سفرهای داخلی

بهترین راهنمای سفر به شوشتر

best-guide-to-travel-shoshtar

شوشتر یکی از شهر‌های شمال استان خوزستان است. شوشتر دیدنی‌های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد که ما برخی از آن‌ها را در مقاله‌ی بهترین جا‌های دیدنی شوشتر برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

در این مقاله یعنی مقاله‌ی بهترین راهنمای سفر به شوشتر قصد داریم تا اطلاعاتی همچون وضعیت آب و هوا، بهترین فصل برای سفر، اقامت و … را برای شما به اشتراک بگذاریم. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید حتماً این مقاله را بخوانید.

آب و هوای شوشتر و بهترین فصل برای سفر به آن

آب-و-هوای-شوشتر-و-بهترین-فصل-برای-سفر-به-آن

آب و هوای این شهر گرم و خشک است. میانگین دمای سالانه در شوشتر ۲۷٫۲ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است. بهار و تابستان شوشتر گرم است؛ اما طبیعت آن سرسبز و زیباست اما اگر طاقت گرما ندارید باید بگوییم که شوشتر دلپذیرترین هوا را در پایان زمستان و ابتدای بهار دارد.

راههای دسترسی به شوشتر

راه‌های-دسترسی-به-شوشتر

سفر زمینی

مسیر سفر زمینی از تهران به شوشتر از مسیر قم، اراک، بروجرد، خرم‌آباد و اندیمشک می‌گذرد. سپس از بزرگ‌راه اندیمشک – دزفول به شوشتر می‌رسید.

سفر هوایی

شوشتر فرودگاه ندارد. اگر می‌خواهید با هواپیما به این شهر بروید، ابتدا باید به فرودگاه اهواز یا فرودگاه دزفول بروید و سپس با تاکسی‌های فرودگاه می‌توانید به محل تاکسی‌های خطی شوشتر یا ترمینال اتوبوس‌رانی به مقصد شوشتر بروید.

انتخاب بعدی قطار است. شوشتر با راه آهن به تهران و مشهد متصل است و هر روز قطاری از این شهر‌ها به شوشتر می‌رسد.

همچنین با اتوبوس نیز می‌توانید به شوشتر بروید. لازم به ذکر است که اتوبوس‌های تهران به شوشتر از ترمینال جنوب حرکت می‌کنند.

حمل و نقل عمومی در شوشتر

حمل-و-نقل-عمومی-در-شوشتر

برای رفت‌و‌آمد در شهر تاکسی‌های خطی، تاکسی سرویس و اتوبوس‎‌های شهری خط واحد، گزینه‌های بسیار مناسب هستند.

اقامت در شوشتر

هتل-عمارت-افضل-شوشتر

اقامت در هر شهری اولویت هر سفری است. در این بخش از راهنمای سفر به شوشتر برخی از هتل‌های شوشتر را برای شما به اشتراک می‌گذاریم.

هتل عمارت افضل شوشتر

آدرس: استان خوزستان، شوشتر، چهارراه امام خمینی، خیابان سنگ فرش

شماره تماس: ۰۶۱۳۶۲۱۸۶۴۰

هتل خانه تاریخی طبیب شوشتر

آدرس: استان خوزستان، شوشتر، چهارراه امام، کوچه سنگفرش

شماره تماس: ۰۶۱۳۶۲۲۷۴۷۴

هتل جهانگردی شوشتر

آدرس: شوشتر، میدان ۱۷ شهریور، انتهای بلوار شرأفت، هتل جهانگردی

شماره تماس: ۰۶۱۳۶۲۲۱۶۹۰

غذاهای محلی شوشتر

غذا‌های-محلی-شوشتر

اگر اهل شکم گردی و امتحان کردن غذا‌های مناطق مختلف باشید، شوشتر هم غذا‌های خوشمزه و متنوعی دارد. از غذا‌های معروف این شهر می‌توان به نان چرب، آَش غُلغُل، قلیه به و انار، پلو شوشتری، خورش آلو، دیزی شوشتری و حمیص اشاره کرد.

سوغات شوشتر

سوغات-شوشتر

از سوغات خوشمزه شوشتر می‌توان به لبنیات محلی، شیربرنج و سرشیر، مربای زردک، انواع ترشی مانند ترشی لَگَجی، کره و روغن محلی، کلوچه، حلوا شکری، حلوا کنجدی، حلوا قُبِیط، خرما، شیره خرما، ارده، تخم هندوانه شوشتری و زردک اشاره کرد.

از دیگر سوغات شوشتر می‌توان به صنایع دستی همچون محصولات حصیری، کَپو، جاجیم، سفال، زیورآلات سنتی، خرمهره، دیبای شوشتر و لباس محلی اشاره کرد.

بازار و مراکز خرید شوشتر

بازار-و-مراکز-خرید-شوشتر

برای خرید سوغات در شوشتر می‌توانید به مراکز خرید شوشتر و بازار‌هایش سر بزنید. بازار هر شهری با صفاترین مکان‌هایی که باید سری به آن بزنید و خوراکی‌های خوشمزه‌ای را به عنوان سوغات همراه خود بیاورید.

از دیگر مراکز خرید شوشتر پاساژ مهستان است که برای بازدید از آن باید به خیابان امام خمینی بروید.

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله راهنمای سفر به شوشتر بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظر خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *