رستوران‌گردی

آشنایی با رستوران‌های اصفهان

ISFAHAN-RESTAURANTS

اصفهان با جاذبه‌های گردشگری که دارد سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. از طرفی این شهر دارای غذا‌های معروفی همچون بریونی و … می‌باشد که ما برخی از آن‌ها را در مقاله بهترین راهنمای سفر به اصفهان با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. خیلی از گردشگران تمایل دارند که غذا‌های معروف هر شهری را تست کنند. از این رو در این مقاله قصد داریم تا برخی از رستوران‌های اصفهان را برای شما به اشتراک بگذاریم.

۱. رستوران نقش جهان اصفهان

رستوران-نقش-جهان-اصفهان

نقش جهان یکی از رستوران‌های اصفهان است که حوالی میدان نقش جهان قرار دارد. این سفره‌خانه سنتی ترکیبی از معماری سنتی و مدرن دارد. این رستوران دارای دو فضای مسقف و باز است که برای نشستن می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

در این رستوران انواع غذا‌های ایرانی، بین‌المللی و دریایی برای مشتریان سرو می‌شود. در کنار این غذا‌ها، می‌توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را نیز سرو کنید.

آدرس رستوران نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان، جنب مسجد شیخ لطف‌الله، سرای هنرمندان اسپادانا

شماره تماس رستوران نقش جهان اصفهان

۰۳۱۳۲۲۰۳۳۴۵

ساعات کاری رستوران نقش جهان اصفهان

۱۲ الی ۱۵:۳۰ – ۱۹:۳۰ الی ۲۲:۳۰

۲. رستوران شب نشین اصفهان

رستوران-شب-نشین-اصفهان

رستوران شب‌نشین اصفهان در باغی سرسبز در بلوار آتشگاه قرار دارد. این رستوران با گنجایش ۶۰۰ نفر، فضای بسیار مناسبی برای برگزاری مراسم و جشن‌ها دارد. در محوطه بیرونی این رستوران آلاچیق‌هایی به سبک قصر‌های چینی طراحی شده است که جلوه‌ی زیادی به باغ بخشیده است.

در این رستوران انواع غذا‌های ایرانی، دریایی و بومی با کیفیت مطلوب برای مشتریان سرو می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جذابی که در رستوران شب نشین وجود دارد، این است که مهمانان می‌توانند یادداشتی از خود به یادگار بگذارند.

آدرس رستوران شب نشین اصفهان

اصفهان، بلوار آتشگاه، بعد از کوه آتشگاه، باغ رستوران شب نشین.

شماره تماس رستوران شب نشین اصفهان

۰۳۱۳۳۳۹۳۶۳۳

ساعات کاری رستوران شب نشین اصفهان

۱۱ الی ۰۰

۳. رستوران ترنج اصفهان

رستوران-ترنج-اصفهان

یکی دیگر از رستوران‌های اصفهان، رستوران ترنج نام دارد که در خانه هوانس قرار دارد و قدمتش به دوران قاجار باز می‌گردد. جالب است بدانید که مالک اولیه این خانه، ماردیروس داویدیان از اهالی جلفا اصفهان و در اصل رئیس قزاقخانه دولت ایران در عهد ناصری است.

این خانه علاوه بر رستوران ترنج دارای شربت‌خانه، کافی‌شاپ عکاس‌خانه است. در این رستوران انواع غذا‌های سنتی، غذا‌های دریایی، غذا‌های فرنگی و انواع اقسام پیش غذا و نوشیدنی برای مشتریان سرو می‌شود.

آدرس رستوران ترنج اصفهان

اصفهان، خیابان خاقانی، کوچه هوانس شیرازی، کوچه رامین، خانه هوانس (خانه ترنج)

شماره تماس رستوران ترنج اصفهان

۰۳۱۳۶۲۹۳۷۸۸

ساعات کاری رستوران ترنج اصفهان

۱۲:۳۰ الی ۱۵:۳۰ – ۸ الی ۲۳

۴. رستوران شهرزاد اصفهان

رستوران-شهرزاد-اصفهان

یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های اصفهان، رستوران شهرزاد است که در چهارباغ عباسی واقع شده است. این رستوران با کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای و آیینه‌کاری‌های سنتی تزئین شده است و نمای بسیار زیبایی دارد.

این رستوران انواع غذا‌های سنتی و فرنگی را برای مشتریان سرو می‌کند. از امکانات این رستوران می‌توان به ارائه غذا برای خارج از رستوران، امکان سفارش تلفنی، امکان سفارش غذا برای مراسم و مهمانی‌های خارج از رستوران در مقیاس بزرگ و موسیقی زنده اشاره کرد.

آدرس رستوران شهرزاد اصفهان

اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد.

شماره تماس رستوران شهرزاد اصفهان

۰۳۱۳۲۲۰۴۴۹۰

ساعات کاری رستوران شهرزاد اصفهان

۱۱:۳۰ الی۲۲:۳۰ – پنجشنبه‌ها ۱۱:۳۰ الی ۲۳

۵. رستوران خوان گستر اصفهان

رستوران-خوان-گستر-اصفهان

رستوران خوان گستر یکی دیگر از رستوران‌های اصفهان است که در محله ارمنی‌ها قرار دارد. این رستوران دو شعبه دارد. دکوراسیون این رستوران تلفیقی از سنتی و مدرن است.

در این رستوران انواع غذا‌های سنتی و بین‌المللی برای مشتریان سرو می‌شود. اگر به این رستوران رفتید حتماً چلو کباب کوبیده آن به همراه سالاد شیرازی را امتحان کنید.

آدرس شعبه اصلی رستوران خوان گستر اصفهان

اصفهان بزرگراه شهید دستجردی، سیتی سنتر، طبقه سوم

شماره تماس شعبه اصلی رستوران خوان گستر اصفهان

۰۳۱۳۶۵۵۰۰۲۵

آدرس شعبه دوم رستوران خوان گستر اصفهان

اصفهان، خیابان کلیسای وانک، جنب کلیسای وانک

شماره تماس شعبه دوم رستوران خوان گستر اصفهان

۰۳۱۳۶۲۷۸۹۸۹

ساعات کاری شعبه یک و دو رستوران خوان گستر اصفهان

۱۲ الی ۱۵:۳۰ – ۱۹:۳۰ الی ۲۰:۳۰

۶. رستوران آرک آ اصفهان

رستوران-آرک-آ-اصفهان

یکی دیگر از لاکچری‌ترین رستوران‌های اصفهان، رستوران آرک آ است که در خیابان جلفا و در حوالی کلیسای وانک قرارداد. این رستوران دارای فضایی دلباز، حیاطی دوست داشتنی است.

در این رستوران انواع استیک‌ها، انواع پاستا، سالاد و انواع ساندویچ‌ها در این رستوران سرو می‌شود. همچنین این رستوران قهوه‌های دمی و اسپرسوی خوشمزه و معروفی دارد. لازم به ذکر است که منوی این رستوران گران قیمت است.

آدرس رستوران آرک آ اصفهان

اصفهان، خیابان جلفا، کوچه کلیسای وانک، رستوران آرک

شماره تماس رستوران آرک آ اصفهان

۰۳۱۳۳۰۳۰۳۸۵

ساعات کاری رستوران آرک آ اصفهان

۱۰ الی ۱۵:۳۰ – ۱۶ الی ۲۳:۳۰

۷. رستوران بریانی اعظم اصفهان

رستوران-بریانی-اعظم-اصفهان

یکی از قدیمی‌ترین و با اصالت‌ترین بریانی‌های اصفهان، بریانی اعظم اصفهان است که چهار شعبه در سطح اصفهان دارد. شما می‌توانید خوشمزه‌ترین بریانی اصفهان را در این رستوران پیدا و نوش جان کنید.

این رستوران، این غذا را از تازه‌ترین مواد اولیه‌ای مانند گوشت چرخ‌کرده بره به همراه دستورغذایی کاملاً سری تهیه می‌کند. در این رستوران بریان اصفهان همراه با نان سنگک تازه، دوغ و انواع مخلفات سرو می‌شود. لازم به ذکر است که شعبه دروازه دولت آن تنها به صورت بیرون‌بر این غذا را سرو می‌کند.

آدرس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۱

اصفهان، دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین

شماره تماس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۱

۰۳۱۳۲۲۰۲۰۷۰

آدرس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۲

اصفهان، خیابان مسجد سید، جنب اداره پست

شماره تماس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۲

۰۳۱۳۳۳۸۳۰۷۰

آدرس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۳

اصفهان، خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین

شماره تماس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۳

۰۳۱۳۲۱۲۵۷۳۰

آدرس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۴

اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین

شماره تماس رستوران بریانی اعظم اصفهان شعبه ۴

۰۳۱۳۶۲۸۰۹۳۹

ساعات کاری شعبات رستوران بریانی اعظم اصفهان

۱۱:۳۰ الی ۱۶

۸. رستوران قصر منشی اصفهان

رستوران-قصر-منشی-اصفهان

یکی از تاریخی‌ترین رستوران‌های اصفهان، رستوران قصر منشی است که قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد. این رستوران در اصل یک خانه تاریخی بوده که بعد‌ها مورد بازسازی قرار گرفته است.

فضای این رستوران سنتی است و دارای دو فضای مسقف و باز است که شما می‌توانید هر کدام را برای نشستن انتخاب کنید. در این رستوران انواع غذا‌های ایران برای مشتریان سرو می‌شود.

آدرس رستوران قصر منشی اصفهان

اصفهان، خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، هتل قصر منشی

شماره تماس رستوران قصر منشی اصفهان

۰۳۱۳۱۳۱۷۰۴۴

۹. رستوران باستانی اصفهان

رستوران-باستانی-اصفهان

رستوران باستانی در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع شده است. این رستوران فضایی سنتی دارد و با آیینه‌کا‌ری‌ها و کاشی‌کاری‌های خاص تزئین شده است. این رستوران دارای دو فضای مجزا از هم است که یکی مسقف و دیگری در کنار حوض فیروزه‌ای است. در این رستوران انواع غذا‌های سنتی سرو می‌شود.

از بهترین غذا‌های این رستوران می‌توان به کباب‌ها، بریانی اصفهان، دلمه، کوفته، میرزاقاسمی، فسنجان و … اشاره کرد. غذا‌های سنتی این رستوران با دوغ محلی و نان سنگک سرو می‌شود.

آدرس رستوران باستانی اصفهان

اصفهان، اصفهان، میدان نقش جهان، جنب مسجد امام، پلاک ۱۵

شماره تماس رستوران باستانی اصفهان

۰۹۱۳۱۰۸۴۱۰۴

ساعات کاری رستوران باستانی اصفهان

۱۱ الی ۲۲

۱۰. رستوران ملک سلطان جارچی باشی اصفهان

رستوران-ملک-سلطان-جارچی-باشی-اصفهان

رستوران ملک سلطان جارچی باشی که در خیابان حکیم اصفهان قرار دارد. این رستوران در اصل یک حمام قدیمی مربوط به دوران صفویه و دارای قدمت ۴۵۰ سال است. این رستوران دارای تزئیناتی همچون کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای، آیینه‌کاری و حوض‌های سوفالی است.

این رستوران انواع غذا‌های سنتی را برای مشتریانش سرو می‌کند. اگر به این رستوران رفتید، حتماً بریانی و کباب بره آن را امتحان کنید. لازم به ذکر است که در روز‌های شنبه، چهارشنبه، سه‌شنبه و جمعه هر هفته، موسیقی زنده نیز در این رستوران به پا است. این رستوران ظرفیت پذیرایی از ۲۵۰ مهمان به صورت همزمان را دارد.

آدرس رستوران ملک سلطان جارچی باشی اصفهان

اصفهان، خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم (کوچه باغ قلندر‌ها)، مجموعه تاریخی اقامتی ملک سلطان جارچی باشی

شماره تماس رستوران ملک سلطان جارچی باشی اصفهان

۰۳۱۳۲۲۰۷۴۱۸

ساعات کاری رستوران ملک سلطان جارچی باشی اصفهان

۱۲ الی ۱۶ – ۱۹:۳۰الی ۲۳

۱۱ سرای حاج میرزا اصفهان

سرای-حاج-میرزا-اصفهان

سرای حاج میرزا یکی از بهترین رستوران‌های اصفهان است که در حوالی میدان نقش جهان واقع شده است. این رستوران دکوراسیونی ویژه‌ای دارد و با ظروف و لوازم تزئین شده است که هر کدام خاطره‌ای را در انعکاس خود پنهان کرده‌اند.

وقتی پا در این رستوران می‌گذارید انگار که پا در عتیقه‌فروشی یا موزه‌ای از لوازم سنتی گذاشته‌اید. در این رستوران انواع غذا‌های سنتی را برای مشتریانش سرو می‌کند. از جمله غذا‌های این رستوران می‌توان به دیزی، گوشفیل با دوغ و بریونی اشاره کرد، که گوشفیل با دوغ آن یکی از خوردنی‌های معروف و پرطرفدار این کافه رستوران به شمار می‌رود.

آدرس سرای حاج میرزا اصفهان

اصفهان، خیابان حاج میرزا، بازار آهنگرا

شماره تماس سرای سنتی حاج میرزا اصفهان

۰۳۱۳۲۲۱۱۲۲۵

۱۲. رستوران گردان هتل آسمان اصفهان

رستوران-گردان-هتل-آسمان-اصفهان

از جذاب‌ترین رستوران‌های شهر اصفهان، می‌توان به رستوران هتل آسمان اشاره کرد که در طبقه آخر هتل آسمان واقع شده است و چشم‌اندازی فوق‌العاده از زاینده رود و شهر اصفهان را به نمایش می‌گذارد.

این رستوران انواع غذا‌های دریایی، بین‌المللی، فست فود و سنتی ایرانی را برای مشتریان سرو می‌کند. قسمتی از منوی غذایی هتل گردان آسمان شامل غذا‌های دریایی (شنیسل میگو با سس تارتار)، انواع نوشیدنی، سالاد بار مخصوص، انواع خوراک‌ها، سینی مخصوص آسمان، انواع غذا‌های گوشتی (کباب کوبیده، استیک، شیشلیک مخصوص، جوجه چینی) و انواع پیش غذاهاست.

آدرس رستوران گردان هتل آسمان اصفهان

اصفهان، خیابان مطهری، روبروی پل فلزی

شماره تماس رستوران گردان هتل آسمان اصفهان

۰۳۱۳۲۳۵۴۱۴۱

۱۳. فست فود آرابو اصفهان

فست-فود-آرابو-اصفهان

فست فود آرابو در محله ارامنه اصفهان و در نزدیکی کلیسای وانک قرار دارد و دارای فضایی نقلی و دنج است. این فست فود انواع فست فود را برای مشتریانش سرو می‌کند.

آدرس فست فود آرابو اصفهان

اصفهان، خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک، فست فود آرابو

شماره تماس فست فود آرابو اصفهان

۰۳۱۳۶۲۷۶۳۲۵

۱۴. رستوران مادربزرگ اصفهان

رستوران-مادربزرگ-اصفهان

رستوران مادربزرگ یکی دیگر از رستوران‌های اصفهان است که در خیابان حکیم اصفهان قرار دارد. این رستوران دارای محیط دنج و خودمانی است و با میز و صندلی چوبی چیدمان شده است. این رستوران انواع غذا‌های محلی و اصیل را برای مشتریانش سرو می‌کند.

آدرس رستوران مادربزرگ اصفهان

خیابان سپه، خیابان مسجد حکیم، نرسیده به هتل حکیم

شماره تماس رستوران مادربزرگ اصفهان

۰۹۱۳۹۰۰۶۰۸۰

۱۵. رستوران هوگر اصفهان

رستوران-هوگر-اصفهان

رستوران هوگر از دیگر رستوران‌های اصفهان است که در خیابان مسجد باب‌الرحمه اصفهان در خانه دهشتی، یکی از جاذبه‌های تاریخی اصفهان، قرار دارد. این رستوران فضای دلنشین و دنجی دارد.

این رستوران دارای دو بخش بیرونی و درونی است که بخش بیرونی آن حیاط دلباز مجموعه است که با تخت‌های چوبی چیدمان شده است و فضای درونی نیز در اتاق‌ها و ایوان‌ها ایجاد شده است.

در این رستوران می‌توانید انواع شربت‌ها، قهوه‌ها و غذا‌های ایرانی و فرنگی را سفارش داده و نهایت لذت را ببرید.

آدرس رستوران هوگر اصفهان

اصفهان، دروازه دولت، خیابان باب الرحمه، کوچه شماره ۱، خانه دهشتی

شماره تماس رستوران هوگر اصفهان

۰۹۱۳۴۲۰۸۰۰۴

ساعات کاری رستوران هوگر اصفهان

۱۱ الی ۲۳

۱۶. رستوران خانه تاریخی میناس اصفهان

رستوران-تاریخی-میناس-اصفهان

خانه تاریخی میناس در محله قدیمی ارامنه اصفهان قرار دارد که می‌تواند در لیست رستوران‌های اصفهان قرار گیرد. شما می‌توانید در رستوران سنتی این مجموعه انواع غذا‌های سنتی و محلی نظیر بریانی، حلیم بادمجان، کباب مشتی و … طبخ می‌شود.

آدرس رستوران تاریخی میناس اصفهان

اصفهان، خیابان جلفا، خیابان حکیم نظامی، خیابان تبریزی‌ها

شماره تماس رستوران تاریخی میناس اصفهان

۰۳۱۳۶۲۴۵۵۵۳

۱۷. رستوران حاج اسماعیل چلویی اصفهان

رستوران-حاج-اسماعیل-چلویی-اصفهان

رستوران حاج اسماعیل چلویی در محله نو اصفهان و در خیابان شمس آبادی، خیابان شیخ بهایی واقع شده است. از جذابیت‌های این رستوران سنتی می‌توان به در ورودی چوبی به همراه پنجره‌هایی بسیار زیبا با شیشه‌های رنگی و نورپردازی آرامش بخش اشاره کرد.

این رستوران انواع غذا‌های سنتی را برای مشتریانش سرو می‌کند. از محبوب‌ترین غذا‌های این رستوران می‌توان به کباب کوبیده، فسنجان و ته چین مرغ اشاره کرد.

آدرس رستوران حاج اسماعیل چلویی اصفهان

شیخ بهایی، بین نشاط‌انگیز و اردیبهشت

شماره تماس رستوران حاج اسماعیل چلویی اصفهان

۰۳۱۳۲۳۷۱۸۱۸

ساعات کاری رستوران حاج اسماعیل چلویی اصفهان

۱۲:۳۰ الی ۱۶:۳۰ – ۱۹:۳۰ الی ۲۳:۳۰

۱۸. بریانی شاد اصفهان

بریانی-شاد-اصفهان

یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین رستوران‌های اصفهان، بریانی شاد است که در محله درب کوشک اصفهان و در خیابان کاشانی، خیابان طالقانی واقع شده است. این رستوران دارای سالنی بسیار زیبا، با معماری دوره صفویه است.

این رستوران، بریانی مخصوص اصفهان را سرو می‌کند و برای تهیه آن از گوشت گوسفند و بره تازه در تهیه غذا استفاده می‌کند و آن را با نان سنگک داغ سرو می‌کند.

آدرس بریانی شاد اصفهان

میدان امام حسین، دروازه دولت، ابتدای خیابان طالقانی

شماره تماس بریانی شاد اصفهان

۰۳۱۳۲۲۰۵۷۷۴

ساعات کاری بریانی شاد اصفهان

۱۲ الی ۱۶ و روز‌های شنبه ۱۲ الی ۱۷

۱۹. رستوران کلبه اصفهان

رستوران-کلبه-اصفهان

باغ رستوران کلبه در اصفهان و در خیابان وحدت واقع شده است. این رستوران دو فضای باز و سرپوشیده دارد که می‌توانید به انتخاب خودتان یکی از آن‌ها را برای صرف غذا انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید همزمان با خوردن غذا، موسیقی زنده هم بشنوید، باید سالن سرپوشیده رستوران کلبه را انتخاب کنید.

منوی این رستوران شامل انواع غذا‌های ایرانی، غذا‌های فرنگی، خوراک‌های فرنگی، خوراک‌های دریایی و نوشیدنی‌های سرد و گرم است.

آدرس رستوران کلبه اصفهان

ابتدای اتوبان ذوب‌آهن، کنارگذر سمت راست اتوبان، ۵۰۰ متر بعد از پل ابریشم، انتهای بلوار امیرکبیر، خیابان وحدت

شماره تماس رستوران کلبه اصفهان

۰۱۹۱۳۴۲۴۲۱۸۱

ساعات کاری رستوران کلبه اصفهان

۱۹الی ۰۰ – جمعه‌ها ۱۲ الی ۱۶ – ۱۹ الی ۰۰ و شنبه‌ها تعطیل می‌باشد.

۲۰. رستوران VIP اصفهان

رستوران-VIP-اصفهان

رستوران VIP اصفهان یکی دیگر از رستوران‌های اصفهان است که در مرکز خرید سیتی سنتر اصفهان قرار دارد. در این رستوران می‌توانید فقط با پرداخت مبلغ ورودی، به‌صورت سلف‌سرویس از انواع غذا‌های ایرانی و فرنگی که با مواد اولیه تازه و طبیعی، تهیه شده‌اند، نوش‌جان کنید.

این رستوران فضا‌های مختلفی برای برگزاری جشن‌های مختلف هم دارد و می‌تواند میزبان خوبی برای مراسمات شما هم باشد. حتی در بعضی از مناسبت‌های خاص تقویم می‌توانید از برنامه‌های متنوع این رستوران استفاده کنید.

آدرس رستوران VIP اصفهان

بزرگراه شهید دستجردی، مرکز خرید سیتی‌سنتر اصفهان، طبقه همکف، ورودی ۸

شماره تماس رستوران VIP اصفهان

۰۳۱۳۶۵۵۰۴۰۰

۰۳۱۳۶۵۵۰۴۰۱

ساعات کاری رستوران VIP اصفهان

۱۲ الی ۲۳:۴۵

و در آخر

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی رستوران‌های اصفهان بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شما هم می‌توانید نظر خود را در رستوران‌های مورد نظر با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *