کالای دیجیتال

بهترین مارک دوربین فیلم برداری + ۸ مدل بهترین دوربین فیلم برداری

best-video-camera

دوربین فیلم برداری یکی از وسایل کاربردی است که می تواند قشنگ ترین لحظات ما را برای همیشه ثبت کند. شاید بگویید خرید این وسیله با وجود گوشی ها چیز بیهوده ای است ولی اگر به دنبال کار حرفه ای هستید مطمئن باشید که دوربین های گوشی جوابگوی شما نیست. در این مقاله از راهنمای خرید بهترین دوربین فیلمبرداری قصد داریم تا دوربین فیلمبرداری را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر می خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید تا انتها با ما همراه باشید.

اگر شما هم قصد خرید بهترین دوربین فیلمبرداری را دارید با سوالاتی مانند بهترین دوربین فیلمبرداری چیست؟ کدام دوربین فیلمبرداری خوبه ؟ پیش از خرید بهترین دوربین فیلمبرداری به چه مواردی  باید توجه کنیم ؟ مواجه می شوید.

ما در این مقاله تمام تلاشمان را می کنیم تا راهنمای خرید بهترین دوربین فیلمبرداری را  به همراه لیستی از بهترین دوربین های فیلمبرداری به شما پیشنهاد بدهیم.

اگر می خواهید خریدی با قیمت مناسب داشته باشید، یا تمایل دارید بهترین دوربین فیلمبرداری با کیفیت را سال ها از آن استفاده کنید. هم اکنون این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سبدت همراه باشید. در ضمن روی تعدادی از محصولات پیشنهادی به صورت محدود، تخفیف هم خورده که با خرید به موقع آن می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تعریف دوربین فیلم برداری

دوربین فیلمبرداری نوعی دوربین ثبت تصویر می باشد که به سرعت تعداد زیادی از تصاویر را بر روی فیلم یا سنسور تصویر ثبت می‌کند .دوربین‌های فیلمبرداری در قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند. معمولا مدل‌های ارزان برای مصارف خانگی و مدل‌های رده‌بالا و گرانقیمت برای مصارف حرفه‌ای مناسب هستند.

اجزاء اصلی دوربین فیلم برداری

اجزای اصلی دوربین فیلم برداری عبارتند از:
۱. منبع انرژی دوربین فیلم برداریدوربین بدون منبع انرژی کار نمی کند. همه دوربین های امروزی با برق کار می کنند. البته ناگفته نماند که دوربین های اولیه کوکی بودند، به این معنی که قبل از فیلم برداری، ضامن کوک را چندین بار گردش می دادند تا انرژی لازم در فنر دوربین ذخیره شود و دوربین در موقع لزوم از آن استفاده کند.
در دوربین های کوچک معمولا از باطری های خشک استفاده می کنند اما در قطع های بزرگ تر فیلم که انرژی بیشتری برای حرکت فیلم، مورد نیاز است، باطری هایی که با اسید کار می کنند، مقرون به صرفه تر هستند.
لازم به  امروزه دیگر از باطری های شارژی استفاده می شود که استفاده از آنها آسانتر و بهتر است.
در دوربین هایی که با باطری کار می کنند معمولا لامپ کوچکی هست، که فیلم بردار را از اوضاع باطری آگاه می کند.
۲. کلید سرعت دوربین فیلمبرداری
با استفاده از کلید سرعت، شما می توانید تنظیم کنید که با چه سرعتی می خواهید فیلم برداری کنید. لازم به ذکر است که برخی از دوربین ها تک سرعته می باشند و دیگر نیاز به تنظیم سرعت ندارد اما در دوربین های چند سرعته باید پیش از شروع کار فیلم برداری، سرعت را تنظیم کنید.

 • اگر بخواهید فیلم صامت بگیرید باید سرعت را روی ۱۸ قاب (فریم) در ثانیه تنظیم کنید، به این معنی که در هر ثانیه، با فواصل زمانی ثابت تنها بر روی ۱۸ قاب تصویر ضبط شود.
 • اگر فیلم ناطق باشد معمولا با سرعت ۲۴ قاب در ثانیه فیلم را ضبط می کنند. به این ترتیب اگر فیلم گرفته شده را با سرعتی برابر سرعتی که آن را ضبط کرده اند به نمایش در آورند، حرکت ها طبیعی به نظر می رسند.

اگر بخواهید حرکت ها سریع تر از حد معمول باشند یا همان فست موشن باید سرعت را بر روی سرعتی کمتر مثلا ۹ قاب در ثانیه تنظیم کنید، و لی در هنگام نمایش با سرعتی بیشتر، معمولا سرعت معمول به نمایش در می آورند.

و در آخر اگر بخواهید حرکت ها کندتر از حد معمول باشند، یعنی اسلو موشن، سرعت را بر روی سرعتی بیشتر از آنچه گفته شد، مثلا ۳۶ قاب در ثانیه، تنظیم کنید، ولی در هنگام نمایش با سرعتی کمتر، معمولا سرعت معمول به نمایش در می آورند.
۳. ویزور چشمی دوربین فیلم برداری
ویزور، دریچه ای است که فیلم بردار می تواند، سوژه را از داخل آن ببیند. برخی از دوربین ها مجهز به ویزور چشمی متغییر هستند خرید این دوربین برای شما بهتر خواهد بود زیرا قدرت دید اشخاص مختلف با هم فرق می کند.
۴. فیلتر دوربین فیلمبرداری
فیلتر، وسیله ای است که از آن برای خوش رنگ تر شدن فیلم و نیز تنظیم میزان روشنی و تاریکی در بخش های مختلف صحنه استفاده می کنند.
فیلتر ها انواع مختلف و موارد استفاده گوناگون دارند که این به عهده فیلم بردار است که با توجه به نور و رنگ های به کار رفته در صحنه و… چه نوع فیلتری استفاده کند و در چه حالتی قرار گیرد.
۵. شاتر دوربین فیلمبرداری

شاتر، مسدود کننده ای است که در مواقع لازم اجازه می دهد مقداری از نور سوژه به فیلم برخورد نماید.
پیش از فیلم برداری، باید اندازه شاتر و در بعضی دوربین ها درجه شاتر را با توجه به سرعتی که سوژه دارد تنظیم کرد.

سرعت های سوژه

 • سرعت سوژه معمولی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری
 • سرعت زیاد مانند حرکت اتومبیل
 • سرعت خیلی زیاد مانند حرکت قطار و هواپیما.

هر چه سرعت بیشتر می شود اگر شاتر با اندازه و عدد تنظیم می شود آن را بیشتر و اگر با درجه تنظیم می شود، درجه را کمتر می کنند.

 1. فیلم خام دوربین فیلم برداری
  فیلم های خاممورد استفاده با توجه به قطع دوربین (مثلا ۸، ۳۵ و… میلیمتری)، از نظر ظهور و چاپ (مثلا نگاتیو، پوزتیو و ریورسال) و… فرق دارند و فیلم بردار باید فیلم خام درست و مناسب را به درستی در دوربین قرار دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که به فیلم نور نخورد زیرا برخورد نور با فیلم موجب از بین رفتن فیلم خام می شود.
۷. کونتور دوربین فیلمبرداری
کنتور، مقدار مصرف شده از فیلم خام و در بعضی دوربین ها مقدار باقیمانده از فیلم خام را نشان می دهد و به این ترتیب فیلم بردار را از ادامه کار، آگاه می کند.
البته در دوربین ها علامت یا چراغی نیز وجود دارد که فیلم بردار را از اتمام فیلم خام آگاه می کند.
۸. عدسی (لنز) دوربین فیلمبرداری
عدسی ها در اندازه ها و شکل های مختلف ساخته می شوند و کارشان تمرکز اشعه های نورانی بر امولسیون فیلم است.
هر لنز دو فاکتور مشخص و مهم همچون فاصله کانونی و دیافراگم دارد.
فیلم بردار باید با استفاده از یک عدسی مناسب، صحنه را به گونه ای فیلم برداری کند که اجزای اصلی و بخش های مهم و مورد نظر کارگردان دارای وضوح خوبی باشند و اصطلاحا حالت فوکوس داشته باشند.
۹. نورسنج دوربین فیلمبرداری
نورسنج، وسیله ای الکترونیکی است که شدت و میزان نور در صحنه را اندازه می گیرد.
۱۰. دیافراگم دوربین فیلمبرداری

دیافراگم، که به خاطر شباهت با شبکیه چشم، به آن شبکیه هم گفته می شود، میزان نور عبوری از عدسی و نوری که به فیلم می رسد را کنترل می کند.
دیافراگم مانند دریچه ای است، قابل کنترل، که معمولا از تکه های نازک فلزی، که روی همدیگر را می پوشانند، تشکیل می شود.

نکات های مهم قبل از خرید دوربین فیلم برداری

 1. قابلیت زوم

یکی از مهمترین دلایل و نکات خرید دوربین فیلمبرداری لنز است. دوربین‌های فیلمبرداری در مقایسه با دوربین‌های DSLR یا دوربین‌های بدون آینه دارای سنسورهای تصویری بسیار کوچکتری هستند. حتی در برخی از مدل‌های دوربین فیلم برداری این سنسورها از سنسورهایی که در گوشی‌های هوشمند هستند نیز کوچکترند. از این رو نمی‌توانید از آن‌ها انتظار داشته باشید نور محیط را به بهترین شکل جذب کنند. ولی در عوض دوربین فیلمبرداری می‌تواند زوم بسیار بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشد.

 1. زمان ضبط

در برخی از کشورها اگر زمان ضبط یک دوربین از ۳۰ دقیقه فراتر رود به عنوان یک دوربین ویدیویی دسته‌بندی می‌شود و در نتیجه تولیدکننده برای واردات آن باید تعرفه بیشتری بپردازد. از این رو بسیاری از تولیدکنندگان دوربین به استثنا پاناسونیک، برای آنکه مجبور به پرداخت تعرفه‌های اضافی نشوند، مدت زمان ضبط ویدیو دوربین خود را به ۲۹ دقیقه و ۵۹ ثانیه محدود می‌کنند.

اما دوربین‌های فیلمبرداری شامل چنین محدودیتی نمی‌شوند. پس می شود گفت که این دوربین ها  برای کسانی که می خواهد از یک رویداد همچون مراسم عروسی، اجراهای زنده، مسابقات ورزشی و … فیلمبرداری کنند، گزینه ی مناسبی است زیرا این دوربین ها بی وقفه قادر است بیش از ۳۰ دقیقه فیلمبرداری کند.

 1. باتری قابل تعویض

شما با خرید یک دوربین فیلم برداری هر موقع که بخواهید بتوانید باتری آن را عوض کنید تا مدت زمان بیشتری بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. معمولا دوربین‌هایی که طراحی قسمت پشتی آن‌ها باز است، چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

حتی هنگام استفاده از آن می توانید باتری را به پریز برق متصل کنید و همزمان که مشغول فیلمبرداری هستید، باتری را شارژ کنید.

 1. صدا

ورودی میکروفون در تمامی دوربین‌ها وجود دارد، ولی اگر ضبط صدا به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا برایتان مهم است، می‌توانید از دوربین‌های فیلمبرداری رده‌بالا استفاده کنید که ویژگی‌های پیشرفته‌ای برای این کار ارائه می‌کنند.

 1. لنز دوربین

در بحث لنز، اندازه دیافراگم با یک تفاوت جزئی مثل بقیه دوربین‌ها نشان داده می‌شود؛ مثلا f/1.8 یا f/3.5. در اینجا حرف f اندازه فاصله کانونی لنز است.

برخی فکر می کنند که  دیافراگم ۳.۵ از ۱.۸ بزرگتر است، در حالی که در حقیقت برعکس این حرف صحیح است. پس به خاطر داشته باشید که این عدد هرچقدر کوچکتر باشد، بهتر است.

 1. اگر به دنبال دوربینی هستید که در محیط‌های کم‌نور عملکرد خوبی داشته باشد، باید بیشتر از همه به سایز سنسور و دیافراگم توجه کنید. مدل‌های رده‌بالا عموما سنسورهای بزرگی دارند؛ به همین دلیل حساسیت بیشتری نسبت به نور داشته و در نتیجه تصاویر را با کیفیت بالاتری ضبط می‌کنند.
 2. اگر به فیلم برداری و یا مستند سازی از حیات وحش یا طبیعت علاقه دارید، علاوه بر یک دوربین حرفه‌ای، لازم است به دنبال لنزهای زوم با فاصله کانونی تله فوتو باشید که کیفیت بسیار خوبی هم داشته باشند.

البته اگر خیلی تحرک دارید و یا ماجراجو هستید، دوربین‌های اکشن انتخاب عاقلانه‌تر و بهتری برای شما خواهند بود.

قیمت دوربین فیلم برداری موجود در بازار ایران

یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام خرید توجه مشتری را به خود جلب می‌کند قیمت آن است که به نوع و برند سازنده بستگی دارد. در ادامه یک نمونه از ارزان ترین و گران ترین دوربین فیلم برداری  را برای شما معرفی کرده ایم .

ارزان ترین دوربین فیلمبرداری موجود در بازار ایران

ارزان ترین دوربین فیلمبرداری موجود دوربین فیلم برداری ورزشی مدل A9 با قیمت حدود ۲۸۲.۰۰۰ تومان می باشد.

دوربین A9 یکی از جدیدترین انواع دوربین ورزشی است که از تکنولوژی دید در شب برخوردار است. این دوربین می تواند به انواع گوشی اندرویدی، آیفون و Ipad از طریق شبکه Wifi تا فاصله ۱۰ متری متصل شود. این دوربین از یک باتری لیتیوم پلیمر با ظرفیت بالا بهره می‌برد که توانایی فیلم‌برداری تا ۹۰ دقیقه بعد از شارژ را امکان‌پذیر می‌کند.

قبل از اتصال گوشی موبایل به دوربین A9 ابتدا باید با استفاده از یک نرم افزار بارکد خوان اندرویدی یا IOS اپل از بارکد دوبعدی روی کاتالوگ یا جعبه دوربین عکس بگیرید تا نرم افزار مخصوص A9 دانلود شود. پس از دانلود نرم افزار اندرویدی یا اپل دوربین A9 وای فای و نصب آن روی موبایل خود، با گوشی موبایل از طریق wifi به دوربین A9 متصل شده و از طریق نرم افزار انتقال تصویر روی موبایل، دوربین را روی شبکه LAN پیدا کنید و به آن متصل شده و تصویرش را ببینید و تنظیمات آن را تغییر دهید.

دوربین فیلم برداری ورزشی مدل A9

دوربین فیلم برداری ورزشی مدل A9

۲۹۹,۰۰۰ ۲۷۹,۰۰۰ تومان
 • دقت صفحه نمایش: ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پیکسل - Full HD
 • نوع صفحه‌نمایش: براق
 • نوع حسگر: CCD
 • میکروفون: خارجی
 • محدوده دقت حسگر: ۲ تا ۴ مگاپیکسل
 • رزولوشن فیلم: HD
 • محدوده زوم: تا ۱۰ برابر بزرگنمایی
 • رزولوشن عکس: ۲ مگاپیکسل
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

گران‌ترین دوربین فیلم برداری موجود در بازار ایران

گران‌ترین دوربین فیلم برداری موجود دوربین فیلم برداری سونی مدل fdr-ax700 با قیمت ۶۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

وزن این دوربین ۹۳۵ گرم می باشد. فرمت فیلم AVCHD XAVC S است .

دوربین فیلم برداری سونی مدل fdr-ax700

دوربین فیلم برداری سونی مدل fdr-ax700

۶۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • نوع حسگر: CMOS
 • میکروفون: ورودی میکروفون
 • محدوده دقت حسگر: ۶ تا ۱۲ مگاپیکسل
 • رزولوشن فیلم: ۴K
 • محدوده زوم: ۱۰ تا ۱۵ برابر بزرگنمایی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین مارک دوربین فیلم برداری

دوربین فیلم برداری  در انواع و برندهای متفاوتی تولید و در بازار توزیع می شوند. این برندها شامل سونی، اینستا، اکن، فیمی، دی جی آی، زاهولو و زوم می باشند.

بهترین دوربین فیلم برداری اینستا

این دوربین فیلم برداری رزولوشن برابر ۵ k دارد و ۱۰ تا ۱۵ برابر بزرگنمایی قابلیت زوم دارد.

دوربین فیلم برداری اینستا 360 مدل ONE RS به همراه لوازم جانبی

دوربین فیلم برداری اینستا ۳۶۰ مدل ONE RS به همراه لوازم جانبی

۲۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
 • میکروفون: داخلی
 • محدوده دقت حسگر: ۱ تا ۲ مگاپیکسل
 • رزولوشن فیلم: ۵K
 • محدوده زوم: ۱۰ تا ۱۵ برابر بزرگنمایی
 • رزولوشن عکس: ۴۸ مگاپیکسل
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین دوربین فیلم برداری ورزشی اکن

دوربین فیلم‌برداری ورزشی اکن مدل H9R 4K نمونه‌ای از همین مورد است که شما می‌توانید از سریع‌ترین حرکات ورزشی خود فیلم‌برداری کنید. این محصول رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل را در اختیار شما می‌گذارد تا ویدیوهایی بسیار با کیفیت تهیه کنید.

دوربین فیلم برداری ورزشی اکن مدل H9R 4K

دوربین فیلم برداری ورزشی اکن مدل H9R 4K

۲,۹۹۰,۰۰۰ تومان
 • دقت صفحه نمایش: HD+|1600x900
 • نوع صفحه‌نمایش: مات
 • میکروفون: داخلی
 • محدوده دقت حسگر: ۱۲ مگاپیکسل و بیشتر
 • رزولوشن فیلم: ۴K
 • محدوده زوم: تا ۱۰ برابر بزرگنمایی
 • رزولوشن عکس: ۲۰ مگاپیکسل
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین دوربین فیلم برداری دی جی آی

رزولوشن فیلم این دوربین ۴k  می باشد. این دوربین مجهز به گیمبال ۳ محوره است. ا زاقلام همراه این دوربین می توان به میکروفون بی سیم پایه Do-it-all-Handle جوی استیک کنترل گیمبال کانکتور Type C کانکتور Lightning سه پایه لنز واید اشاره کرد.

دوربین فیلم برداری دی جی آی مدل Pocket 2 Combo sun0427

دوربین فیلم برداری دی جی آی مدل Pocket 2 Combo sun0427

۱۶,۹۰۰,۰۰۰ ۱۶,۰۵۵,۰۰۰ تومان
 • نوع حسگر: CCD
 • میکروفون: ورودی میکروفون
 • محدوده دقت حسگر: ۱۲ مگاپیکسل و بیشتر
 • رزولوشن فیلم: ۴K
 • محدوده زوم: تا ۱۰ برابر بزرگنمایی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین دوربین فیلم برداری زاهولو

دوربین فیلمبرداری حرفه ای و آپگرید شده Zohulu 4K با وای فای و Ultra HD 48 مگاپیکسلی، دوربین یوتیوب ۳.۰ اینچی با زوم دیجیتال ۱۸ برابر ، با میکروفون، شارژر ۲ در ۱، ۲ باتری (کارت SD گنجانده نشده است) یکی از بروزترین و باکیفیت ترین دورین های فیلمبرداری روز دنیا با سنسور ۱۳.۰ مگاپیکسلی Sony CMOS می باشد.

میکروفون خارجی ارائه شده (جک ۳.۵ میلی متری ۳ قطبی) با عملکرد کاهش نویز دوگانه، آن را به بهترین دوربین فیلمبرداری برای عروسی، مصاحبه و سایر پروژه های پر صدا تبدیل می کند و می تواند صدای بدون افت را در داخل ضبط کند. این دوربین فیلمبرداری سبک وزن است و حمل آن آسان است، که باعث می شود از آن در بسیاری از مناسبت ها مانند عروسی، سفر، کنفرانس، مهمانی خانوادگی، جشن تولد، سخنرانی ها، دوره ها، تولید فیلم استفاده شود. این یک هدیه ایده آل برای همه برای عکس گرفتن و ضبط فیلم است.

دوربین فیلم برداری زاهولو مدل 4K WiFi 48MP Vlogging 3.0 IPS Screen 18X Digital

دوربین فیلم برداری زاهولو مدل ۴K WiFi 48MP Vlogging 3.0 IPS Screen 18X Digital

 • دقت صفحه نمایش: UHD/4K(DCI Standard)|4095x2160
 • نوع حسگر: CMOS
 • میکروفون: خارجی
 • محدوده دقت حسگر: ۵۰ مگاپیکسل و بیشتر
 • رزولوشن فیلم: ۴K
 • محدوده زوم: ۲۰ تا ۳۰ برابر بزرگنمایی
 • رزولوشن عکس: ۶۴ مگاپیکسل
 • ویژگی بیشتر
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین دوربین فیلم برداری زوم

دوربین هندی کم رکوردر ZOOM Q8 یک دوربین کوچک است که کاربرد اول آن ضبط صدای مطلوب در محیط که ساخت و طراحی کمپانی مشهور ژاپنی ZOOM است . این دوربین تصویربرداری با حداکثر کیفیت فول اچ دی و به طور دقیق تر در ابعاد ۲۳۰۴*۱۲۹۶ قادر به تصویربرداری است .زاویه دید لنز این دوربین تقریبا ۱۶۰ درجه است که برای تصویربرداری واید کاملا پاسخگوست و دیافراگم لنز ۲ است که برای تصویربرداری برای محیط های با نور کمتر نیز سازگار است .

در بررسی صدا ، این دوربین قادر است تا ۲۴ بیت / ۹۶ کیلوهرتز صوتی ثبت کند. این دوربین می تواند می تواند تصاویر فول اچ دی با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط کند. این دوربین زوم تصاویر خود را بر روی کارت حافظه SD ذخیره می‌کند که می توانید از انواع آن ( SD / SDHC / SDXC ) استفاده نمایید. بیشترین حجم قابل استفاده در این کارت خوان ۱۲۸ گیگابایت است.

دوربین فیلم برداری زوم مدل Q8

دوربین فیلم برداری زوم مدل Q8

۱۰,۷۳۰,۰۰۰ تومان
 • نوع حسگر: CMOS
 • میکروفون: ورودی میکروفون
 • محدوده دقت حسگر: ۲ تا ۴ مگاپیکسل
 • رزولوشن فیلم: Full HD
 • محدوده زوم: تا ۱۰ برابر بزرگنمایی
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

بهترین دوربین فیلم برداری فیمی

Fimi palm 2 با قابلیت عکاسی ۱۲ مگاپیکسلی و فیلمبرداری ۴k طراحی شده است. این دوربین دارای لرزشگیر سه محوره است که برای فیلمبرداری حرکتی مناسب به نظر می رسد. زاویه دید لنز دوربین fimi palm 2 معادل ۱۲۸ درجه است که برای فیلمبرداری سلفی و یا فیلمبرداری ورزشی بسیار مطلوب است. این محصول قابلیت فیلمبرداری ۴k با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه را دارا می باشد. همچنین اگر به فکر تهیه تصاویر slowmotion یا صحنه آهسته نیز هستید می‌توانید با کیفیت ۲k و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه فیلمبرداری کنید.

دوربین فیلم برداری فیمی مدل PALM2

دوربین فیلم برداری فیمی مدل PALM2

 • میکروفون: داخلی
 • محدوده دقت حسگر: ۱۲ مگاپیکسل و بیشتر
 • رزولوشن فیلم: ۴K
 • محدوده زوم: ۲ تا ۵ برابر بزرگنمایی
 • رزولوشن عکس: ۱۲ مگاپیکسل
همین الان از فروشنده برتر بخر
جزئیات بیشتر

سخن پایانی

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی و بررسی دوربین فیلم برداری  بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.از اینکه تا انتها با سبدت همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *