دکوراسیون منزل

همه چیز در مورد جزیره آشپزخانه

Kitchen-island

آشپزخانه در هر منزلی جایگاه ویژه خودش را دارد. جزیره آشپزخانه سال‌هاست که مورد توجه قرار گرفته است و هر کسی می‌خواهد بهترین نوع آن را با توجه به نیاز و سلیقه خود برای آشپزخانه تهیه نماید.

جزیره علاوه بر زیبایی و دکوراسیونی شیک موجب می‌شود تا کارایی آشپزخانه افزایش یابد. همچنین باعث ایجاد فضایی جداگانه و متفاوت در آشپزخانه می‌شود.

اگر می‌خواهید با جزیره‌ی آشپزخانه بیشتر آشنا شوید تا انتها با ما همراه باشید.

جزیره آشپزخانه چیست؟

جزیره-آشپزخانه-چیست؟

در حقیقت جزیره آشپزخانه یک پیشخوان مستقل و جداگانه است که در مرکز آشپزخانه قرار می‌گیرد و کاملاً از کابینت‌ها و پیشخوان‌های دیگر آشپزخانه جدا است. جزیره آشپزخانه دارای قابلیت‌های زیاد است که مشکل کمبود کابینت را تا حد زیادی برای هر آشپزخانه‌ای برطرف می‌کند. جالب است بدانید که جزیره‌ی آشپزخانه از هیچ سمتی به چیزی وصل نیست، درست مثل جزیره‌ای که میان اقیانوس قرار دارد. به همین علت است که نام جزیره را برای آن انتخاب کرده‌اند.

جزیره آشپزخانه یا آیلند، در محلی از آشپزخانه قرار داده می‌شود که از هیچ جهت به هیچ یک از یونیت‌ها و یا دیوار آشپزخانه اتصالی نداشته باشد. در واقع جزیره عامل جدایی آشپزخانه از قسمت‌های دیگر منزل بدون نیاز به دیوار و سایر جداکننده‌ها خواهد بود.

ناگفته نماند که کابینت جزیره شکل تعریف شده‌ای ندارد و قرار نیست که همیشه به شکل مربع و یا مستطیل باشد. برای طراحی کابینت‌های جزیره از اشکال دیگری هم استفاده می‌شود که باعث جذاب‌تر شدن دکوراسیون آشپزخانه می‌شوند.

مزایای جزیره

 • زیبایی آشپزخانه
 • اضافه کردن فضای کار و کابینت‌های بیشتر
 • دسترسی به چهار طرف آشپزخانه
 • افزایش گزینه‌های طراحی
 • افزایش فضا
 • داشتن یک پیشخوان اضافی در آشپزخانه
 • دسترسی به دکوراسیون متنوع‌تر در آشپزخانه
 • داشتن فضای بیشتر برای نشستن و دورهمی
 • فراهم کردن یک فضای عالی برای کودکان
 • سازگار بودن آشپزخانه جزیره با سبک‌های مختلف دکوراسیون

معایب جزیره

 • بازسازی و تعمیر دشوار با هزینه زیاد
 • نیاز به فضای بزرگ
 • نامناسب برای فضا‌های کوچک
 • تغییر دادن کلی فضای آشپزخانه
 • خطرناک بودن محل قرارگیری بعضی از وسیله‌ها

کاربردهای مختلف جزیره آشپزخانه

جزیره علاوه بر زیبایی دارای کاربرد‌های دیگر نیز هست که در ادامه به آن می‌پردازیم.

جزیره مخصوص کار

علاوه بر زیبایی، بیشتر هدف از جزیره برای ایجاد فضای بیشتر جهت مرتب کردن یک سری از وسایل و مخصوصا وسایل ضروری مربوط به آشپزخانه است و در بسیار مواقع از آن به منظور میز کار استفاده می‌کنند.

جزیره مخصوص میز غذاخوری

اگر دور جزیره صندلی بگذارید از آن می‌توانید به عنوان میز غذاخوری هم استفاده کنید. البته باید به نحوه قرار گرفتن صندلی‌ها در اطراف جزیره توجه کنید. باید به گونه‌ای باشد تا همه افراد در زمان سرو غذا کاملاً راحت باشند و همچنین باید دارای فضای کافی برای قرار گرفتن زانو‌ها در زیر زیره وجود داشته باشد. از این رو باید لبه‌های پیشخوان در سمت صندلی، به اندازه ۶۰ سانتی‌متر از جزیره بیرون باشد.

جزیره مخصوص آشپزی

یکسری از مدل‌های جزیره وجود دارد که از آن‌ها می‌توانید تنها برای کار آشپزی و پخت و پز استفاده کنید. در این مدل از جزیره آشپزخانه، اجاق گاز روی آن تعبیه شده است که شما می‌توانید پخت و پز را با تسلط بیشتر به فضای اطراف انجام دهید.

همچنین از جزیره می‌توانید به طور همزمان برای پخت و پز یا ظرفشویی و سرو وعده‌های روزانه استفاده کنید. به این صورت که در یک طرف آن که اجاق گاز قرار دارد برای کار آشپزی و از سمت دیگر آن جهت سرو غذا استفاده کنید و حتی می‌توانید برای ایجاد تمایز بین این دو قسمت روی سمتی از جزیره آشپزخانه که جهت سرو غذا است از انواع سنگ استفاده کنید.

جزیره مخصوص انبار وسایل مختلف

می‌توانیم بگوییم جزیره مخصوص انبار وسایل مختلف می‌باشد که به نوعی شبیه به یک کمد در وسط آشپزخانه بدون سینک ظرفشویی و گاز قرار دارد که می‌تواند به عنوان یک کابینت مورد استفاده قرار گیرد.

جزیره جهت نگهداری ظروف یا ویترین

از قسمت جزیره به عنوان ویترین نیز می‌توان استفاده کرد. یعنی کانتر جزیره محفظه‌ای برای نگهداری ظروف شود در این مدل سطح رویی آن به عنوان میز کار استفاده خواهد شد و قسمت کابینت‌های زیر پیشخوان جزیره با درب شیشه‌ای و یا حتی بدون درب فضایی خواهد شد برای نگهداری ظروف زیبا و شکیل آشپزخانه که هارمونی بیشتری با نمای آشپزخانه دارد.

آیا جزیره آشپزخانه برای همه مناسب است؟

برای استفاده از جزیره باید به ابعاد آشپزخانه‌ی خانه خود توجه کنید. اگر آشپزخانه منزل‌تان بزرگ است باید با در نظر گرفتن اندازه آشپزخانه ابعاد جزیره را مشخص کنید تا تمام کار‌ها را راحت انجام دهید و علاوه بر آن به حفظ زیبایی ظاهری آشپزخانه هم کمک کند.

استفاده از هر نوع جزیره‌ای برای آشپزخانه‌های کوچک توصیه نمی‌شود و چرا که وجود آن مانع از این می‌شود تا به راحتی کار‌های لازم را انجام دهید. اگر آشپزخانه‌تان کوچک است می‌توانید جزیره را جایی بین اتاق نشیمن و آشپزخانه بگذارید.

در کل جزیره را در هر کجا که قرار دادید در فاصله‌ای مناسب از دیوار‌ها و کابینت‌ها و سایر وسایل‌های دیگر قرار دهید تا مانع از رفت و آمد نشود.

انواع مدلهای جزیرهی آشپزخانه

انواع-مدل‌های-جزیره‌ی-آشپزخانه

جزیره آشپزخانه پیشخوانی مستقل از دیگر پیشخوان‌ها و کابینت‌ها است که در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد. جزیره آشپزخانه انواع مختلفی دارد و از تنوع نسبتاً بالایی برخوردار است.

البته تقسیم‌بندی انواع جزیره اصولاً بر اساس امکاناتی که برای ما فراهم می‌کنند و شکلی که دارند انجام می‌شود. ما در این بخش از معرفی جزیره آشپزخانه قصد داریم تا شما را با انواع مدل‌ها آشنا کنیم.

جزیره آشپزخانه ال شکل

جزیره-آشپزخانه-ال-شکل

امروزه آشپزخانه L شکل یکی از محبوب‌ترین طرح‌ها در طراحی داخلی آشپزخانه محسوب می‌شود. دکوراسیون L شکل، هم برای فضا‌های بزرگ و هم برای فضا‌های کوچک مناسب است و فضای بیشتری را در آشپزخانه ایجاد می‌کند.

کابینت جزیره به سادگی در طراحی آشپزخانه‌های ال جای می‌گیرد و هیچ ایرادی ندارد که ضلع‌های آن هم اندازه باشد. در آشپزخانه ال شکل تنها دو دیوار آن از کابینت تشکیل شده است از این رو وجود جزیره نه تنها فضای کافی و موردنیاز در اختیارتان قرار می‌دهد، حتی می‌توانید از کابینت و کشو‌هایی که در جزیره کار می‌شود، کمک بگیرید.

طراحی جزیره L برای آشپزخانه به این صورت انجام می‌شود که شما می‌توانید یک سمت آن را به سینک ظرفشویی یا اجاق گاز اختصاص دهید و سمت دیگر آن را به عنوان میز ناهارخوری قرار دهید و دور و اطراف آن را تعدادی صندلی مناسب بچینید.

جزیره آشپزخانه یو “U” شکل

جزیره-آشپزخانه-یو-“U”-شکل

آشپزخانه‌ی یو شکل برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است زیرا در آن می‌توانید از سه دیوار برای جایگذاری کابینت به میزان بسیاری استفاده کنید. اگر در این نوع از آشپزخانه‌ها، عرض عرض مناسب وجود داشته باشد استفاده از جزیره می‌تواند سطح پیشخوان بیشتری را برای کار و آشپزی ایجاد نماید. جزیره یو شکل به دلیل بزرگ بودن اندازه آن می‌تواند دارای سینک ظرفشویی، اجاق گاز، کابینت و… باشد و تمامی این المان‌ها بر روی آن قرار گیرند.

البته ناگفته نماند که می‌توان در آشپزخانه‌هایی با ابعاد کوچک و یا متوسط نیز از این مدل استفاده نمود. فقط کافیست سه دیوار در آشپزخانه را بتوانید به طراحی اختصاص دهید. در آشپزخانه‌های کوچک به خاطر کمبود جا و قرار‌گیری میز ناهارخوری، وجود جزیره می‌تواند مشکل نبود سطح پیشخوان کافی را در آشپزخانه برطرف کند. البته اگر امکان وجود جزیره در آشپزخانه وجود ندارد می‌توانید از کابینت‌های شبه جزیره برای دکور زیباتر و کارایی بیشتر آشپزخانه استفاده کنید.

جزیره آشپزخانه T شکل

جزیره-آشپزخانه-T-شکل

در آشپزخانه‌های تی شکل می‌توانید میز غذاخوری را به وسط جزیره آشپزخانه بچسبانید و فضای آشپزخانه را یکپارچه کنید. استفاده از جزیره در آشپزخانه‌های تی شکل، قسمتی از جزیره را به عنوان میز غذاخوری و بخش بیشتری از آن را به عنوان میزکار در نظر گرفت.

همچنین در این مدل جزیره، می‌تواند در قسمت بالایی آن سینک یا اجاق گاز قرار گیرد و در قسمت پایین آن که کشیده‌تر است، به عنوان یک میز ناهارخوری استفاده شود. البته باز هم می‌گوییم تمام این طراحی‌ها بسته به سلیقه‌ی شما می‌باشد.

جزیره آشپزخانه منحنی

جزیره-آشپزخانه-منحنی

جزیره منحنی شکل برای ایجاد حس پویایی و حرکت در محیط آشپزخانه مناسب است و علاوه بر این تسلط شما بر قسمت‌های مختلف این مدل جزیره بیشتر خواهد بود.

جزیره آشپزخانه آکواریوم

جزیره-آشپزخانه-آکواریوم

ایده جزیره آشپزخانه آکواریوم بسیار مناسب آشپزخانه مدرن می‌باشد. شما می‌توانید با بنا کردن آکواریوم ال شکل نه تنها فضای کابینت و قفسه را از آن خود کرده و لوله کشی برای سینک روی صفحه آن قرار دارد، بلکه می‌توان با فشار یک دکمه که در سکوی آشپزخانه (قسمت بالایی آکواریوم) در نظر گرفته شده، آن را خالی و تمیز کرد.

جزیره آشپزخانه متحرک یا همان جزیره چرخدار

جزیره-آشپزخانه-متحرک-یا-همان-جزیره-چرخدار

شما می‌توانید با استفاده از جزیره آشپزخانه چرخدار، به راحتی آشپزخانه خود را کوچک و بزرگ کنید. وجود چرخ‌ها این امکان را به شما می‌دهد که جزیره به اطراف حرکت کرده و دقیقاً در همان محلی که شما نیاز دارید قرار بگیرد.

جزیره آشپزخانه گرد

جزیره-آشپزخانه-گرد

جزیره‌ی دایره‌ای یکی از لوکس‌ترین و مدرن‌ترین نوع جزیره‌ها می‌باشد. این نوع طراحی و اجرا مناسب آشپزخانه‌های مدرن است.

طراحی و ساخت جزیره گرد به گونه‌ای انجام می‌شود که می‌توانید در یک سمت آن تعداد محدودی صندلی قرار دهید. همچنین می‌توانید یک سینگ گرد و کوچک هم در طرف دیگر آن قرار دهید، البته این کار کاملاً سلیقه‌ای است و بستگی به نظر شما دارد.

جزیره آشپزخانه مستطیلی

جزیره-آشپزخانه-مستطیلی

جزیره‌ی آشپزخانه مستطیلی مناسب آشپزخانه‌های کلاسیک است. این کار موجب زیبایی و ارزش دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه می‌شود، جزیره مستطیلی برای آشپزخانه می‌تواند دارای ستون و تاج‌های کوچک باشد.

در جزیره‌های مستطیلی آشپزخانه هیچ گونه محدودیتی ندارید و می‌توانید روی آن از سینک ظرفشویی، اجاق گاز، وسایل تزیینی و… استفاده کنید و در اطراف جزیره نیز می‌توانید تعدادی صندلی با اندازه دلخواه بسازید.

جزیره آشپزخانه اروپایی

جزیره-آشپزخانه-اروپایی

آشپزخانه اروپایی از سبک‌های مشهور دکوراسیون است که برای طراحی این سبک، توجه به سادگی، شیک بودن و چیدمان خلوت برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود.

ایجاد تضاد رنگی در سبک اروپایی نیز جلوه خوبی را ایجاد خواهد کرد. بطور مثال اگر رنگ کابینت‌های خود را سفید انتخاب نموده‌اید، یک جزیره مشکی و یا قهوه‌ای انتخابی مدرن و شیک به شمار می‌رود.

جزیره آشپزخانه به سبک مبله

جزیره-آشپزخانه-به-سبک-مبله

معمولاً در جزیره‌های آشپزخانه که به سبک مبله طراحی می‌شوند اجاق گاز، سینک ظرفشویی، فر، ماشین ظرفشویی و یخچال همگی بخشی از جزیره هستند و در واقع با پدیده‌ای بیشتر از میز کار روبه رو هستیم. در این نوع جزیره طراح بر اساس سلیقه و نظری که دارد ممکن است با فاصله‌ای تعیین شده جایگاهی برای سرو غذا و چیدن صندلی فراهم کند.

جزیره دو طبقه

جزیره-دو-طبقه

اگر می‌خواهید از پیشخوان آشپزخانه به منظور ایجاد یک فضای مشخص برای غذا خوردن و آشپزی استفاده کنید، احتمالاً مدل دو طبقه برای شما گزینه‌ی خوبی است.

این جزیره‌ها از دو بخش با ارتفاع‌های متفاوت تشکیل شده‌اند. بخشی که ارتفاع کمتری دارد، فضای مناسب برای پخت و پز به صورت ایستاده را برای شما فراهم می‌سازد. از بخش دیگر که دارای ارتفاع بیشتری است نیز می‌توانید به منظور نشستن، صرف غذا و … استفاده کنید. توجه داشته باشید که پیاده‌سازی این جزیره‌ها نسبت به مدل‌های دیگر کمی گرانتر خواهد بود.

جزیره آشپزخانه ممبران

جزیره-آشپزخانه-ممبران

جزیره آشپزخانه ممبران سفید رنگ یکی از پرطرفدارترین نوع جزیره‌ها است و در زیرمجموعه‌ی آشپزخانه کلاسیک قرار می‌گیرد. برای تهیه‌ی این نوع جزیره اول باید ببینید که آیا کابینت‌های دیگر نیز از این جنس و طرح هستند و یا خیر؟ اگر به این صورت است می‌توانید جزیره ممبران برای آشپزخانه تهیه کنید.

این نوع جزیره‌ها دارای سر ستون و تاج‌های کوچکی است که موجب زیبایی بصری آشپزخانه می‌شود. عدم نفوذ آب و رطوبت به لایه‌های‌ام دی اف از دیگر مزایای اپن جزیره ممبران می‌باشد.

جزیره آشپزخانه هایگلاس

جزیره-آشپزخانه-هایگلاس

جزیره آشپزخانه هایگلاس به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های کابینت مدرن است. برای ساخت آن، در قدم اول باید نگاهی به دیگر کابینت‌ها بیندازید و ببینید که آیا این کابینت‌ها هایگلاس هستند و سپس به سمت طراحی و ساخت جزیره آشپزخانه بروید.

جزیره هایگلاس بسیار ساده و شیک است و همیشه درخشان و براق است. این نوع کابینت صدفی و سطح صافی دارند. لازم به ذکر است که برای این نوع طراحی محدودیتی از بابت انتخاب رنگ نخواهید داشت.

جزیره آشپزخانه در چه رنگ و جنسی ساخته میشود؟

برای رنگ و جنس جزیره معمولاً از همان متریالی و موادی استفاده می‌شود که برای ساخت کابینت‌ها از آن استفاده شده است. البته ناگفته نماند که گاهی بر اساس سلیقه، طراحی مورد نظر برای جزیره و نوع کاربری که باید داشته باشد ممکن است جنس، طرح یا رنگ آن متفاوت از سایز اجزای موجود در محیط آشپزخانه باشد.

در ادامه تعدادی از مواد و متریالی که برای ساخته جزیره به کار می‌رود را برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

جزیره آشپزخانه با چوب

جزیره-آشپزخانه-چوب

بی شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت جزیره آشپزخانه، استفاده از چوب است. جنس چوب بسیار مقاوم می‌باشد و اگر دچار خط و خش شود، به سادگی و فقط با عمل سمباده زدن می‌توان آن را از بین برد. لازم به ذکر است که برای محافظت بیشتر، بهتر است روی آن از یک لایه ضد آب استفاده شود.

جزیره آشپزخانه با سنگ

جزیره-آشپزخانه-با-سنگ

گاهی ممکن است که جزیره چوبی یا‌ام دی اف با صفحه رویی سنگی ساخته می‌شود که معمولاً از سنگ‌های کورین و کوارتز در ساخت این جزیره‌ها استفاده می‌شود.

از مزایای این جنس می‌توان به مقاومت این صفحه‌ها در برابر رطوبت، حرارت و فشار بسیار بالا اشاره کرد. اگر قصد دارید روی جزیره اجاق تعبیه کنید جنس سنگی انتخاب هوشمندانه‌ای است.

جزیره آشپزخانه با ام دی اف

جزیره-آشپزخانه-با-ام-دی-اف

از دیگر مواد و متریالی که در ساخت کابینت استفاده می‌شود‌ام دی اف است. این متریال از محبوبیت بالایی برخوردار است. از دلایل محبوبیت آن می‌توان به تنوع در روکش‌ها، رنگ، طرح، مقاومت خوب در برابر رطوبت و امکان ساخت انواع اشکال هندسی زاویه‌دار و منحنی اشاره کرد.

جزیره آشپزخانه با بتن

جزیره-آشپزخانه-با-بتن

بتن از متریال پر استفاده در آشپزخانه‌های جزیره مدرن و مینیمال است. از مزایای این متریال می‌توان به مقاوم در برابر رطوبت، فشار، ضربه و همچنین انعطاف آن در تهیه انواع اشکال هندسی و منحنی اشاره کرد.

چه قطعاتی را بر روی جزیره آشپزخانه میتوان سوار کرد؟

چه-قطعاتی-را-بر-روی-جزیره-آشپزخانه-می‌توان-سوار-کرد؟

 • سینک ظرفشویی
 • یخچال در جزیره آشپزخانه
 • ماشین ظرفشویی
 • گاز رومیزی

صفحه کار شده روی جزیره به چه جنسی میتواند باشد؟

این که چه جنس صفحه‌ای را برای جزیره آشپزخانه‌تان انتخاب می‌فرمایید کاملاً سلیقه‌ای است.

 • استفاده از سنگ طبیعی (گرانیت و مرمر)
 • استفاده از استیل ضد زنگ
 • استفاده از سنگ‌های مصنوعی کورین و کوارتز
 • استفاده از چوب
 • استفاده از صفحات hpl شرکتی

ابعاد جزیره آشپزخانه

ابعاد-جزیره-آشپزخانه

جزیره در هر آشپزخانه‌ای یک سری مشخصات کلی دارد. در این بخش از معرفی جزیره آشپزخانه، به شما ابعاد آشپزخانه جزیره‌ای و محل قرارگیری و همچنین اندازه‌های مناسب جزیره آشپزخانه را توضیح خواهیم داد.

اندازه مناسب جزیره آشپزخانه

اندازه-مناسب-جزیره-آشپزخانه

جزیره آشپزخانه این امکان را به شما می‌دهد تا فضای کافی برای انجام فعالیت‌های مورد نیازتان را داشته باشد. البته نباید آنقدر بزرگ باشد که فضای آشپزخانه را به کل اشغال کند و اجازه حرکت آزادانه در فضا را از شما بگیرد.

ارتفاع مناسب جزیره آشپزخانه

ارتفاع-مناسب-جزیره-آشپزخانه

معمولاً ارتفاع استاندارد جزیره آشپزخانه، ۹۰ سانتی‌متر است. ارتفاع کابینت آشپزخانه جزیره‌ای بسته به نوع کاربری جزیره دارد که این اندازه‌ها عبارتند از:

ارتفاع کانتر جزیره به عنوان سطح کار ۷۰ تا ۷۵ سانتی‌متر مناسب است.

ارتفاع کانتر جزیره به عنوان ظرف‌شویی۷۵ سانتی‌متری مناسب می‌باشد.

ارتفاع جزیره به عنوان گاز: کانتر دارای ارتفاع ۹۰ سانتی‌متری باید باشد.

ارتفاع جزیره آشپزخانه به عنوان پیشخوان یا میز ناهار خوری: ارتفاع باید در حدود ۸۰ سانتی‌متر باشد.

لازم به ذکر است که ارتفاع‌های فوق نسبی گفته شده است زیرا ممکن است نظر طراح کابینت آشپزخانه فرق کند.

محل قرارگیری جزیره

محل-قرار‌گیری-جزیره

اگر فضای آشپزخانه بزرگ باشد، جزیره بیشتر در وسط قرار می‌گیرد و اگر فضای آشپزخانه کوچک باشد، جزیره در مرز بین اتاق نشیمن و آشپزخانه قرار می‌گیرد.

اگر هم جزیره‌ی متحرک دارید، حواستان باشد جزیره را در هر کجای آشپزخانه یا خانه که قرار می‌دهید، مطمئن شوید به اندازه کافی با دیوار‌ها و کابینت‌ها و دیگر وسایل فاصله دارد و جلوی رفت و آمد را نمی‌گیرد.

نکته‌ی دیگر این است که در آشپزخانه‌ی جزیره‌ای نباید مانعی برای استفاده از وسایل با یکدیگر وجود داشته باشد یعنی کانتر جزیره باید در ابعادی ساخته شود که بتوان درب کابینت آشپزخانه‌ها، کشو و لوزام برقی که در روبروی هم می‌باشند را با هم باز یا بسته کرد.

قیمت جزیرهی آشپزخانه چقدر است؟

قیمت جزیره آشپزخانه با توجه به ابعاد و نوع جنس و کاربردی که دارد و همچنین با توجه به اجرای کار متفاوت خواهد بود.

نکات دیگر

 • محل قرارگیری جزیره عموماً دور از پنجره می‌باشد، در مورد نور جزیره، ترجیح داده می‌شود که نور آویز را انتخاب کنید، زیرا نه تنها جزیره را به یک نقطه کانونی تبدیل می‌کند، بلکه نور بالای سر قوی را نیز فراهم می‌کند.
 • با قرار دادن یک کفه در قسمت پایین جزیره نیز می‌توانید از فضایی کارآمد برای نگهداری ظروف بهره ببرید. این کفه می‌تواند روباز و یا کشو خور باشد.
 • اگر فضای آشپزخانه کوچک است، بهتر است طرح‌های ساده جزیره را انتخاب کنید.

و در نهایت

هدف تیم سبدت در این مقاله بررسی جزیره آشپزخانه بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. جزایر آشپزخانه در طرح و سبک بسیار متنوع هستند. یعنی هر آشپزخانه با هر نوع سبک دکوراسیونی که دارد، می‌تواند از جزایر گوناگون و متناسب با آشپزخانه خود استفاده نماید. همچنین جزیره موجب بهینه‌سازی فضا در آشپزخانه نیز می‌شود. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *