شکم گردی

آشنایی با غذاهای کشور آمریکا

american-foods

غذا‌های آمریکایی یکی از غذا‌های محبوب در میان ملل مختلف است. اغلب غذا‌های این کشور سرخ کردنی می‌باشد. غذا‌ها بازتاب‌دهنده ارزش‌ها و فرهنگ‌های هر کشوری است. در این بخش از سبدت قصد داریم تا غذا‌های سنتی آمریکا را برای شما بازگو کنیم.

فهرست محتوا پنهان

۱. همبرگر از غذاهای آمریکایی

همبرگر-از-غذاهای-آمریکایی

یکی از غذا‌های آمریکایی همبرگر است که یکی از پرطرفدارترین غذا‌های فست فود‌ به شمار می‌آید. برای تهیه‌ی این جذاب خوشمزه به موادی همچون گوشت چرخ کرده، نان، پیاز، کاهو، خیار شور و ادویه‌های لازم نیاز است.

۲. کاسرول نودل تن ماهی از غذاهای آمریکایی

کاسرول-نودل-تن-ماهی-از-غذاهای-آمریکایی

یکی دیگر از غذا‌های آمریکایی کاسرول می‌باشد. جالب است بدانید که این غذا مربوط به سال ۱۹۵۰ می‌باشد که می‌توان از آن در وعده صبحانه نیز استفاده کرد.

برای تهیه این غذا از موادی همچون تن ماهی کنسروی، نودل تخم مرغ، سس خامه‌ای، سبزیجاتی مثل نخود فرنگی، هویج و ذرت، پنیر و نان استفاده می‌شود.

۳. سوپ صدف از غذاهای آمریکایی

سوپ-صدف-از-غذاهای-آمریکایی

از دیگر غذا‌های آمریکا می‌توان به سوپ صدف اشاره کرد. این غذا سفید رنگ و خمیری شکل است که شاید در نگاه اول از آن خوشتان نیاید. اما با چشیدن آن عاشقش می‌شوید.

در این سوپ، صدف به عنوان ماده اصلی، همراه با سیب زمینی و پیاز و مواد دیگر است.

۴. پای سیب از دسرهای آمریکایی

پای-سیب-از-دسرهای-آمریکایی

پای سیب یکی از خوشمزه‌ترین دسر‌های آمریکایی است. بد نیست بدانید که این دسر خوشمزه جزء رسوم ملی آمریکایی می‌باشد. این دسر از ترکیب ساده‌ای همچون شکر، کره و سیب خرد شده تهیه می‌شود.

۵. بیف خامهای از غذاهای آمریکایی

بیف-خامه ای-از-غذاهای-آمریکایی

بیف خامه‌ای از دیگر غذا‌های این کشور است که یک لایه نازک از بیف یا همان گوشت گاو است که در شیر غلیظ خوابانده شده است. این غذا بسیار ارزان است و برای یک میان وعده غذایی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

این غذا را با نان تست سرو می‌کنند. بیف خامه‌ای معمولاً در منوی اکثر کشور‌ها یافت می‌شود.

۶. دیپ دیش از غذاهای آمریکایی

دیپ-دیش-از-غذاهای-آمریکایی

دیپ دیش یک نوع پیتزا متفاوت در شیکاگو است. پیتزای شیکاگو (دیپ دیش) یک پیتزا با خمیر کلفت است. این پیتزا تا قطر حدود هشت سانتی‌متر ساخته می‌شود که روی آن را سس گوجه فرنگی و پنیر پیتزا می‌پوشاند.

۷. اسلوپی جو از غذاهای آمریکایی

اسلوپی-جو -از-غذاهای-آمریکایی

اسلوپی جو یک نوع ساندویچ گوشت است. این غذا معمولاً از گوشت گاو با یک نوع سس گوجه فرنگی شیرین تهیه می‌شود. از دیگر مواد غذایی در تهیه‌ی این غذا می‌توان به پیاز، فلفل سبز خرد شده، پودر سیر، خردل، شکر، نمک و فلفل اشاره کرد.

۸. هات داگ از غذاهای آمریکایی

هات-داگ-از-غذاهای-آمریکایی

هات داگ‌ها یکی از معروف‌ترین غذا‌های خیابانی آمریکا می‌باشد. سوسیس‌ها بخار پز یا کبابی می‌شوند و بین نان قراره داده می‌شوند. جالب است بدانید که در حال حاضر، انواع مختلفی از جمله چیلی داگ و کورن داگ (سوسیس پوشیده شده در خمیر که سرخ می‌شود و روی یک چوب سرو می‌شود) وجود دارند.

۹. پیکادیلو از غذاهای آمریکایی

پیکادیلو-از-غذاهای-آمریکایی

پیکادیلو یکی دیگر از غذا‌های این کشور است که بیشتر در آمریکای لاتین محبوب است. این غذا با گوشت چرخ کرده، فلفل دلمه، روغن زیتون، سیر و پیاز درست می‌شود و طعم اصلیش بسیار تند می‌باشد.

۱۰. کوردن بلوی مرغ از غذاهای آمریکایی

کوردن-بلوی-مرغ-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا ملیت فرانسوی و آمریکایی دارد و بسیار سریع آماده می‌شود. کوردون بلو در آشپزی به گوشتی گفته می‌شود که میان آن ژامبون و پنیر قرار می‌دهند و سرخ می‌کنند و معمولاً با سس سرو می‌شود.

۱۱. مرغ سوخاری از غذاهای آمریکایی

مرغ-سوخاری-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا، از غذا‌های معروف آمریکایی می‌باشد که در تمام دنیا نیز درست می‌شود. برای درست کردن این غذا فیله، سینه، ران یا بال مرغ به مخلوطی از نان خرد شده ( به عنوان پودر سوخاری) و تخم مرغ و شیر آغشته می‌شود و در روغن زیاد سرخ می‌شود.

۱۲. مرغ تند از غذاهای آمریکایی

مرغ-تند-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا نیز از غذا‌های آمریکایی است که دقیقاً مثل مرغ سوخاری درست می‌شود. با این تفاوت که این غذا بسیار تند می‌باشد. در مخلوط پودری این غذا از فلفل سیاه استفاده می‌شود. این غذا در انتها با سس تند پوشانده می‌شود.

۱۳. برنج کثیف از غذاهای آمریکایی

برنج-کثیف-از-غذاهای-آمریکایی

برنج کثیف از دیگر غذا‌های آمریکایی است که بسیار خوشمزه می‌باشد. اسم این غذا را به خاطر رنگش روی آن گذاشتند. این غذا ترکیبی از برنج، جگر مرغ، پیاز، فلفل دلمه، سنگدان و کرفس می‌باشد.

این غذا معمولاً به عنوان کنار غذا استفاده می‌شود و این روز‌ها آشپز‌ها به جای سنگدان و جگر مرغ از گوشت گاو برای درست کردن این غذا استفاده می‌کنند.

۱۴. لوکو موکو از غذاهای آمریکایی

لوکو-موکو-از-غذاهای-آمریکایی

لوکو موکو یکی دیگر از غذا‌های معروف آمریکایی است. این غذا ترکیبی از برنج، همبرگر، تخم مرغ سرخ شده، آبِ گوشتِ غلیظ شده می‌باشد. البته ناگفته نماند که این غذا با بیکن، مرغ، میگو و صدف هم سرو می‌شود.

۱۵. بیف با کلم بروکلی از غذاهای آمریکایی

بیف-با-کلم-بروکلی-از-غذاهای-آمریکایی

بیف با کلم بروکلی از غذا‌های معروف آمریکا محسوب می‌شود. در این غذا گوشت گاو به صورت رشته‌ای خرد می‌شود و سرخ می‌شود. سپس با بروکلی مخلوط می‌شود. ناگفته نماند که یک سس مخصوص هم کنار این غذا می‌گذارند که از سس صدف، سس سویا و نشاسته ذرت درست می‌شود.

۱۶. تترازیتی بوقلمون از غذاهای آمریکایی

تترازیتی-بوقلمون-از-غذاهای-آمریکایی

خوراک تترازینی مربوط به کشور آمریکا می‌شود که با قارچ، گوشت سفید و خامه و همچنین از سبزیجاتی مثل پیازچه و جعفری تشکیل می‌شود و پاستا نیز جزء اصلی آن است. این غذا شبیه اسپاگتی و یا نودل تخم مرغ است و دارای قارچ نخود و سس خامه‌ای می‌باشد و یک مزه کاملاً متفاوت دارد.

۱۷. آروز هابیچولز از غذاهای آمریکایی

آروز-هابیچولز-از-غذاهای-آمریکایی

آروز هابیچولز از غذا‌های معروف آمریکایی است. این غذا از برنج با طعم لوبیا، بیکن و گوشت گاو، سس سوفریتو، پوره گوجه، ادویه و زیتون (دلخواه) درست می‌شود.

لازم به ذکر است که این غذا مخصوص پرتو ریکو است که معمولاً به عنوان یک کنار غذا سرو می‌شود. اما می‌تواند به عنوان غذای اصلی هم سرو شود.

۱۸. مرغ کاشو از غذاهای آمریکایی

مرغ-کاشو-از-غذاهای-آمریکایی

مرغ کاشو یک غذای چینی – آمریکایی است و از غذا‌های معروف آمریکایی به شمار می‌رود. این غذا ترکیبی از مرغ، سبزیجات سرخ شده می‌باشد که در یک سس مخصوص که از سس سویا و آب مرغ یا سس صدف درست شده، خوابانده می‌شود و در نهایت سرو می‌شوند. این غذا با برنج سرو می‌شود.

۱۹. هاپینگ جان از غذاهای آمریکایی

هاپینگ-جان-از-غذاهای-آمریکایی

هاپینگ جان از غذا‌های معروف آمریکایی است. این غذا ترکیبی از برنج، لوبیا چشم بلبلی، گوشت ران یا بیکن می‌باشد. این غذا به عنوان یکی از غذا‌های سنتی برای صبح کریسمس طبخ می‌شود زیرا اهالی جنوب آمریکا معتقدند که خوردن لوبیا چشم بلبلی در روز اول سال موجب خوش شانسی در کل سال خواهد بود.

۲۰. رول رنگین کمون از غذاهای آمریکایی

رول-رنگین-کمون-از-غذاهای-آمریکایی

از دیگر غذا‌های آمریکایی می‌توان به رول رنگین کمون اشاره کرد. این غذا برعکس سوشی چیده می‌شود به این منظور که برنج آخرین لایه است و به ترتیب درونش برگ جلبک، ماهی‌های دلخواه، آووکادو، خیار و… قرار می‌گیرد.

۲۱. بال بوفالو از غذاهای آمریکایی

بال-بوفالو-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا همون بال مرغ سرخ شده می‌باشد که به خاطر شهری که اولین بار توش سرو شده (بوفالو-نیویورک) به آن بال بوفالو می‌گویند. برای مزه دار کردن بال از موادی همچون آرد، پاپریکا، فلفل کاین (یک نوع فلفل تند) و نمک استفاده می‌کنند که در نهایت در روغن داخل سرخ می‌شوند.

۲۲. گوشت سوئیسی از غذاهای آمریکایی

گوشت-سوئیسی-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا، از غذا‌های معروف آمریکایی است. برای اینکه در مراحل پختش گوشت رو به روش سوئیسی‌ها می‌کوبند به آن گوشت سوئیسی می‌گویند. این استیک در سس گوجه یا چیلی سرو می‌شود.

۲۳. سالاد میوهای آمبروسیا از سالادهای آمریکا

سالاد-میوه ای-آمبروسیا-از-سالادهای-آمریکا

این سالاد یکی از سالاد‌های این کشور است که طعم شیرینی دارد. در این سالاد از قارچ، نارگیل، کنسرو آناناس، موز، توت فرنگی، نارنگی یا پرتقال با سس‌های مختلف مثل سس مایونز مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند که برخی نیز از آجیل هم استفاده می‌کنند.

۲۴. لوبیا قرمز و برنج از غذاهای آمریکایی

لوبیا-قرمز-و-برنج-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا به طور سنتی توی آمریکا تو روز دوشنبه درست می‌شود. در این غذا لوبیا قرمز به همراه مقداری گوشت ران و سوسیس طبخ می‌شود و موقع سرو این مخلوط را روی برنج داغ می ریزند و مقداری هم سس تند روی کل بشقاب می‌ریزند.

۲۵. جامبالیا از غذاهای آمریکایی

جامبالیا-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا متعلق به آمریکای جنوبی است که در ایالت لوئیزیانا هم خیلی طرفدار دارد. مواد اصلی این غذا برنج، گوجه، میگو، مرغ، سوسیس، پیاز، فلفل دلمه سبز و کرفس می‌باشد که به صورت ترکیبی با هم پخته و سرو می‌شوند.

۲۶. سرف و ترف از غذاهای آمریکایی

سرف-و-ترف-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا ترکیبی از گوشت گاو و غذا‌های دریایی همچون خرچنگ، میگو و  … است برای این غذا گوشت را با یک سس غلیظ گریل می‌کنند و خرچنگ، میگو یا … بسته به غذای انتخابی می‌تواند سرخ، طبخ یا گریل شود.

۲۷. پات رست از غذاهای آمریکایی

پات-رست-از-غذاهای-آمریکایی

پات رست از یک لایه تقریباً ضخیم گوشت درست می‌شود که در ماهیتابه در آب خودش می‌پزد. در این غذا سبزیجاتی مثل هویج، پیاز، سیب زمینی و… کنار گوشت قرار می‌گیرند و با آب گوشت آب پز می‌شوند.

۲۸.  میت لوف از غذاهای آمریکایی

میت-لوف-از-غذاهای-آمریکایی

این غذای محبوب از یک تیکه‌ی بزرگ گوشت چرخ کرده درست می‌شود که همراه با تخم مرغ پخته و سیب زمینی پخته سرو می‌شود. لازم به ذکر است که برای پخت این غذا باید از قالب مخصوص استفاده کرد.

۲۹. جوسی لوسی از غذاهای آمریکایی

جوسی-لوسی-از-غذاهای-آمریکایی

این غذا ترکیبی از همبرگر و چیزبرگر می‌باشد که پنیر درون گوشت قرار می‌گیرد و بعد از پخته شدن به صورت آب شده درون گوشت قرار می‌گیرد و با گاز زدن از گوشت بیرون می‌آید.

و در نهایت 

هدف تیم سبدت در این مقاله معرفی غذا‌های کشور آمریکا بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شما هم می‌توانید دیگر غذا‌های این کشور را برای ما به اشتراک بگذارید. حتی می‌توانید نظر خود را در مورد غذا‌های مذکور با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *