سفرهای داخلی

بهترین راهنمای سفر به رامسر

best-guide-to-travel-ramsar

رامسر یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران بوده که در غرب استان مازندران واقع شده است. این شهر از شمال با دریای خزر، از جنوب با رشته کوه‌های البرز، از شرق با تنکابن و از غرب با شرقی‌ترین شهر گیلان یعنی چابکسر همجوار است.

این شهر زیبا  از آب و هوای بی‌نظیری برخوردار است و همچنین به دلیل وجود جاهای دیدنی بسیار متنوع که ما آن ها را در مقاله ی جاهای دیدنی رامسر برای شما به اشتراک گذاشته ایم، سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند.

برای رفتن به این سفر شما باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید که بتوانید کارهایتان را بهتر مدیریت کنید و از سفر خود لذت ببرید. از این رو در این مقاله قصد داریم تا صفر تا صد سفر به رامسر را برای شما به اشتراک بگذاریم.

آب و هوای رامسر و بهترین فصل برای سفر به رامسر

آب-و-هوای-رامسر-و-بهترین-فصل-برای-سفر-به-رامسر

آب و هوای رامسر در تابستان‌ها گرم و مرطوب و در زمستان‌ها معتدل است. بهترین زمان سفر به رامسر به علاقه، شرایط کاری، تفریحات مورد نظر و هدفتان از سفر بستگی دارد. همانطور که گفتیم رامسر درای آب و هوای گرم و مرطوب در تابستان است البته می توان گفت آب و هوای رامسر نسبت به سایر شهرهای استان مازندران، بسیار خنک‌تر و بهتر است. حتی شما می توانید برای فرار از آفتاب به ییلاق های رامسر همچون جنت رودبار بروید.

در فصل زمستان به دلیل سردی هوا امکان رفتن به ییلاق ها وجود ندارد و همچنین به دلیل سردی آب، از تفریحات آبی نیز محروم خواهید ماند. اما می توان گفت هزینه ی سفر در زمستان بسیار کاهش پیدا می‌کند و می‌توانید سفری ارزان قیمت را تجربه کنید.

به طور کلی در فصل بهار، مخصوصا اردیبهشت ماه، جنگل‌های دالخانی بسیار سرسبز و زیبا هستند و همچنین می‌توانید از پدیده اقیانوس ابر نیز لذت ببرید. پس می‌توان گفت که بهترین زمان سفر به رامسر ، بی شک اردیبهشت ماه است. همچنین اگر به هیچ عنوان تحمل هوای شرجی را ندارید پیشنهاد می‌کنیم، فروردین تا اردیبهشت یا اوایل فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنید.

دسترسی به رامسر

دسترسی-به-رامسر

شما می‌توانید از طریق هواپیما یا وسیله نقلیه شخصی، خودتان را به رامسر برسانید.

هواپیما

رامسر دارای فرودگاه است که شما می توانید با کمترین زمان خود را به این شهر برسانید. با سفر به رامسر به کمک هواپیما در بین مسیر شاهد مناظر زیبای شمال کشور و چشم‌انداز‌های هیجان انگیزی از دریا‌ها و جنگل‌ها خواهید بود.

در سفر به رامسر فرودگاه تنها ۶ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و دسترسی به آن هم ساده است. فرودگاه در شرق رامسر است و برای رفتن به آن اول وارد جاده تنکابن به رامسر شوید و تا میدان خلعتبری بروید. سپس وارد بلوار رزاقی شوید و برانید تا به میدان فرودگاه برسید.

وسیله نقلیه شخصی

برای دسترسی به رامسر، باید از عروس جاده‌ها یعنی چالوس عبور کنید. مسیر را تا خود شهر چالوس ادامه ‌دهید و از آنجا به بعد، با کمک تابلوهای راهنمایی، به سمت غرب رفته و خودتان را به شهرهای نمک آبرود، متل قو، عباس آباد، تنکابن و نهایتا رامسر برسانید.

اتوبوس

همچنین سفر شما از طریق اتوبوس‌های مسیر تهران-رامسر که از ترمینال غرب شروع به حرکت می‌کنند. امکان‌پذیر است.این راه، ارزان و مقرون به‌صرفه می باشد.

قطار

شما می توانید به وسیله ی قطار نیز به این شهر بروید. برای رفتن به رامسر با قطار باید ابتدا به قائم‌شهر رفته و از آنجا خود به رامسر بروید.

حمل و نقل در رامسر

حمل-و-نقل-در-رامسر

سیستم حمل‌ونقل در سفر به رامسر بیشتر برپایه خطوط تاکسی و اتوبوس‌‌ها هستند. این شهر مترو ندارد اما خطوط تاکسی آن دارای چندین دستگاه خودرو جدید است.

اقامت در رامسر

اقامت-در-رامسر

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که برای سفر باید در نظر داشته باشید، یافتن مکانی مناسب برای اقامت است. رامسر دارای هتل های فراوانی است که هر کدام دارای کیفیت خدمات متفاوتی هستند و بر همین اساس قیمت گذاری می‌شوند. ما در این بخش از راهنمای سفر به رامسر قصد داریم تا برخی از هتل های رامسر را برای شما به اشتراک بگذاریم.

هتل پارسیان آزادی رامسر

این هتل چهار ستاره است که در دامنه رشته کوه های البرز و در مرکز شهرستان رامسر قرار دارد. این هتل دارای ۳ طبقه و شامل ۱۴۴ اتاق می باشد که مجهز به امکانات رفاهی است.

آدرس هتل پارسیان آزادی رامسر

رامسر، خیابان شهید رجایی

شماره تماس هتل پارسیان آزادی رامسر

۰۱۱۵۵۲۲۳۵۹۳

هتل کیمیا رامسر

هتل سه ستاره کیمیا رامسر در بلوار شهید باهنر قرار دارد. این هتل دارای ۷ طبقه و شامل ۳۶ اتاق می باشدکه مجهز به امکانات رفاهی است.

آدرس هتل کیمیا رامسر

رامسر، بلوار باهنر، جنب پلاژ شهرداری

هتل کوثر رامسر

هتل آپارتمان سه ستاره کوثر در سه راهی سادات واقع شده است. این هتل دارای ۳ طبقه و شامل ۱۱۷ اتاق می باشد که مجهز به امکانات رفاهی است.

 آدرس هتل کوثر رامسر

رامسر، سه راهی سادات

شماره تماس هتل کوثر رامسر

۰۱۱۵۵۲۱۰۹۷۱

شکم گردی در رامسر

شکم-گردی-در-رامسر

شکم گردی در سفر و چشیدن طعم متفاوت غذاهای هر شهری قطعا از لذیذترین کارهاست. از غذاهای محلی رامسر  می توان به ترشی بزه، بامجان کباب،کال تره، ترش شامی، میرزا قاسمی، کچول و … اشاره کردکه هر کدام در نوع خود بسیار خوش طعم و محبوب هستند.

دیگر غذاهای این شهر را در مقاله آشنایی با غذاهای استان مازندران جستجو کنید.

جشنواره های رامسر

جشنواره-های-رامسر

در گذشته جشنواره های زیادی در  رامسر برگزار می کردند که امروزه برخی از آیین‌ها و مراسم کهن از بین رفته‌است. البته لازم به ذکر است که برخی از مردم بومی مناطق این آداب و جشن ها را برگزار می‌کنند. آیین های کهن این شهر عبارتند از:

 جشن تیرماه سیزده

جشن تیرگان که در زبان محلی مازندرانی‌ها به «تیرماه سیزده شو » معروف است که در دوازدهم آبان برگزار می‌شود. درباره تاریخچه جشن تیرگان نیز روایات مختلفی وجود دارد؛ برخی پیروزی کاوه بر ضحاک و جشن مهرگان را مبنای جشن می‌دانند و برخی مردم معتقدند که تیرگان شب تولد حضرت علی (ع) است.

در این شب تمامی خانواده‌ها کنار هم جمع می‌شوند و تا پاسی از شب به خوردن تنقلات و گوش دادن به قصه و افسانه‌های بزرگ‌ترها سپری می‌شود، در گذشته در غروب روز سیزده، جوانان هم با در دست داشتن چند ترکه‌ بلند با کیسه‌ای که به انتهای آن بسته شده است، همراه کودکان به در خانه‌ها رفته و با سر و صدا و کوبیدن چوب به در خانه‌ها و لال‌بازی و شعر « لال بیَمو، لال بیَمو ، پارسال و پیرار بیَمو ، چِل بَزِن دیگه بَزِن، لال اِنِه لالَک اِنِه ، سالو ماه ارزون بوه، لال مار رسوا نَوِ، لال اِنِه لالَک اِنِه، پار بورده امسال انه » را سر داده و از صاحب خانه تقاضای هدیه می‌کنند و صاحب خانه نیز اغلب به آنها پول، میوه و شیرینی می‌دهد.

جشن دودوشان

جشنواره شیردوشان که به دودوشان نیز معروف است، هرساله در اوایل ماه خرداد، همراه با جشن و شادی در ارتفاعات رامسر برگزار می گردد. مراسم شیردوشان در واقع، نوعی آیین شگرگزاری از نعمت هایی است که خدا در اختیار روستاییان قرار داده است.

این جشن همزمان با آغاز چرای دام ها در مراتع، جشنواره شیردوشان نیز شروع می شود.

در این جشن کسی که مسئولیت اصلی نگهداری از دام های گله داران را به عهده دارد، سرگالش خوانده می شود. او دام ها را به چرا برده و پس از بازگشت، دام ها دو بار دوشیده می شود. دلیل نام گذاری مراسم شیردوشان به نام “دودوشان” نیز همین است. پس از بار دوم، شیرها توزیع می شوند و سرگالش متعهد می شود که در ازای شیری که گرفته، در پایان فصل چرا، مقداری کره حیوانی، کشک، دوغ و ماست تحویل گله داران دهد.

سوغات رامسر

سوغات-رامسر

رامسر دارای سوغات بسیار خوشمزه و متنوعی است. کوکی و کلوچه یکی از محبوب ترین سوغاتی های شمال کشور است که تقریبا در تمام شهرهای شمالی پیدا می شود. از دیگر سوغاتی های خوشمزه رامسر می توان به زیتون، آغوز نون، پشت زیک، رشته به رشته، قمامق، ترشی سیر، گل گاوزبان، انواع سبزی، ترشی، مربا، میوه‌های محلی، صنایع دستی چوبی همچون تخته‌های شطرنج، جعبه‌های مختلف، حصیر بافی، بافت انواع عروسک و روسری و… اشاره کرد.

دیگر سوغات این شهر را در مقاله سوغات استان مازندران جستجو کنید.

خرید در رامسر

خرید-در-رامسر

رامسر یکی از شهرهای لوکس استان مازندران است که دارای پاساژهای لوکسی است که می توانید هر آنچه را بخواهید، خریداری کنید. لازم به ذکر است که اکثر اقلام داخل پاساژهای لوکس رامسر گران قیمت و باکیفیت هستند از این رو نباید انتظار خریدی ارزان را در این شهر داشته باشید. در این بخش نیز قصد داریم برخی از مراکز خرید رامسر را برای شما به اشتراک بگذاریم.

مرکز تجاری بین‌المللی آرامش رامسر

در این مرکز خرید می توانید انواع پوشاک، لوازم جانبی، طلا و جواهرات و خرده‌ریزه‌های دیگر را خریداری نمایید. لازم به ذکر است که در این مرکز خرید، فروشگاه رفاه وجود دارد که به درد مسافرانی می‌خورد که در سفر پخت‌وپز می‌کنند.

آدرس مرکز تجاری بین‌المللی آرامش رامسر

بلوار شهید رزاقی

فروشگاه زنجیره‌ای ایران کتان

در این فروشگاه می‌توانید برای همه افراد خانواد خرید کنید. این فروشگاه انواع لباس‌های مردانه و زنانه، پوشاک بچه‌گانه،کیف و کفش و لوازم جانبی بدلی را عرضه می کند.

آدرس فروشگاه زنجیره‌ای ایران کتان

جاده رامسر به چابکسر

مرکز خرید نگین رامسر

یکی از مراکز خرید مدرن شهر رامسر، مرکز خرید نگین است که در نزدیکی هتل قدیم و کاخ‌موزه رامسر است. شما در این مرکز خرید می‌توانید بیشتر کالاهای مصرفی مانند لباس، وسایل خانه و آشپزخانه، اقلام بهداشتی، آرایشی و … را در آن پیدا کنید.

آدرس مرکز خرید نگین رامسر

استان مازندران، شهر رامسر، بعد از میدان انقلاب، اواسط خیابان مطهری

و در نهایت 

هدف تیم سبدت در این مقاله شرح صفر تا صد سفر به رامسر بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد.جاهای دیدنی این شهر بسیار بالاست. به همین دلیل لازم است که با برنامه ‌ریزی دقیق ، از زمانتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. شما هم می توانید تجربه های شخصی خود را در مورد سفر به رامسر  با ما به اشتراک بگذارید. از همراهی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *