کافه گردی

آشنایی با کافه‌های رم

rome-cafes

کافه گردی یکی از لذت بخش‌ترین تفریح چه در سفر چه در شهر خودتان است. هیچ شهری به اندازه رم برای امتحان کردن بهترین دانه‌های قهوه کشور عالی نیست. از این رو در این مقاله قصد داریم تا کافه‌های این شهر را برای شما به اشتراک بگذاریم.

۱. کافه سنت استاشیو رم(Caffè Sant’Eustachio)

کافه-سنت-استاشیو-رم

کافه سنت اِستاشیو یکی از کافه‌های رم است که در سال ۱۹۳۸ افتتاح شد. نام این کافه برگرفته از کلیسایی است که در نزدیکی‌اش قرار گرفته است. این کافه فضایی دنج و رنگارنگ دارد.

این کافه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم را برای مشتریانش سرو می‌کند. اگر سری به این کافه زدید حتماً اسپرسوی آن را امتحان کنید. یکی از ویژگی‌های جالب این کافه این است که برای دوستداران قهوه یک فروشگاه کوچک ایجاد کرده تا بتوانند قهوه‌های صنعتی را در جعبه‌های بسته‌بندی زیبا یا شیرینی‌ها و خوراکی‌های بر پایه قهوه را از آنجا تهیه کنند.

آدرس کافه سنت استاشیو رم

Piazza di S. Eustachio, 82, 00186 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه سنت استاشیو رم

۳۹۰۶۶۸۸۰۲۰۴۸+

ساعات کاری کافه سنت استاشیو رم

یکشنبه تا جمعه ۷:۳۰  الی ۰۰ – شنبه‌ها ۷:۳۰ الی ۱

۲. کافه دومیتزیانو رم(Caffè Domiziano)

کافه-دومیتزیانو-رم

کافه دومیتزیانو در پیاتزا ناوونا(Piazza Navona) و روبروی مجسمه معروف «چهار رودخانه» از برنینی، مجسمه ساز شهیر ایتالیا واقع شده است. این کافه منویی متنوعی دارد که می‌تواند تمام سلیقه‌ها را پوشش دهد. در این کافه علاوه بر قهوه و نوشیدنی‌های دیگر می‌توانید پیتزا نیز سفارش دهید و نوش جان کنید.

آدرس کافه دومیتزیانو رم

Piazza Navona, 88, 00186 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه دومیتزیانو رم

۳۹۰۶۶۸۸۰۶۸۴۵+

ساعات کاری کافه دومیتزیانو رم

۹ الی ۲

۳. آنتیگوا تاتزا دورو رم (Antigua Tazza d’Oro)

آنتیگوا-تاتزا-دورو-رم

یکی دیگر از کافه‌های رم، کافه آنتیگوا تاتزا دورو نام دارد که در قلب رم و در حوالی پانتئون قرار دارد. تصویرسازی بیرون کافه روند کار بر روی دانه‌های قهوه را نشان داده و به مشتریان درباره عشق و علاقه‌ای که برای به دست آوردن بهترین کیفیت قهوه به کار می‌رود خبر می‌دهد.

این کافه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم را برای مشتریانش سرو می‌کند.

آدرس آنتیگوا تاتزا دورو رم

Via degli Orfani, 84, 00186 Roma RM, Italy

شماره تماس آنتیگوا تاتزا دورو رم

۳۹۰۶۶۷۸۹۷۹۲+

ساعات کاری آنتیگوا تاتزا دورو رم

دوشنبه تا شنبه ۷ الی ۲۰ و روز‌های یکشنبه ۱۰ الی ۱۹

۴. کافه روزاتی رم(Rosati)

کافه-روزاتی-رم

این کافه روبروی کافه کانووا در پیازا دل پوپولو، قرار دارد که قدمت این تجارت خانوادگی به سال ۱۹۲۲ باز می‌گردد. در این کافه علاوه بر نوشیدنی و شیرینی‌های خوشمزه می‌توانید غذا‌هایی برای وعده ناهار و شام سفارش دهید.

آدرس کافه روزاتی رم

Piazza del Popolo, 5A, 00187 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه روزاتی رم

۳۹۰۶۳۲۲۵۸۵۹+

ساعات کاری کافه روزاتی رم

۷:۳۰ الی ۲۳:۳۰

۵. کافه جولیتی رم(Giolitti)

کافه-جولیتی-رم

کافه جولیتی در سال ۱۹۰۰ فعالیت خود را آغاز کرد. این کافه در نزدیکی اتاق نمایندگان پارلمان ایتالیا واقع شده است. این کافه انواع نوشیدنی، دسر، بستنی‌های خوشمزه را برای مشتریانش سرو می‌کند.

جالب است بدانید به دلیل نزدیکی این کافه به اتاق نمایندگان پارلمان ایتالیا، سیاستمداران و روشنفکران ایتالیایی قرار‌های کاری‌شان را در این کافه برگزار می‌کنند.

آدرس کافه جولیتی رم

Via Amerigo Vespucci, 35, 00153 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه جولیتی رم

۳۹۰۶۵۷۴۶۰۰۶+

ساعات کاری کافه جولیتی رم

۷ الی ۲۳

۶. انتیکو کافه گرکو رم (Antico Caffè Greco)

انتیکو-کافه-گرکو-رم

یکی از کافه‌های رم که قدمت آن به سال ۱۷۶۰ برمی‌گردد. این کافه محیطی قدیمی دارد و با نقاشی‌های بی‌شمار و ارزشمندی روی دیوار تزئین شده است.

جالب است بدانید که در آن سال‌ها، قهوه‌ای که در این مکان سرو می‌شد از یونان می‌آمد؛ زیرا اولین صاحب آن یونانی بود و به قدری این نوشیدنی قوی بود که پاپ آن را یک ماده مخدر می‌دانست و آن را برای مسیحیان ممنوع کرد.

ویژگی جالب کافه آنتیکو کافه گرکو این است که هر اتاق در اینجا به زیبایی و با آثار هنری منحصر به فرد تزئین شده است. در این کافه انواع نوشیدنی برای مشتریان سرو می‌شود.

 آدرس انتیکو کافه گرکو رم

Via dei Condotti, 86, 00187 Roma RM, Italy

شماره تماس انتیکو کافه گرکو رم

۳۹۰۶۶۷۹۱۷۰۰+

۷. بار دل کاپوچینو رم (Bar del Cappuccino)

بار-دل-کاپوچینو-رم

بار دل کاپوچینو از کافه‌های این شهر است که همانطور که از اسمش پیداست در ارائه کاپوچینو تخصص دارد. این نوشیدنی از ترکیب قهوه‌ای عالی با شیر کف‌دار شده تهیه می‌شود. علاوه بر نوشیدنی می‌توانید کروسان و شیرینی‌های دیگری هم از اینجا تهیه کنید و نوش جان کنید.

آدرس بار دل کاپوچینو رم

Via Arenula, 50, 00186 Roma RM, Italy

شماره تماس بار دل کاپوچینو رم

۳۹۰۶۶۸۸۰۶۰۴۲+

ساعات کاری بار دل کاپوچینو رم

دوشنبه تا جمعه ۶ الی ۱۸ – شنبه ۶ الی ۱۷ و روز‌های یکشنبه تعطیل می‌باشد.

۸. موندی کافه رم (Mondi Caffè)

موندی-کافه-رم

موندی کافه از دیگر کافه‌های این شهر است. در این کافه انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد به همراه انواع کیک‌های خوشمزه سرو می‌شود. لازم به ذکر است که این کافه تمام دانه‌های قهوه‌اش را خودش بو می‌دهد. اگر به این کافه سر زدید حتماً اسپرسوی آن را با پرالین‌های شکلات امتحان کنید. طعم فوق‌العاده‌ای دارد.

آدرس موندی کافه رم

Viale della Serenissima, 10, 00177 Roma RM, Italy

شماره تماس موندی کافه رم

۳۹۰۶۸۶۹۳۶۶۲۱+

ساعات کاری موندی کافه رم

دوشنبه تا شنبه ۷ الی ۲۰ – یکشنبه‌ها ۸ الی ۱۲

۹. کافه چامینو رم (CIAMPINI )

کافه-چامینو-رم

این کافه یکی دیگر از کافه‌های رم است که در نزدیکی مجلس نمایندگان ایتالیا قرار دارد. این کافه دارای دو فضای بیرونی و درونی است که مشتریان بسته به سلیقه خود یکی را برای نشستن می‌توانند انتخاب کنند.

در این کافه انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد برای مشتریان سرو می‌شود. جالب است بدانید که بخشی از محبوبیت این کافه، به خاطر افراد سیاستمدار و نمایندگان ایتالیا است که برای استراحت و صرف یک فنجان قهوه به کافه چامینو می‌آیند. البته، وجود مجلس نمایندگان ایتالیا در حوالی این کافه بی‌تأثیر نبوده است.

آئرس کافه چامینو رم

Piazza di S. Lorenzo in Lucina, 29, 00186 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه چامینو رم

۳۹۰۶۶۸۷۶۶۰۶+

ساعات کاری کافه چامینو رم

دوشنبه تا شنبه ۸:۳۰  الی ۲۲ – یکشنبه ۹ الی ۲۱

۱۰. کافه بار کانوا رم (CANOVA)

کافه-بار-کانوا-رم

کافه بار کانوا در سال ۱۹۵۲ در پیاتزا دل پوپولو، یکی از میدان‌های رم افتتاح شد. جالب است بدانید که کافه کانوا به نام آنتونیو کانوا، مجسمه‌ساز بزرگ نئوکلاسیک ایتالیایی که قبلاً در این منطقه زندگی می‌کرد، نامگذاری شده است.

جالب است بدانید که این هنرمند مشهور همچنین صاحب یک آتلیه باشکوه در Via del Babuino بود که سپس یکی از شاگردان مورد علاقه‌اش Adamo Tadolini به ارث رسید. خوب، این مکان هنوز وجود دارد و به یک رستوران و کافه باحال تبدیل شده است. دکوراسیون جالب و آثار این دو هنرمند در گوشه و کنار این کافه دیده می‌شود.

این کافه دارای فضای بیرونی و درونی است که می‌توانید به سلیقه‌ی خود یکی را برای نشستن انتخاب کنید.

این کافه انواع نوشیدنی و انواع شیرینی و دسر‌های تازه را به مشتریانش ارائه می‌کند. لازم به ذکر است که منوی این کافه از نظر قیمت گران می‌باشد.

آدرس کافه بار کانوا رم

Piazza del Popolo, 16, 00187 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه بار کانوا رم

۳۹۰۶۳۶۱۲۲۳۱+

ساعات کاری کافه بار کانوا رم

۸ الی ۰۰

۱۱. کافه ترومبتا رم (TROMBETTA)

کافه-ترومبتا-رم

از دیگر کافه‌های این شهر می‌توان به کافه ترومبتا اشاره کرد که در نزدیکی ایستگاه راه آهن مرکزی قرار دارد. تاریخچه کافه ترومبتا در سال ۱۸۹۰ با یک برشته یا رست کردن قهوه و کافی شاپ کوچک آغاز شد.

این کافه دارای فضای دنج و صمیمی است و انواع نوشیدنی و شیرینی تازه را برای مشتریانش سرو می‌کند. فروشگاهی در این کافه وجود دارد که می‌توانید برای خرید قهوه روی آن حساب کنید.

جایی که می‌توانید بسته‌های قهوه کلاسیک (عمدتاً عربیکا و روبوستو) را به همراه ترکیب‌های خاص و مجموعه‌ای از غلاف‌های قهوه انتخاب کنید .

آدرس کافه ترومبتا رم

Via Marsala, 46-48, 00185 Roma RM, Italy

شماره تماس کافه ترومبتا رم

۳۹۰۶۴۹۱۴۷۸+

ساعات کاری کافه ترومبتا رم

۵:۳۰ الی ۲۱

و در نهایت 

هدف تیم سبدت معرفی کافه‌های رم ایتالیا بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظر خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *