شکم گردی

فهرستی از غذاهای سنتی کشور ژاپن

japan-Traditional-dishes

فرهنگ غذایی هر استان و کشوری ریشه در آداب‌ و‌رسوم و شرایط اقلیمی آن دارد. برنامه غذایی مردم ژاپن به عنوان یکی از سالم ترین و بهترین برنامه های غذایی دنیا شناخته می شود در این مقاله از سبدت قصد داریم غذاهای سنتی کشور ژاپن را معرفی کنیم.

فهرست محتوا پنهان

۱. غذای سنتی ژاپن، سوشی Sushi

غذای-سنتی-ژاپن،-سوشی

یکی از معروف ترین غذاهای ژاپن که در تمامی دنیا نیز شهرت دارد سوشی است. سوشی‌ها انواع مختلف دارند از معروف‌ترین سوشی‌ها می‌توان به ماکی سوشی (برنج و جلبک دریایی)، نیگری سوشی (برنج با ماهی و یا حلزون)، چیراشی سوشی (برنج با میگو) و ایناری سوشی (برنج با توفو) و ایناری سوشی اشاره کرد.

ماده اصلی این غذای سنتی، برنج است. برای آماده کردن آن موادی همچون برنج، ماهی، میگو و یا غذاهای دریایی دیگر را به صورت خام در داخل برگ جلبک ریخته و سپس برگ جلبک را مثل دلمه می پیچند.

۲. غذای سنتی ژاپن، یاکیتوری Yakitori

غذای-سنتی-ژاپن،-یاکیتوری

یاکیتوری یکی دیگر از غذاهای سنتی ژاپن است که در آن قطعات مرغ طعم دار شده با نمک شیرین و سس سویا به سیخ کشیده شده و کباب می شوند.

یاکیتوری انواع مختلف دارد مانند کباب سینه مرغ، پوست مرغ و کباب پیاز و مرغ است که هرکدام این مرغ‌های گریل شده بسیار خوش‌بو، لذیذ و اشتهاآور هستند.

۳. غذای سنتی ژاپن، سوکیاکی sukiyaki

غذای-سنتی-ژاپن،-سوکیاکی

سوکیاکی از دیگر غذاهای سنتی ژاپن است که همان لحظه روی میز پخته شده و به صورت کاملاً گرم و تازه سرو می‌شود.

در این غذا گوشت به صورت برش‌های نازک به سبزیجات تازه و ادویه‌های مخصوص به صورت کاملاً حرفه‌ای در آب پخته می‌شوند.

۴. غذای سنتی ژاپن، اوکونومیاکی Okonomiyaki

اوکونومیاکی

اوکونومیاکی یک پنکیک مخصوص و غذای محلی ژاپن است که در هرکدام از شهرهای ژاپن با مواد محلی آن همان شهر تهیه می‌شود. اما در کل مواد اصلی آن کلم، سیب‌زمینی، گوشت و ماهی به همراه ترشی زنجیل می باشد. این غذا بسیار خوش‌طعم بوده و در اکثر رستوران‌های ژاپن سرو می‌شود. در سفر به ژاپن تست این پنکیک متفاوت را فراموش نکنید.

۵. غذای سنتی ژاپن، گیودون Gyudon

غذای-سنتی-ژاپن،-گیودون

گیودون یکی دیگر از غذاهای سنتی ژاپن است. این غذا از گوشت گوساله و پیاز به همراه ادویه‌ها و سس‌های مخصوص تهیه شده و در نهایت با برنج دم شده سرو می‌شود.

۶.  غذای سنتی ژاپن، میسو Miso

غذای-سنتی-ژاپن،-میسو

از دیگر غذاهای سنتی ژاپن می توان به میسو اشاره کرد. در حقیقت میسو یک سوپ بسیار خوش‌طعم در ژاپن است که به عنوان پیش غذا سرو می شود.

این سوپ فوق‌العاده با لوبیای مخصوص پخته و قطعه قطعه شده به همراه لوبیا سبز و سایر سبزیجات تازه تهیه می‌شود. لازم به ذکر است که این سوپ طعم شیرینی دارد.

۷. غذای سنتی ژاپن، تاکو رایس Tako Rice

غذای-سنتی-ژاپن،-تاکو-رایس

تاکو رایس یکی دیگر از غذای خوش‌طعم ژاپنی است. در اصل این غذا مخصوص اوکیاناوا است اما به دلیل محبوب بودن در سایر نقاط ژاپن هم ارائه می‌شود.

این غذا از ترکیب برنج، کاهو، گوشت و پنیر تشکیل شده است. برای پخت آن ابتدا برنج و گوشت را پخته و سپس با کاهو و پنیر ترکیب می‌کنند.

۸. غذای سنتی ژاپن، تاکویاکی Takoyaki

غذای-سنتی-ژاپن،-تاکویاکی

تاکویاکی یک غذای مخصوص دریایی است که با اختاپوس تهیه می‌شود. در این غذا اختاپوس را کامل له کرده و در تابه مخصوص سرخ می‌کنند. سپس به صورت اسنک‌های گرد در ظرف چیده و با سس مخصوص تزیین می‌کنند.

۹. غذای سنتی ژاپن، کابایاکی kabayaki

غذای-سنتی-ژاپن،-کابایاکی

یکی از قدیمی ترین غذاهای ژاپنی‌ کابایاکی است. کابایاکی ماهی یا مارماهی کباب شده است که طعمی شیرین و کمی تلخ و عطری دودی دارد و با برنج سرو می‌شود.

۱۰. غذای سنتی ژاپن، تمپورا Tempura

غذای-سنتی-ژاپن،-تمپورا

تمپورا یکی دیگر از غذاهای مخصوص ژاپن است که در آن غذاهای دریایی، سبزیجات تازه و سایر مواد به آرد و خمیر تخم مرغ آغشته شده و سپس سرخ می‌شوند.

۱۱. غذای سنتی ژاپن، رامن Ramen

غذای-سنتی-ژاپن،-رامن

رامن یک نوع سوپ نودل است که در اصل با استخوان مرغ درست می شده، اما در سال های اخیر آن را با گوشت و غذاهای دریایی نیز سرو می کند. لازم به ذکر است که نوعی از رامن وجود دارد که نودل و سوپ به صورت جداگانه سرو می شوند که به آن تسوکمن tsukemen می گویند.

۱۲. غذای سنتی ژاپن، برنج کاری Curry rice

غذای-سنتی-ژاپن،-برنج-کاری

کاری ژاپن، نوعی غذای خاص و محلی است که ترکیبی از گوشت و سبزیجاتی همچون هویج، سیب زمینی، پیاز و … است که با پودر کاری مزه دار شده، پخته و به همراه برنج سرو می شوند.

۱۳. غذای سنتی ژاپن، کاراگه Karaage

غذای-سنتی-ژاپن--کاراگه

کاراگه کی دیگر از غذاهای سنتی ژاپنی است که برای تهیه آن گوشت مرغی را در سس سویا، نمک و ادویه های مختلف می خوابانند ده و بعد در نشاسته می زنند و آن را در روغن سرخ می کنند.

کاراگه در مناطق مختلف دارای تنوع زیادی می باشد. به عنوان مثال در میازاکی،کاراگه با سس تارتار و در ناگویا با سسی شیرین و تند پوشیده می شود.

۱۴. غذای سنتی ژاپن، یاکینیکو Yakiniku

یاکینیکو

یاکینیکو غذایی است که در آن گوشت گاو را داخل سس می ریزند و روی آتش گریل می شود. گفتنی است که تازه بودن گوشت در این غذا بسیار مهم است. آرام پختن گوشت باعث می شود که طعم گوشت لطیف و بهتر شود.

۱۵. غذای سنتی ژاپن، چیراشی دان Chirashi-don

غذای-سنتی-ژاپن،-چیراشی-دان

یکی دیگر از غذاهای معروف ژاپنی چیراشی دان  است که رنگ و لعاب اشتها برانگیزی دارد. در اصل چیراشی دان غذایی آبدار محسوب می‌شود و در آن ماهی قزل آلا و خاویار می‌ریزند و با سبزیجات مختلف و سس سویا آن را مزه‌دار می‌کنند.

۱۶. غذای سنتی ژاپن، جیائوزی Jiaozi

غذای-سنتی-ژاپن،-جیائوزی

جیائوزی یا گیوزا یکی دیگر از غذاهای سنتی ژاپن است. این غذا نوعی دامپلینگ یا پیراشکی کوچکی است و از خمیری نرم و لطیف تهیه می‌شود که درون آن را با سبزیجات، گوشت و مواد مختلف پر می‌کنند.

مواد اصلی این غذا شامل گوشت، کلم و پیاز و نوعی سیر ژاپنی است. همچنین سس سویا و سرکه نیز از طعم‌دهنده‌های آن محسوب می شوند.

۱۷. غذای سنتی ژاپن، ساشیمی Sashimi

غذای-سنتی-ژاپن،-ساشیمی

ساشیمی یک غذای سنتی ژاپنی است که در آن قطعات کوچک ماهی خام به همراه سس سویا سرو می شوند. گفتنی است که با اضافه کردن چاشنی هایی مانند واسابی و زنجبیل، ساشیمی خوشمزه تر هم می شود.

۱۸. غذای سنتی ژاپن، چانکونابه Chankonabe

غذای-سنتی-ژاپن،-چانکونابه

چانکونابه از دیگر غذاهای ژاپن است که در آن گوشت مقوی و سبزیجات در ظرفی بزرگ آب پز می شوند. جالب است بدانید که کشتی گیران سومو برای ساختن بدن خود از این غذا می خورند.

۱۹. غذای سنتی ژاپن، اونیگیری Onigiri

غذای-سنتی-ژاپن،-اونیگیری

اونیگیری کوفته برنجی است که اغلب داخل آن را با موادی مانند آلو، سالمون و یا ماهی کاد پر کرده و در یک برگ نوری (جلبک خشک) می پیچند.

۲۰. غذای سنتی ژاپن، تاماگویاکی Tamagoyaki

غذای-سنتی-ژاپن،-تاماگویاکی

تاماگویاکی یکی دیگر از غذاهای معروف ژاپنی است که نام دیگر این غذا داشیماکی تاماگو است. این غذا نوعی املت است. در تاماگویاکی تخم مرغ را پهن می‌کنند و روی آن پنیر می‌ریزند و به صورت رولی در می‌آورند.

۲۱. غذای سنتی ژاپن، نودل سوبا Soba Noodles

غذای-سنتی-ژاپن،-نودل-سوبا

سوبا گندم سیاه ژاپنی است که در ترکیب بسیاری از غذاهای ژاپنی استفاده می‌شود. در نودل سوبا، مایعی از سس سویا با مواد مخصوص آماده شده، سپس میگو یا ماهی به همراه سبزیجات دیگر به آن اضافه می‌شود.

جالب است بدانید که این غذا در زمستان به صورت گرم و در تابستان خنک سرو می‌شود.

۲۲. غذای سنتی ژاپن، اوچازوکی Ochazuke

غذای-سنتی-ژاپن،-اوچازوکی

اوچازوکی نوعی سوپ مقوی است که مردم ژاپن هنگام بیماری آن را می‌خورند. ماهی، برنج و چای سبز ترکیبات اصلی آن را تشکیل می‌دهند. برای این غذا بیشتر از تن ماهی و ماهی قزل آلا استفاده می‌گردد و با آلو و سس سویا نیز این سوپ را طعم‌دار می‌کنند.

۲۳. غذای سنتی ژاپن، واگیو Wagyu

غذای-سنتی-ژاپن،-واگیو

واگیو  یکی از غذاهای لوکس ژاپنی محسوب می‌شود که از غذاهای گران قیمت ژاپنی است. واگیو نوعی کباب است که از گوشت واگیو یا همان گاو ژاپنی تهیه می‌گردد. در ژاپن غذاهای مختلفی با این گوشت می‌پزند اما معروف‌ترین آنها کباب واگیو است که از گوشت این گاوها تهیه می‌شود و بافت بسیار نرم و پر چربی دارد.

۲۴. غذای سنتی ژاپن، یاکی ایمو Yaki-imo

غذای-سنتی-ژاپن،-یاکی-ایمو

یاکی ایمو،  یکی از غذاهای خیابانی ژاپنی محسوب می‌شود. یاکی ایمو نوعی سیب زمینی تنوری است که با نوعی سیب زمینی خاص تهیه می‌شود به خصوص در زمستان‌ها در بازار فراوان است. برای پخت یاکی ایمو، این سیب زمینی‌ها را پس از پیچیدن در فول، داخل فر قرار می‌دهند تا کبابی شود.

۲۵. غذای سنتی ژاپن، ناتو Natto

غذای-سنتی-ژاپن،--ناتو

ناتو یکی از غذاهای عجیب و غریب و سنتی ژاپنی است و ممکن است باب طبع هر کسی نباشد. دانه های سویا مواد اصلی ناتو را تشکیل می‌دهد و این دانه‌ها با روشی مخصوص تخمیر می‌شوند و حالتی به هم چسبنده و لزج پیدا می‌کنند. این غذا طعم و عصری قوی دارد و بسیار مقوی است. ژاپنی‌ها ناتو را اغلب صبح‌ها به همراه برنج می‌خورند.

۲۶. غذای سنتی ژاپن، نودل اودن Udon Noodles

غذای-سنتی-ژاپن،-نودل-اودن

نودل‌ها موادی هستند که در تهیه غذاهای ژاپنی نقش ویژه‌ای دارند. نودل اون از غذاهای معروف ژاپن است.

نودل از آرد گندم درست می‌شود سپس در سس سویا و سس مخصوص ماهی خوابانده شده و در نهایت گوشت، غذاهای دریایی سرخ شده و سبزیجات به آن اضافه می‌شود.

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی غذاهای سنتی ژاپن بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر تجربه ی خوردن غذاهای مذکور را تا به حال داشته اید لطفاً نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *