شهر با توجه به کرمایش جهانی به زیر آب فرو رفته است.

آدرس شهر تاریخی پرینه کوش آداسی

Güllü Bahçe, 09230 Söke/Aydın

۷. غار کاراجا کوش آداسی (Karaca Cave)

غار-کاراجا--کوش-آداسی

این غار در غرب شهر گزلکاملی در منطقه کوش‌آداسی واقع شده است و از یک جاده به طول ۲۰ متر به سمت جنوب رسیده است. غار کارادا در نتیجه فرسایش توسط یک رودخانه زیر زمینی شکل گرفته است، پایه آن شکل استخر دارد.

طول غار ۱۰۵ متر است و ستون ها و سنگ های این غار در طول ۳۰۰۰ سال شکل گرفته است که برخی از آن ها ۱۴۵ میلیون سال قدمت دارند.

جالب است بدانید که این غار هیچگونه آب جاری ندارد اما استخرهایی در آن وجود دارد که از چکه آب از روی سنگ ها پر می شوند.

لازم به ذکر است که دهانه غار چندان مشخص نیست، زیرا با درختان، گیاهان و گلها پوشیده شده است.

آدرس غار کاراجا  کوش آداسی  

Atatürk, Milli Park Cd., 09430 Güzelçamlı/Kuşadası/Aydın, Turkey

۸. پارک آبی آدالند کوش آداسی

(Adaland Aquapark)

پارک-آبی-آدالند-کوش-آداسی

آدالند کوش آداسی، یک پارک آبی است که در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد که بزرگ ترین پارک آبی در اروپا می باشد. این پارک در جنوب کوش آداسی، در حدود ۳ مایلی (۵ کیلومتری) جنوب بندر کروز و ۱۵ مایلی (۲۴ کیلومتری) افسوس قرار داد.

سرسره‌های آبی بسیار، استخر و سرسره‌هایی با موضوع برج‌های کرملین، استخر جکوزی، استخر موج، استخر فعالیت، استخر اقیانوسی، رودخانه تنبل، رودخانه قایق‌سواری با دویدن تا ۱ کیلومتر، برج‌های پرش، ترامپولین، انیمیشن‌های تمام روز و غذای مناسب و خوش طعم در بخش خود، پارک آبی آدالند کوش آداسی را متمایز می کند.

آدرس پارک آبی آدالند کوش آداسی

Çamlimanı Mevki, Kuştur Önü Yolu Cd. No:27, 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۹. دیدما کوش آداسی (didyma)

دیدما-کوش-آداسی

دیدما معبدی قدیمی است که از آن چیز زیادی باقی نمانده است. این مکان اواخر قرن پانزدهم میلادی به یک مکان باستانی برجسته تبدیل شده است.دیدما یا معبد مقدس آپولو، در ویرانه‌هایی قرار گرفته است که بر اثر زلزله به وجود آمده است.

این معبد حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد آغاز ولی ساخت آن به پایان نرسید.

آدرس دیدما کوش آداسی

Yenihisar Mh., 09270 Didim/Aydın, Türkiye

۱۰. پارک آبی آکوآ فانتاسی کوش آداسی Aqua Fantasy

پارک-آبی-آکوآ-فانتاسی-کوش-آداسی

آکوا فانتزی یکی از پارک‌های زیبا و پرطرفدار کوش آداسی می‌باشد که متعلق به هتل معروف آکوا فانتزی می‌باشد که با مرکز شهر فقط ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و در مسیر کوش آداسی به سلچوک واقع شده است.

پارک آبی آکوا فانتزی با انواع بازی‌ها و سرسره‌هایی که در خود جای داده است برای تمام سنین از اعضای خانواده مناسب است. در این پارک تعدادی استخر با عمق بسیار کم ویژه کودکان تعبیه شده است و البته سرسره‌های پیچیده و استخرهای هیجان‌آور نیز برای بزرگسالان وجود دارد.

این پارک آبی دارای ورزش‌های آبی نظیر واترپلو، والیبال ساحلی، والیبال آبی و… نیز می‌باشد که در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید و لذت ببرید. هر روز در این پارک مسابقه‌هایی همانند رقص، یدک کش و فوتبال ساحلی نیز برگزار می‌شوند که شرکت در آن برای تمامی گردشگران و بازدیدکنندگان آزاد است.

آدرس پارک آبی هیجان انگیز آکوآ فانتاسی کوش آداسی

Pamucak Beach Selçuk, Izmir, Selcuk 35340 Turkey

۱۱. روستای کیرازلی کوش‌آداسی (kirazli)

روستای-کیرازلی-کوش‌آداسی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی روستای کیرازلی است که در ۱۰ کیلومتری شرق کوش‌آداسی قرار دارد. این مکان از طریق کوچه پس کوچه هایی به خانه‌های سنتی روستایی سفید و آرامش‌بخش راه دارد، جایی که از آن زندگی روستای ترکیه به وجود آمده است.

این روستا با تاکستان های مختلفی احاطه شده است که فضایی زیبا و آرامی را مهیا کرده است. در این روستا چندین کافه و رستوران وجود دارد که می توانید غذاهایی خوشمزه در آن نوش جان کنید.

۱۲. بازار کوش آداسیGrand Bazaar

بازار-کوش-آداسی

بازار از بهترین مکان های گردش شبانه در کوش آداسی است. شبگردی در خیابان‌های روشن و خاموش بازار کوش آداسی چیزی است که بهتر است آن را از دست ندهید. مطمئناً  وجود اجناس متنوع و قیمت مناسب، روحیه بازارگردی را در شما ایجاد می‌کند.

در این مکان از لباس و فرش گرفته تا تزئینات و هر آنچه فکرش را بکنید یا نکنید به شما ارائه می‌شود.

آدرس بازار بزرگ کوش آداسی

Dağ, Şöförler Sk., 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۱۳. مجسمه دست صلح کوش آداسی(Hand of Peace Sculpture)

مجسمه-دست-صلح-کوش-آداسی

مجسمه دست صلح کوش آداسی از نمادهای این شهر به حساب میاد. این مجسمه در مرکز شهر کنار اسکله واقع شده است.

لازم به ذکر است که این مجسمه نمایانگر دستی است که در حال آزاد کردن تعداد کبوتر به رنگ های سفید و مشکی است.

آدرس مجسمه دست صلح کوش آداسی

Türkmen, Türkmen Evleri, 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۱۴. قلعه کوش آداسی (Kuşadası Castle)

قلعه-کوش-آداسی

قلعه کوش آداسی یکی از زیباترین جاذبه های این شهر است که بر روی جزیره کبوتر بنا شده است. این قلعه مستحکم به منظور حفاظت از تجارت ارزشمند امپراطوری عثمانی از راه اقیانوس در برابر حمله دزدان دریایی از جمله دزدان دریایی بارباروسا ساخته شده بود. همچین این قلعه از شهر در برابر حمله های دریایی محافظت می کرده است. دیدن این قلعه خالی از لطف نیست.

آدرس قلعه کوش آداسی

Türkmen, Türkmen Evleri, 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۱۵. سیلور سند بیچ کوش آداسی (Silver sands beach)

سیلور-سند-بیچ--کوش-آداسی

سیلور بیچ در منطقه اس اس کِی واقع شده است. در مقابل این ساحل یک کافه تریای خوب وجود دارد که در آن می توانید در طول روز غذاهای سبک و نوشیدنی و شب ها شام صرف کرد.

از امکانات موجود در این ساحل می توان به رختکن، کافه تریا، دوش، دستشویی، والیبال ساحلی، نیمکت های مخصوص حمام آفتاب و چتر، دارت و ورزش های آبی نظیر جت اسکی، بنانا و رینگو اشاره کرد.

آدرس سیلور سند بیچ کوش آداسی

Davutlar, 09430 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۱۶.  لیدیز بیچ کوش آداسی (Ladies Beach)

لیدیز-بیچ-کوش-آداسی

لیدیز بیچ یکی از محبوب ترین و زیباترین سواحل کوش اداسی است. از مرکز کوش اداسی تا ساحل پیاده  ١۵ دقیقه راه است.  لازم به ذکر است که قبلا این ساحل فقط مخصوص خانم ها بوده اما امروزه همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

این ساحل دارای مغازه ها، بارها، کافه ها، رستوران ها و هتل ها مانند اقامتگاه خود ساحل می باشد. از دیگر امکانات این ساحل می توان به  ورزش های آبی، دستشویی ها، رختکن ها، چترها و نیمکت های مخصوص حمام آفتابش اشاره کرد.

آدرس لیدیز بیچ کوش آداسی

Kadınlar Denizi, 09400 Kuşadası/Aydın, Türkiye

۱۷. جزیره ساموس کوش آداسی

جزیره-ساموس-کوش-آداسی

یکی دیگر از جزایر نزدیک به شهر کوش آداسی، جزیره یونانی ساموس است که تنها یک کیلومتر با ترکیه فاصله دارد. اگر به کوش آداسی سفر کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از کشتی‌هایی که هر روز بین جزیره و شهر در حرکت هستند خودتان را به آن برسانید. ساموس یک جزیره کوهستانی با طبیعتی بسیار زیبا است که یک مقصد عالی برای عاشقان طبیعت است.

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله، معرفی جاهای دیدنی کوش آداسی بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. تنوع جاهای دیدنی این شهر زیبا بسیار گسترده است ، آن‌قدر که ممکن است بعضی نقطه‌های مهم توریستی‌اش از چشم پنهان بماند و حتی تنها یک مقاله برای پرداختن به آن کم باشد. شما هم می توانید تجربه شخصی خود را در سفر به  کوش اداسی با ما به اشتراک بگذارید. از همراهی شما سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *